Гурт Фіолет презентував новий трек «Ой чи живі», обкладинку для якого створив штучний інтелект
Історія Азовсталі, херсонські кавуни, ядерний вибух в москві і це далеко не повний перелік того, що малював штучний інтелект протягом останнього місяця. Хтось використовує його як арттерапія, а хтось, як ще один інструмент зображення російсько-української війни.
Історія Азовсталі, херсонські кавуни, ядерний вибух в москві і це далеко не повний перелік того, що малював штучний інтелект протягом останнього місяця. Хтось використовує його як арттерапія, а хтось, як ще один інструмент зображення російсько-української війни. Ми вирішили створити власну серію малюнків з відображенням сьогодення, один з яких став обкладинкою нового синглу.
До роботи було залучено українську художницю Марію Шарлай. Зображення створювались на основі текстових описів: ми задали тему, ключові слова, в нашому випадку цитати з самої пісні, а штучний інтелект самостійно створював нескінченні варіації того, що ми намагались висловити.
Напередодні прем’єри Фіолет оголосили вперше слухання за донати, щоб допомогти Жіночому Ветеранському руху зібрати кошти на спеціалізоване авто для надання допомоги одразу чотирьом пораненим – Mercedes Unimog. Як встигли помітити прихильники гурту, новий сингл виділяється поміж попередніх релізів та більше нагадує часи сольного проєкту Сергія Мартинюка – «Kolos & Brothers».
Новий сингл «Ой чи живі» – це рефлексія на процеси, що відбуваються всередині України, якісні і не дуже зміни мислення, людських цінностей спричинених трагічними подіями в країні. В основу приспіву покладено частину дитячого вірша Олени Пчілки “Ходить гарбуз по городу”
“З допомогою пісень «Фіолету» ми розмовляємо із цим світом. Так, сьогодні ця розмова не схожа на попередні, але вона все ще про нас, про наше спільне сьогодні і те, що мене найбільше хвилює. Музика – це життя. Ми в ньому різні. І Фіолет теж може бути різним. Це не повернення «Kolos and Brothers», а скоріше ще одне альтер еґо «Фіолету»”, – зазначає лідер гурту Сергій Мартинюк.
Трек «Ой чи живі» (цензурована версія)
Також до пісні було випущено відеоряд зрежисований Лєрою Добровольською. «Акцент ми робили на обличчях людей та їх емоціях, щоб максимально прожити весь спектр хвилювань від початку повномасштабного вторгнення до гордості і впевненості в нашій Перемозі.» – говорить режисерка.