«Це настільки чужа для мене мова, я не хотів»: Сергій Лазановський пригадав, як на “Голосі країни” відмовився виконувати російські композиції та яку пісню мама DOROFEEVA попросила виконати доньку для неї
Співак поділився своїми думками щодо закону про заборону російської музики, розповів про вуличні концерти у рідному Івано-Франківську та «провал» на Нацвідборі
Журналісту «МУЗВАР» Юліану Новаку вдалось поспілкуватись з Lazanovskyi RIDNYI (Сергієм Лазановським) та дізнатись усі деталі музичних реалій під час війни, про секрети участі в «Голосі країни» та ставлення до заборони російської музики на теренах України.
Сьогодні співак випустив новий кліп на пісню «Сила козака» з молодою співачкою DARIKA. Говорить, що на це його спонукала маленька кількість в україномовному сегменті пісень, заспіваних підлітками. Адже саме в них співак бачить майбутнє України.
«Сила козака» – пісня на слова Марусі Чурай, вірш «За світ встали козаченьки». Зробити ми таку невеличку колаборацію з артисткою, яка тільки починає – DARIKA. Дівчинці всього 11 років, але є на меті виховувати українське покоління на українській музиці. Тому зараз залучаємо максимально усіх підлітків до того, щоб вони слухали українське. І щоб не мали думок, які нам складали, що якісної української музики не існує. Ні, вона є, і вона якісна. Пісня зараз актуальна, в ній є неймовірний посил, що по всіх кордонах наші захисники обороняють нас та незалежність нашої країни», – зазначив Лазановський.
Щодо власних музичних смаків у юності, то співак наголосив, що багато слухав народних та весільних пісень, проте свого вибору сильно соромився – адже ці пісні були не модні.
«Я виріс в селі в той період, коли не було ще крутих мобільних телефонів. Я такий давній трошки ( сміється – ред.), ріс на українських народних піснях, з мамою їх співали дуже часто. В старших класах у мене був плейлист, складений з українських весільних пісень. Я завжди їх слухав в навушниках, бо мені було соромно, думав будуть казати: «Що він слухає?». Тоді був популярним серіал «Кадети», усі слухали «Ранетки» – а я не слухав, вони мені не подобались. Так, я це чув. По телебаченню тоді було дуже багато всіх цих «улюблених артистів», – підкреслив співак.
Після повномасштабного вторгнення Сергій Лазановський навіть тимчасово змінив професію та пішов працювати до магазину м’яса звичайним продавцем. Говорить, що таким чином спонукав багатьох людей не боятись братись за щось нове. Проте коли ситуація більш-менш стабілізувалась – вирішив давати вуличні концерти прям у центрі рідного Івано-Франківська. Зізнається: боявся, що люди сприймуть такий крок неоднозначно.
«Було дуже страшно. Я не знав, як це сприймуть, чи потрібно це, чи ні. І я зрозумів, що в нашій ситуації кожний фронт важливий. Музична оборона також важлива для кожної людини. Ми після кожної пісні нагадуємо про те, для чого ми тут зібрались – ми це робимо завдяки дівчатам та хлопцях, які нас захищають. Тому нам потрібно допомагати нашій армії. І це сподобалось людям, їх багато збирається на наші міні-концерти», – зазначив Сергій.
Навесні у Івано-Франківську на вулицях міста сталось побиття музиканта за те, що він виконував російських пісень. Своє ставлення до інциденту Лазановський прокоментував такими словами:
«У нас зараз в країні війна і я за те, що забороняється російська музика. Вдома – слухай, що хочеш, розмовляй, як хочеш. Але коли ти виходиш в люди, то маєш розуміти, що зараз такий час, коли всі агресивно налаштовані. Я знаю чоловіка, який зробив цей інцидент, він був на одному з наших вуличних концертів. І коли співав, думав: «Цікаво, що буде відбуватись?». Але ми співаємо виключно українські пісні, все було добре».
А от щодо того, що суспільство має перейти на українську мову, співак говорить, що все має відбуватись поступово, адже викоренення усього російського не відбудеться швидко, адже це робилось століттями.
«Я не хочу казати, що всі одразу мають говорити українською, в одну мить. Повинні розуміти, що людям потрібний час. Людей москвофілами робили багато років. Це не зробилось за місяць, це відбувалось багато років, століттями. Тому потрібний час, щоб це викоренити з нашої держави. І я дуже тішусь, що є люди, які розмовляють суржиком, які намагаються говорити українською та розуміють, яка ситуація відбувається. Честь їм та хвала! Готовий пообіймати та поцьомати кожного!» – відверто відповів співак.
При спілкуванні Юліан Новак пригадав, що на «Голосі країни-11», у якому Лазановський переміг навесні 2021 року, Сергій виконував виключно україномовний та англомовний репертуар. Окрім того, коли він співав з DOROFEEVA її трек Gorit – переводив свій текст на українську. Співак вперше розповів, що дійсно на проєкті відмовлявся співати російські пісні.
«На сліпих прослуховуваннях я співав англомовну пісню. Я тут з продюсерами погодився, далі була вже інша історія. Я просто казав, що мені ближче україномовні пісні. Хоча Gorit ми мали співати російською мовою, я відмовився. Це настільки мені чужа мова, я не хотів… Коли я пішов з проєкту в нокаутах, то я просто записав українську версію пісні Наді. Подумав, що може написати Gorit українською? Покажу Наді, що вона і так може зазвучати. І вона на прямих ефірах підійшла і згадала, каже давай заспіваймо і українською. Я розцвіт, був на сьому небі від щастя. Думаю, а може зараз вона перепише її українською», – поділився Лазановський.
Також Сергій розповів про цікавий випадок з мамою Наді Дорофєєвої – Олею. Саме вона була тією людиною, яка зробила так, щоб на фіналі шоу Сергій разом зі своєю тренеркою заспівали дуетно «Два кольори». Адже на вибір розглядалась ще і інша пісня – «Люди» від Бумбоксу. І зізнається:
«Мама до Наді приїхала, це був її День народження. Ми заспівали на репетиції «Два кольори» і вже до Бумбоксу ніхто не доходив, мама розплакалась і попросила Надю, щоб вона для неї заспівала цю пісню. Тут не потрібно було ніяких слів».
Наразі зараз Лазановський в процесі написані пісні, яку б із задоволенням запропонував заспівати DOROFEEVA. І сподівається, що вона на неї згодиться.Не могли залишити без обговорення і тему Нацвідбору-2022, оскільки, за словами інсайдерів, переможець «Голосу країни-11» брав участь в відборі, проте потім зняв свою кандидатуру. Сам співак прокоментував це так:
«Я спонтанно подав свою кандидатуру. Цього року я хотів подивитись, як відбувається сам процес. Ми не готували якусь пісню саме під Євробачення. У нас була одна композиція у скарбничці і ми її надіслали. Я просто не пройшов, я не знімав свою кандидатуру, скажу так, як є. Звичайно хочеться взяти участь у такому масштабному шоу».