“Голос країни” став для мене однією зі сходинок ментального дорослішання”: співачка ANSTAY про участь у шоу та своє творче майбутнє
Молода співачка Анастасія Паламар, яка відома під псевдонімом ANSTAY, у своєму віці вже встигла стати учасницею дитячого та дорослого телевізійних вокальних талант-шоу — “Голос країни” та “Голос. Діти”. Її можна впізнати за каверами на відомі українські та іноземні хіти, які завірусилися у ТікТок та принесли дівчині власних фанатів та нових підписників. На її кавери ставлять вподобайки та залишають позитивні коментарі такі відомі особистості — Потап, MOЗGI, DOROFEEVA та інші.
Ми розпитали ANSTAY про співпрацю з цими артистами, клеймо “кавер-виконавиці” та її творчі плани на майбутнє.
Анастасіє, ми вже знаємо, що ти маєш офіційний дозвіл на реліз каверу на пісню “Думи” DOROFEEVA та Артема Пивоварова. Як важко було його отримати та чи швидко артисти помітили твій кавер?
Ми з командою, після знімань кліпу, написали команді Наді й Артему, а нам відповіли майже одразу. Найскладніше було домовитись з Артемом, бо цей трек належить саме йому, але швидко отримали дозвіл і приємні відгуки. Куратори фан-клубу Наді скинули їй, а вона написала мені в приватні приємний коментар, а Артем, на жаль, не помітив. Я була приємно здивована, що його помітив ENLEO, а взагалі ми отримали безліч слів підтримки від підписників. Це був гарний старт моєї творчості з ім’ям ANSTAY.
На кавер “Думи” вийшов відеокліп. Розкажи, будь ласка, які виникали труднощі під час знімань у теперішніх реаліях?
До самого процесу знімань були труднощі з локацією, ми не знали де знайти велике приміщення, де буде рояль та колони, бо ідея була саме в цьому. Але для Олександри Погуляй, яка режисувала відеороботу нічого неможливого немає. Вона знайшла приміщення, свічки й оператора. Під час процесу знімань було дуже холодно, всі замерзали та навіть чай не рятував. Але, слава Богу, ніхто не захворів. Також вимикали світло, що було символічно насправді, бо наш меседж був присвячений рідному місту Енергодар та вимкненням світла по всій території України. Але і це нас не зупинило — ми продовжували творити. Команда Олександри з Київського національного університету культури і мистецтв відпрацювали неймовірно круто, а саме завдяки їм вийшла дуже творча атмосфера.
Досвід співпраці з артистами та їх командами є, зв’язок з ними теж, тож чи можемо ми очікувати у майбутньому на фіти з Надією або Артемом? І чи хотіла б ти таку колаборацію?
Так, зв’язок з деякими артистами підтримую, і особливо з Надею, бо поки ще є куратором її офіційного фан-клубу. Якось в мене було таке, що я в майбутньому хотіла фіт з одним артистом, і навіть написала половину пісні суто для дуету з ним. Зараз я все частіше думаю про фіт саме з Надею, і всі з фан-клубу вже готові почати писати про це. Мені здається, цей дует вийде гармонійним і дуже жіночим, таким ніжним, але з перчинкою зі сторони Наді. Дуже б хотіла спробувати попрацювати з профі, яку знаєш майже “від” і “до”. З приводу Артема не знаю, поки прислуховуюсь до його стилю.
Поговорімо про твою участь у “Голос. Діти-5” та “Голос країни-12”. Чи відчула ти різницю між двома своїми спробами та чим була вмотивована, коли повернулася на проєкт, але вже для дорослих? Як це вплинуло на твоє творче життя?
Знаєте, я брала участь у двох однакових, але водночас зовсім різних шоу. “Голос. Діти” — був перший досвід взагалі; всі інтерв’ю, репетиції, зйомки — це було щось дивовижне для дитини 14 років. Багато помилок на яких набралася досвіду, але це нормально, особливо, коли ти дитина. Винесла для себе те, що не треба бути сором’язливою, не звертати уваги на інших і бути просто собою. Це правила, які мені допомогли на “Голос Країни-12″. Там не було дискомфорту, я була собою і навіть мені здається, що дорослий “Голос країни” став для мене однією зі сходинок ментального дорослішання.
