Let Me Entertain You: топ-10 найпопулярніших пісень Роббі Вільямса
Роббі Вільямс – без перебільшення один із найвідоміших музикантів у світі. На його рахунку шість альбомів, що входять до топ-100 найбільш продаваних у британській історії, 14 синглів, які займали перші місця в чартах, і рекордні 18 нагород BRIT Awards – більше, ніж у будь-кого іншого.
9 січня 2025 року в українських кінотеатрах стартує «Роббі Вільямс: BETTER MAN» – унікальний музичний байопік, знятий режисером «Найвеличнішого шоумена» Майклом Ґрейсі. Спеціально для фільму Вільямс перезаписав цілу обойму своїх гітів: зокрема, Angels, Feel, Better Man, Something Beautiful, Rock DJ тощо. Але хоча він їх сам, гратиме співака… CGI-мавпа, створена за допомогою технології захоплення рухів спеціалістами, котрі працювали над кіновтіленням Голума з «Володаря перснів», Цезаря з «Планети мавп» і аборигенів планети Пандора з «Аватару».
За задумкою режисера, хід із мавпою дозволить повною мірою і без зайвих прикрас розкрити у фільмі справжню історію Роббі Вільямса, сповнену скандалів, падінь і неймовірних злетів.
І ще, звісно, – неймовірної музики, про яку, власне, і поговоримо, спираючись на найбільш об’єктивний критерій популярності – слухацькі уподобання, визначити які допоміг сервіс Spotify.
10. Tripping
50, 2 млн прослуховувань
Ця пісня увійшла до шостого студійного альбому Роббі Intensive Care (2005) і стала міжнародним гітом, зайнявши перші позиції в чартах багатьох європейських країн. Сам Вільямс назвав цю пісню «чимось на кшталт гангстерської мініопери» та «кабаре-регі». Її ритмічний малюнок значною мірою нагадує ранню творчість The Clash. Але текст працює на контрасті з веселою мелодією: він розповідає історію гангстерів і того, як вони «не вбивають своїх і всі люблять своїх матерів» («they don’t kill their own, they all love their mothers»). А потім вибухає болісний приспів: «Я витримав усе, що тільки міг» («I’ve taken as much as I’m willing to take»). Музичне відео з сюрреалістичними та яскравими образами ідеально доповнює химерний настрій пісні: таке собі «слово британського пацана» в естетиці потойбічних 1960-х.
9. Better Man
65,2 млн прослуховувань
Пісня, що дала назву байопіку про Роббі, вийшла як фінальний сингл з його третього студійного альбому Sing When You’re Winning (2000). Сингл вийшов лише в Австралії, Новій Зеландії та країнах Латинської Америки. Та попри обмежений реліз, Better Man залишається однією з найпопулярніших пісень Роббі Вільямса серед його шанувальників. Це акустична балада про пошук кохання та надію на спокуту. Вільямс написав пісню на Півдні Франції в період боротьби з самотністю та депресією. Він згадував про це так: «Я сказав собі: “Я просто помолюся Джону Леннону, і якщо він мене слухає, можливо, він щось мені подарує”. Це можна сприйняти як шалену зарозумілість або як просте божевілля, але я почав награвати ці акорди, які стали куплетом, і пісня була написана за годину. І я говорю саме про цю пісню. Вона – це я, чесний. Не іронічний чи розумник – просто я».
8. Supreme
80,3 млн прослуховувань
Supreme, випущена 2000 року, – справжній гімн прагненню слави, перемоги та величі. А ще – дуже цікавий мікс із інших пісень. Звісно, у Supreme неозброєним вухом чутно фрагмент I Will Survive Глорії Ґейнор. Але партія струнних тут теж не оригінальна: вона взята з композиції, створеної французьким композитором Франсуа де Рубе для фільму «Останнє відоме місце проживання» (1969). 2013-го Роббі перезаписав Supreme у стилі свінг, і під назвою Swing Supreme пісня увійшла до його альбому Swings Both Ways.
7. Something Stupid
153,4 млн прослуховувань
Something Stupid – це дует Роббі Вільямса та акторки Ніколь Кідман, випущений у 2001 році. Пісня є кавером на класику 1967 року у виконанні Френка Сінатри та його старшої дочки Ненсі. Хоча ця класика насправді теж була кавером: автором Something Stupid є К. Карсон Паркс, і він же ж вперше записав її у 1966-му разом із дружиною Ґейл Фут у складі дуету Carson and Gaile. Але у виконанні Вільямса та Кідман старий гіт набуває нового звучання: більш інтимного і романтичного. Розкішне оркестрове аранжування та ніжний вокал виконавців перетворюють пісню на зворушливий дует, який досконало передає теми кохання та відданості.
