«Якщо говорити відверто, то я ще шукаю свій стиль», — Zelenooka про вплив ТікТок, натхнення та творчі експерименти
З кожним новим релізом все більше обертів набирає кар’єра молодої української співачка Zelenooka. Знайомимося ближче у нашому інтерв’ю.
Ваше ім’я з’явилося в музичній індустрії ще задовго до початку повномасштабного вторгнення. Наскільки війна вплинула на побудову свого стилю в музиці?
Змінився не стиль, а більше тематика моїх пісень. Я почала писати про більш глибокі теми, які відгукуються мені. Пісня «Я хочу повернутися» дуже важлива для мене, бо вона була написана про моїх рідних, які були в окупації в місті Ізюм, з ними не було звʼязку і я не знала, як вони. Музика — це була єдина можливість виплеснути свої емоції. І так сталося, що пісня вийшла через 6 днів після деокупації, дякуючи нашим захисникам і захисницям. Це був найкращий подарунок для мене — почути голос бабусі й дідуся.
Пісня «Вітер змін», яка закликає чути себе та свої внутрішні бажання й працювати за покликом душі, набула чималої популярності. Наскільки Вам знайома тема невизначеності з особистого життя?
Кожна пісня — це моя маленька історія з життя, це мої переживання, думки та спостереження. Напевно, кожна людина стикалася з вибором: або ти робиш все, щоб втілити свою мрію в життя, або займаєшся неулюбленою справою і жалкуєш. Я все життя мріяла і бачила себе на сцені, але змушена була працювати ще з маленьких років. Тому знаю по собі, що таке вибір і потреба. Колись на роботі людина сказала мені слова, які я запамʼятала на все життя: «Краще бути голодним, але втілювати свою мрію, ніж навпаки».
У запитаннях на асоціації, до слова «ніч» Ви підібрали «натхнення». Розкажіть, це збіг думок, чи ніч — Ваш зірковий час для творчості?
Насправді відповідь проста: з початком повномасштабного вторгнення, переживання за рідних в окупації, за те, як витягнути маму з братиками й сестрою з окупації, постійні обстріли, я збила режим, лягала о 13 дня, бо то чекала закінчення обстрілів, то просто не могла себе заспокоїти. Тому час коли до мене приходить натхнення, коли я переживаю якісь емоції — це ніч.
Творчість Zelenooka розгорілася з новою силою з виходом пісні «Ой говорила мені мамо» у застосунку Tik Tok. Яка Ваша думка стосовно того, що Tik Tok сьогодні слугує трампліном для талановитих українських виконавців?
Раніше, щоб стати зіркою, потрібно було мати продюсера зі звʼязками та грошима. Не завжди насправді талановиті, обдаровані та працьовиті люди могли реалізувати себе. Здається, ніби світ зірок був недосяжним і десь далеким, не з нашого всесвіту. З часом, коли прийшов інтернет, тепер кожна людина може записати себе і показати світу, це такий собі телевізор, і тут вже залежить від вашого таланту і харизми. Навіть взяти до прикладу Джастіна Бібера, колись він записав відео, де він співає і виклав в ютуб і згодом його помітили продюсери та допомогли йому розкритися і стати зіркою.
Так само і працює ТікТок, треба розуміти його специфіку, слідкувати за трендами й вплітати їх до свого блогу, бо без мереж не буде нічого. Я це зрозуміла, ще тоді, коли випустила пісню «Мамо». Коли я її випускала — нічого не відбулося. Але потім я експериментувала з контентом і перше відео залетіло в рекомендації з піснею «Мамо» аж на 30 тисяч переглядів. Я тоді так тішилась, думала, що це ого, як багато. Те саме відео стало роковим, бо після цього люди підхопили мою пісню і почали робити тренди разом з нею. Так і сталась ця магія. ТікТок — це твоя можливість заявити про себе, показати себе світу, просто потрібно говорити правильно мовою.
Ваші переспіви українських етнічних мотивів на сходових клітках будинку полонять серця слухачів. Чи міркували Ви про те, щоб зробити це чимось більш масштабним?
Цей формат — моя віддушина, мені самій дуже подобається дивитись живе виконання співаків з усього світу у звичних місцях, це може бути стоянка, торговий центр чи кухня. Це цікаво, як на мене. Чи може це стати більш масштабним? Боюсь мої сусіди можуть бути проти) А якщо серйозно, завдяки цьому формату, ви почуєте в лютому новий реліз повʼязаний з цим.
Якою для Вас є музика нового покоління?
Музика нового покоління — вона немає рамок і вона доволі експериментальна, бо молоді артисти не привʼязуються до конкретних жанрів, змішують різні музичні стилі в одному треці, експериментують та не бояться йти своєю дорогою.
На одному з крайніх інтерв’ю Ви зізналися, що у Вашій творчості з’явиться новий жанр, якого ще не було в українській музиці. Розкажіть, чого чекати слухачам від Zelenooka у 2024 році?
Якщо говорити відверто, то я ще шукаю свій стиль, міксуючи попмузику з іншими напрямками. У 2024 році від мене варто чекати нових пісень та трохи старих 🙂
Які сучасні українські артисти надихають Вас? Чи є такі, з якими б хотілося колись співпрацювати?
Мене надихають: Один в каное, Jamala, The Hardkiss, Go_A.
Чи міркували Ви раніше про долю Zelenooka, якби того самого разу не наважилися відкритися українським слухачам?
Я маю акторську освіту, напевно б пішла далі в цьому напрямку, але я обрала цю професію, як допоміжну силу для майбутньої співочої карʼєри. Кожен день, коли я приходила в університет, мене не покидало відчуття, що я не зовсім на своєму місці, я знала, що я буду тільки співати.
Вітаємо з виходом нової пісні «А ти казав». Як саме виникла ідея пісні, це все з життя?
Коли ми писали музику разом із саунд-продюсером на студії, ми перше зробили один варіант аранжування, але згодом ми зрозуміли, що це не так цікаво. Таке вже було і нам захотілося експериментів, тому ми вирішили додати електронної музики й мені здається експеримент вдався. Бо зʼявилась атмосфера в пісні, що для мене дуже важливо, а якщо говорити про текст, то напевно кожна дівчина проживала досвід зради та мені такої пісні не вистачало в ці моменти, тому так і зʼявилась ідея, а щодо вбивства хлопця, то це гідне покарання, хоч і в жартівливій формі.
Над інтерв’ю працювала журналістка Вікторія Досяк