Українська артистка VogueNeCvit привертає увагу до проблем забудови міста
VogueNeCvit — проєкт Тоні Вінник, власниці власної вокальної школи, вокалістки декількох неформальних гуртів і сесійної бек-вокалістки популярних рокерів “Без обмежень“.
З трьох років артистка співає в проєктах різноманітного формату.
“Сама збилася з рахунку, в якій кількості гуртів я беру участь. У мене є проект, що грає українські пісні на кельтську музику, гурти, які грають ірландський, шотландський панк і навіть фольк-метал, одного разу ми з рок-групою WashingTones розігрівали культових Deep Purple, а з 2018-го на великих шоу я виступала з “Без обмежень“, — розповідає співачка.
VogueNeCvit — особистий проєкт артистки, який вона виношувала з 2015-го.
“Я завжди мріяла зробити гарний фольклорно-електронний перформанс. Ми навіть реалізували його з музикантами на кількох сценах, а потім все зійшло нанівець. Але в цьому році я взялась за справу серйозно: зняла перший кліп, пишу ЕР і повністю розробляю концепцію шоу, яке буде готове вже навесні”, — ділиться артистка.
VogueNeCvit — українською "квітка папороті". Хто її знайде — отримає скарб. Артистка сміється, що вона — той ще скарб.
Про пісню та зйомки кліпу
“Рано” — традиційна пісня, якою в Україні і декількох регіонах Білорусі відганяють русалок, щоб ті не наробили біди. Артистка адаптувала текст, з музикою допоміг Діма Василець. Спочатку над кліпом VogueNeCvit почала працювати сама, але в процесі до роботи приєднався ще один режисер Іван Захаренко.
“Коли в дитинстві я говорила, що буду співати, моя мама-вокалістка популярно пояснила мені, що потрібна ще і “нормальна” професія. Так що я закінчила факультет звукорежисури, і з тієї пори можу не лише пояснити на саундчеку, чого я хочу, а й, за потреби, в маленьких залах зробити все сама. Я взагалі багато чого звикла робити сама. Це відео теж почала створювати, як режисерка, продюсерка, адмін, ілюстраторка одночасно. Але потім зрозуміла, що не треба так, і покликала класних професіоналів”, — розповіла VogueNeCvit.
Робота над відео велася в двох локаціях — в офісі партнера відео Patriot Rental і в урочищі Горбачиха. Через різку зміну погоди деякі моменти сценарію змінювалися вже в самому процесі. А ще артистка зізнається, що після десяти годин зйомок на високих підборах у неї була кріпатура кілька днів. Ролі русалок виконали подруги та студентки артистки.
Про меседж відеокліпу
У кліпі розкриваються актуальні для нинішнього світу і нинішньої України теми — дистанційна робота онлайн і неконтрольована забудова міста. Саме тому однією з локацій відео було обрано урочище Горбачиха, яке знаходиться на Русанівських садах.
“Уже кілька років активісти ведуть боротьбу за порятунок цієї частини міста. Там дуже багато і рослин, і звірів, і птахів, які занесені до Червоної Книги. У кліпі ми хотіли показати дику красу цього місця. Дуже заморочилися під час зйомок — на локацію вирушив необхідний мінімум людей, ми акуратно ходили стежками, не чіпали рослини і намагалися не шуміти, щоб не турбувати тварин та птахів. Я, як киянка, проти нескінченних забудов мого рідного міста та сподіваюся в своїй творчості зможу привернути увагу до цієї проблеми!” — говорить сповнена віри артистка.