«Журавлі»: нову пісню гурт «ТІК» присвятив пам’яті всіх, кого забрала війна

«Журавлі»: нову пісню гурт «ТІК» присвятив пам’яті всіх, кого забрала війна

Нова пісня і кліп гурту «ТІК» «Журавлі» — присвята всім, хто віддав життя за Україну.

«Журавлі»: нову пісню гурт «ТІК» присвятив пам’яті всіх, кого забрала війна

Про те, що болить кожному українцю. Про тих, про кого неможливо не думати…

Про побратима.. батька… сина… брата… матір… дочку… сестру… онука… учня… вчителя… колегу…сусіда…друга… Про кожного українця і українку, подих яких обірвала війна.

«Існує легенда, що саме із журавлями душі загиблих воїнів повертаються до рідної землі і своїх домівок, де досі чекають… Саме тому нову пісню ми назвали «Журавлі». Якщо не рахувати перезапуск «Люби ти Україну», це перша прем’єра нашого гурту з початку повномасштабної війни. Не тому, що всі ці місяці нам не було, що сказати. А тому, що сказати хотілось саме те, що йде від серця», — говорить фронтмен «ТІК» Віктор Бронюк.

В основі пісні — вірш «Присвята загиблому солдату» поетеси Анни Осадчої, який вона надіслала Віктору Бронюку у Instagram. Музикант каже: шанувальники часто діляться своєю творчістю, та саме цей вірш він прочитав — і серце одразу відгукнулося кожному слову.

Лідер «ТІК» дописав приспів та музику. Оскільки частина учасників гурту зараз мобілізовані й проходять службу у лавах ЗСУ, записували пісню малим складом.

«Журавлі»: нову пісню гурт «ТІК» присвятив пам’яті всіх, кого забрала війна

Фортепіано, акустична гітара, перкусія, труба — кожна нота торкається найтонших струн душі.

«Хоч пісня вийшла сумна, зате дійсно щира і близька кожному. Коли ми розпочали репетиції, зізнаюся: ледве вдавалось стримати клубок у горлі. За час війни, на жаль, всі ми втратили багатьох рідних і друзів. На полі бою загинув син дружини нашого барабанщика Роман Ратушний… Під час окупації Чернігівщини на власному подвір’ї від влучання снаряда «Граду» загинув тесть нашого бас-гітариста… Щодня маємо непоправні втрати найкращих синів і доньок України, які кохали, мріяли, будували плани на майбутнє, але їхні життя обірвав ворог і війна», — ділиться лідер «ТІК».

Кліп на нову пісню «ТІК» зняв режисер Роман Веркулич, з яким гурт співпрацює вже багато років.

Чорно-біле відео має дві сюжетні лінії. У першій — Віктор Бронюк з музикантами грають концерт для тих, хто через війну, на жаль, наживо його вже не почує. У другій — образи рідних, які до останнього чекають своїх Героїв.

«Журавлі»: нову пісню гурт «ТІК» присвятив пам’яті всіх, кого забрала війна

У фіналі кліпу воїн ЗСУ постає у образі розіп’ятого Ісуса Христа. Жертовність кожного, хто став на захист України — це не просто символи, а, на жаль, щоденна реальність.

Цвинтарі у кожному місті всипані свіжими могилами захисників, які віддали життя за свободу України.

«Хотілося би хоч зараз підвести риску, та, на жаль, втрати ще будуть продовжуватися — аж поки не здобудемо Перемогу. Маємо пам’ятати кожного і ту найвищу ціну, яку українці віддають за незалежну Україну. Мусимо робити висновки, щоб не допустити нічого подібного у майбутньому, і завжди цінувати здобуту свободу й можливість жити у вільній країні. Вічна слава кожному Герою!», — говорить Віктор Бронюк.