Альбом, який ми чекали 6 років — cлухайте LATE від Hyphen Dash

Альбом який ми чекали 6 років — LATE від Hyphen Dash

Hyphen Dash — гурт сучасного українського джазу — презентує перший повноформатний альбом LATE та запрошує на великий сольний концерт-презентацію 30 листопада в Concert Hall на Кирилівській, 41. До LP увійшли 14 треків, які народжувалися й трансформувалися протягом останніх шести років.

«LATE — любий всім серцем та ненависний альбом. Це музика, що надто довго зріла в наших серцях, кишенях, поличках та студіях. Так багато речей завадило тому, щоб ця музика вийшла “вчасно”, й в якийсь момент ти думаєш — “пізно”, LATE!, хочеш видалити все й почати з нуля — але, як це буває після кожної якісної сімейної сварки в західному кінематографі, наступною приходить думка — може не така вона вже й неактуальна? Може саме зараз буде “вчасно”?», — розповідає лідер гурту Михайло Бірченко.

LATE — збірка музики, яку Hyphen Dash писали в період 2019 по 2024 рік. Альбом включає в себе перші треки, що були записані під час джем-сесій на декілька мікрофонів у підвалі танцювальної студії на Печерську (River Of Edena, LUVUHEIT), та нові, зухвалі роботи, що, за словами музикантів, створювалися в більш структурованому просторі, сублімуючи в собі весь досвід переживання війни в сучасній Україні (Hyphentallica, Berlin).

Автором обкладинки та супутніх артів став Stanis.slav — український мультидисциплінарний митець, активний у сферах мистецтва й культури, музики, моди та 3D-технологій, найбільш відомий співпрацею з Doja Cat, Arca, Adidas, Crocs, Jamala, Oliver Sykes тощо.

Презентацію альбому планують зробити в Concert Hall на Кирилівській 41, в одному з найбільших залів культурного центру . Над створенням події спільно будуть працювати команда FUSION JAMS, Дмитро Годиненко (Brave Factory, Strichka тощо), який розробить світлову концепцію, та режисерка й хореографка Марина Кущова, відома співпрацею з Lenny Kravitz, Lady Gaga, Florence + The Machine тощо. Організатори також обіцяють розширений склад гурту, інсталяції в просторі та неочікуваних гостей. Перші квитки вже можна купити за посиланням.

Реліз вийшов за підтримки лейблу No Time For Swing та студії звукозапису Duma Studios.

14 березня в Hyphen Dash також вийшов імпровізаційний альбом Basement 626, серія лайв-відео. А також документальний фільм записані за 10 км від фронту в Краматорську в підвалі військового з 93 ОМБР Холодний Яр. Реліз можна купити на Bandcamp, звідки всі зібрані кошти підуть на підтримку оперативної реабілітації постраждалих від війни.

Про тріо:

Hyphen Dash – київське тріо у складі Мишка Бірченка (ударні), Євгена Пугачова (гітара, бас) та Поліни Майбороди (клавішні). Гурт поєднує хіп-хоп, ф’южн та електроніку, експериментуючи з формами сучасної інструментальної музики.

Колектив є частиною ком’юніті FUSION JAMS, а Мишко Бірченко – співзасновник лейблу No Time For Swing. На даний момент гурт випустив live EP з музею НАМУ, ряд синглів в колаборації з українськими та іноземними артистами та альбом Basement 626. Hyphen Dash виступали на європейських фестивалях, давали sold-out концерти в Києві та готують нові релізи у 2025-2026 роках. 

Обкладинка by Stanis.slav