Після завершення моєї участі у проєкті я була настільки змотивована знайомствами та атмосферою, що написала, можливо, пʼять пісень у перший місяць, і це тільки після зйомок. Випуски зі мною показали тільки через рік після зйомок — у грудні. І тоді мене стали помічати багато людей, з’явились навіть фан-акаунти. Я була неймовірно здивована і, звісно, рада! “Голос країни” дає найголовніше для артиста-початківця — це досвід і емоції.
Ще одна з твоїх перемог була у конкурсі від МУЗВАР та MOЗGI, розкажи детальніше про свої емоції. Чи вірила ти, що оберуть саме тебе?
Допис про цей конкурс мені скинула моя знайома і я вирішила взяти участь, бо це онлайн і не дуже все складно. Я обрала пісню “Любов”, швидко награла на гітарі, почала записувати голос і зводити. Вийшло як завжди, як і всі мої кавери. Найскладнішим для мене було зняти відео. Що мені зробити? Я вирішила під таку атмосферну пісню про любов до друзів, підвести висновки літа і зробити відеорядок з літніми моментами. Кавер вийшов простим і наївним, але, мабуть, у цьому його фішка. Мабуть, в той же день, коли я його виставила, побачила репост від MOЗGI в інстаграм, і не могла повірити в це, було дуже приємно!
Вже на наступний день, під моїм кавером зібралась вся команда MOЗGI та написала дуже приємні слова, які й досі пам’ятаю. І найнесподіваніше було те, що Потап виставив це відео у себе в профіль, після цього в мене була ейфорія ще декілька днів. Насправді взагалі не думала, що посяду перше місце, були й крутіше співаки, але коли я перемогла, бігала по кімнаті десь хвилин десять і з криком щастя, обдзвонювала всіх родичів. Після цього перестала взагалі сумніватися у своїх здібностях.
Ти випускаєш дуже вайбові кавери, з характерним для тебе тембральним та емоційним забарвленням. А чи плануєш ти випускати авторський матеріал та чи не боїшся клейма “кавер-виконавиці”?
Авторського матеріалу в мене завжди багато і хочеться випускати саме свої почуття, але й робити це коректно.
З приводу каверів, мені подобається їх робити, особливо переклад українською, це взагалі щось нове для мене, бо насправді це не просто сів, знайшов переклад і заспівав. У деякі пісні вкладаєш якісь рядки від себе, тобто вже напівавторська робота виходить. Трохи переживаю за те, що люди будуть слухати мої кавери, замість авторських, але це покаже тільки час. Не бачу себе виконавицею тільки каверів, навпаки, я вже чекаю коли вийду з цієї ери “cover-girl” і буду давати людям щось нове. Бо так, я записую кавери з 2018 року, є ріст і в гарну сторону, але вже треба показувати себе як особистість, тим паче є здібності.
Як на тебе і твою творчість впливає війна та окупація твого рідного міста Енергодар?
Спочатку було складно писати українською, коли ти знаходишся під окупацією, не те що складно, а навіть страшно. Війна та окупація впливає тільки на моє здоров’я і продуктивність, але в піснях я завжди знаю що сказати, вони навіть зм’якшують всю ситуацію. Дуже болить за Енергодар, і обов’язково буде пісня, яка буде присвячена рідним вулицям і місцям дитинства, бо в окупації це вже не рідне, просто ніяке і пусте.
І наостанок запитаю про майбутні плани. У якому жанрі будуть твої авторські пісні та чи плануєш ти експериментувати зі стилями?
Насправді не дуже розбираюсь в стилях, але думаю, що зараз це інді-поп, мені в ньому комфортно, але нещодавно в мене стався переломний момент. Це час, коли я повністю відкрила для себе Michael Jackson, Bruno Mars, Rihanna і мені захотілось танцю в музиці й на сцені. Я думаю про поєднання енергійної музики з ніжним, тихим голосом, не знаю що з цього вийде, але сподіваюсь, що щось дуже цікаве.
Спілкувалася Катерина Ковальова.