5 українських каверів, що дали друге життя оригіналам

5 українських каверів, що дали друге життя оригіналам

У цій статті зібрано пʼять кавер-версій на українські хіти минулого, яким сучасні виконавці дали друге життя.

The Hardkiss — Два вікна (2023) 

Кавер на пісню Гайтани 2006 року. 

Цікаво, що гурт вперше виконав невелику частину пісні ще у 2020 році на святкуванні Дня Незалежності України. Цього року відео завірусилося у Тік-Тоці і на прохання фанатів гурт офіційно випустив повну версію пісні на стримінгові майданчики. Версія гурту стала справжнім радіо-хітом і за 18 тижнів ротації набрала вже 40 тисяч радіоефірів.

MONATIK — Старі фотографії (2021) 

Кавер на пісню Скрябіна 2005 року.

Пісня, записана як саундтрек до українського художнього фільму “Я, “Побєда” і Берлін” за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна, який глядачі мали побачити на екранах у 2022 році. Чекаємо з нетерпінням на премєру після нашої перемоги, а тим часом кавер вже став fan-favorite серед українців, адже досі знаходиться у топ-200 Apple Music.

Pianoбой — Шампанські очі (2016) 

Кавер на пісню Кузьми 2006 року

Трек було виконано на великому концерті пам’яті, після чого співак представив студійну версію, що стала справжнім радіо-хітом і наразі нараховує більше, ніж 570 тисяч радіоефірів.

DOROFEEVA — Люди як кораблі (2022) 

Кавер на пісню Скрябіна 2005 року.

Цікаво, що співачка викнувала й інші пісні Скрябіна, зокрема “Спи собі сама”. “Люди як кораблі” увійшла у перший україномовний EP Дорофєєвої, то ж, можливо, колись ми почуємо ще й інші кавери у студійній версії від співачки?

NAZVA — Водограй (2023) 

Кавер на пісню Володимира Івасюка 1970 року.

Унікальний кавер від молодого гурту, який увійшов у EP “Феномен Івасюка”, що став саундтреком до однойменного фільму від “Загону Кіноманів”.

Автор тексту: Михайло Товтин