6. Let Me Entertain You
168,4 млн прослуховувань
Пісня, яка стала головним саундтреком фільму «Роббі Вільямс: BETTER MAN», увійшла до його першого сольного альбому 1997 року Life thru a Lens. Пісня поєднує елементи глем-року та попмузики, вирізняючись сміливими гітарними рифами та драйвовим ритмом. Роббі написав цю пісню разом із британським композитором і звукорежисером Гаєм Чемберсом, а надихнув їх перегляд фільму Rock and Roll Circus гурту Rolling Stones. Це – пісня-провокаія, текст якої сповнений натяків і подвійних значень. Вона розповідає про чоловіка, який намагається переконати когось зрадити з ним свого хлопця. Хоча стать цієї людини не згадується, до неї звертаються mon cher, що французькою означає «мій любий» і використовується лише стосовно чоловіків. 2010 року, згадуючи цю пісню, Вільямс сказав: «Чимало геїв-попзірок вдають гетеросексуалів. А я збираюся започаткувати рух гетеро-попзірок, які вдають геїв».
5. She`s The One
187,5 млн прослуховувань
1998 року цей трек став другим сольним гітом Роббі, який посів перше місце у чартах Великої Британії. Ця лірична балада насправді є кавером: She’s The One була написана британським рок-гуртом World Party за рік до того, як її переспівав Вільямс. Вона навіть встигла прозвучати у двох кінофільмах: The Matchmaker і The Big Hit. Але лише Роббі зробив її справжнім гітом: She`s The One здобула премію BRIT у номінації «Сингл року» та увійшла до другого альбому співака I’ve Been Expecting You.
4. Candy
195,7 млн прослуховувань
Candy, випущена 2012 року, поєднує елементи попу та диско з яскравими духовими та енергійною перкусією, які задають її заразливий ритм. Музичне відео доповнює грайливу тему пісні своїми незвичайними та яскравими візуальними образами. Роббі з’являється в ролі янгола-охоронця, який прогулюється сюрреалістичними вуличками та рятує кохану від різноманітних незручних ситуацій.
3. Rock DJ
276,5 млн прослуховувань
Пісня Rock DJ зітккана із семплв з хіта Баррі Вайта It’s Ecstasy When You Lay Down Next to Me, треку Can I Kick It? гурту A Tribe Called Quest, а також цитату з пісні La Di Da Di у виконанні Slick Rick і Doug E. Fresh. Проте трек запам’ятався не лише заразливим ритмом і приспівом, але й ефектним кліпом, в якому Роббі влаштовує повний стриптиз – за допомогою спецефектів він в якийсь момент «знімає» з себе шкіру, м’язи й органи, поки не залишається один скелет. А напис у кінці кліпу заспокоює: «Під час створення цього відео жоден Роббі не постраждав». Але заспокоїло не всіх: фрагменти зі «зніманням» шкіри були вирізані на багатьох європейських музичних каналах, а у Домініканській Республіці кліп узагалі заборонили через… звинувачення у сатанізмі. Утім, попри всі скандали 2001 року Rock DJ отримав нагороду MTV Video Music Award за найкращі спецефекти.
2. Feel
413,3 млн прослуховувань
Feel з п’ятого альбому Роббі Escapology (2002) з часом стала однією з улюблених пісень фанатів співака, а заразом сприяла зростанню його популярності в США, адже кліп на неї витриманий у ковбойській естетиці, а також у ньому знялася голлівудська акторка Деріл Ханна. Feel – це поп-рок із елементами соулу, що вирізняється потужним вокалом і емоційним текстом. Це – водночас і пісня поза часом, і справжня класика початку 2000-х.
1. Angels
570,9 млн прослуховувань
Angels з дебютного альбому Life thru a Lens (1997) досі лишається візитівкою Роббі Вільямса. 2005 року на церемонії Brit Awards пісню визнали найкращою композицією за попередні чверть століття, а також того ж року британці назвали Angels піснею, яку найбільше хотіли б почути на… власних похоронах.
Angels має майже детективну історію створення. Вільямс розповідав, що написав Angels разом із Гаєм Чамберсом (і це була їхня перша пісня разом) на честь своїх тітки та дядька. Але був ще ірландський музикант Рей Геффернан, який стверджував, що саме він написав першу версію цієї пісні у 1996 році після викидня у його партнерки. За словами Геффернана, він випадково зустрів Вільямса у пабі в Дубліні та зіграв йому незавершену версію пісні: на той момент він мав лише перший куплет, частину приспіву та другий куплет. Того ж тижня вони разом із Роббі записали демо-версію. Вільямс підтвердив, що записав демо із Геффернаном, але зазначив, що суттєво переробив пісню разом із Чамберсом. Щоб уникнути судових розглядів, Вільямс викупив права на пісню у Геффернана перед її випуском. Геффернан погодився продати права за £7,500 і, певно, потім сильно пожалкував про таку низьку ціну, адже пісня стала справжнім супергітом.
Angels – позачасова балада, яка поєднує елементи поп-року та бритпопу. Заспокійлива мелодія. емоційний вокал Вільямса і проникливий текст, що розкривають теми любові та захисту, роблять пісню надзвичайно піднесеною і близькою кожному.