Jamala, ONUKA, Уривський — у Києві пройде нова етнічно-електронна подія з дрескодом

Jamala ONUKA — у Києві пройде етнічно-електронна подія

9–10 серпня в інклюзивному перформанс павільйоні КИТ, що на ВДНГ, під музичні сети від DakhaBrakha, ONUKA та Jamala, оживуть герої українських міфів. Вирій – етнічно-електронна подія, заснована Альоною Гудковою. Над створенням костюмів для понад 100 перформерів працює Леся Патока, а постановку для театральної сцени створює команда під керівництвом Івана Уривського.

Містика, музика і перформанс — що таке Вирій

Вирій — нова подія, що поєднує електроніку, етно, театр і візуальний сторітелінг на трьох сценах. Протягом двох днів перформанс павільйон КИТ на ВДНГ перетвориться на міфічний простір: тут звучатимуть живі сети й електроніка від українських та іноземних виконавців, відбуватимуться перформанси та театральні постановки, а однією з ключових інсталяцій стане, побудоване з нуля, українське село. 

​​«Зараз, як ніколи, українцям потрібне це занурення в культуру й обряди, але через сучасні форми. Я дуже хочу, аби Вирій став незабутнім досвідом — і для українців, і для міжнародних гостей», — говорить Альона Гудкова, засновниця проєктів Вирій, Кураж та КИТ.

Вирій очима Уривського: містика та обряди

Центром фестивалю стане масштабна театральна інсталяція — село у натуральну величину. Тут кожен гість зможе в будь-який момент часу спостерігати за живою виставою, яку спеціально для Вирію створює команда під керівництвом театрального режисера Івана Уривського.

«Для мене важливо передати свободу і коріння водночас. Історія відбувається у паралельному світі — де люди живуть у реальному часі, але згідно з українською традицією. Це життя поруч із нами — щире, не прикрашене, глибоко змістовне», — зазначає Уривський.

Вирій руками Патоки: мавки, домовики та дрес-код

Розкуте етно, етнофутуризм, дикість, природність, свобода — так можна описати дрес-код фестивалю, який, до речі, є обовʼязковим. Легкі сукні, керсетки, вінки з живих квітів — для молодиць. Для парубків — кімоно, кептарі, плахти, спідниці. Вітаються капелюхи, розписи на тілі, амулети, ґердани, маски, пір’я, вишивка білим по білому, віяла, бахрома — усе, що повертає нас до предків. 

Screenshot

«Вирій — це окремий всесвіт, який ми вибудовуємо з нуля: через костюми, деталі, атрибути. Я хочу, щоб він став новим явищем. А наступними роками люди чекали на цю подію, щоб відлетіти разом з нами», — ділиться Леся Патока, артдиректорка та директорка по костюмам.

«Ми хочемо, щоб дрескод став для людей приводом покрасуватися: собою, своїм корінням, історією та минулим», — додає Альона Гудкова. Тому 17 липня у перформанс павільйоні КИТ відбудеться маркет українських брендів з етнічним одягом, прикрасами, аксесуарами, косметикою та іншими атрибутами  для тих, хто вже готується до Вирію або тих, хто хоче зануритися в атмосферу події. Вхід вільний для всіх охочих.

Звуки Вирію: ONUKA, ДахаБраха та ексклюзивна програма Jamala х Aniel Arin

На події буде три основні локації: електронна, live та перформативна. У лайн-апі — провідні українські та міжнародні артисти: Jamala × Aniel Arin, DakhaBrakha, ONUKA. Марина Круть, Serge Jazzmate (резидент Крилівська, 41), Yulia Yurina, Smailov,  Si Process, ЩукаРиба & Chocollab, Пиріг і Батіг та інші. 

Вирій — це спосіб українцям пригадати наше коріння, яке вдало лягає в сучасну форму. А іноземцям — побачити нашу культуру: вільну, давню, самобутню. Вирій — це зустріч зі своїм. І з собою. У глибині, у світлі, в ритмі.