Дарина Панас презентує дебютний трек “Там на Йордані” — ембієнт-фольк історія про пам’ять, любов і пошук істинного щастя, зроблена в колаборації з артистом Volyn Field

Дарина Панас презентує дебютний трек “Там на Йордані”

“Там на Йордані” — дебютний трек Дарини Панас в колаборації з артистом Volyn Field, що поєднує фольклор, ембієнтне звучання та філософську рефлексію. Аудіальний триптих натхненний старовинною колядкою, яку артистка записала від своєї прабабусі Тетяни — жительки Волинського Полісся.

Композиція народилася як особисте переживання, але говорить про універсальні речі: любов, пам’ять, сродну працю та про радість від буття “на своєму місці”. У пісню інтегровано уривок із твору Григорія Сковороди, що розкриває ідею двох “крил щастя” — премудрості та доброчесності як умов повноцінного людського буття. Дарина поєднує наскрізною ниткою інтимність особистого пошуку, родинного зв’язку та сковородинської мудрості у формі музичної історії. 

“Цей трек виник у мені як колискова, попри те, що це колядка котру співали на Водохреще. Мене торкнув сюжет: простий і ніжний діалог між матір’ю та сином, геніальність у невимушеності вислову. Я бачу в ньому не лише релігійний мотив, а й історію про любов як світобудову, з якої жила моя прабабця, якої шукаю в житті я і яку віднаходжу у Григорія Сковороди. Це мій спосіб подякувати прабабці за те, що вона жила так — аби я могла написати цю музику”, — розповідає Дарина Панас.

Звучання “Там на Йордані” створює простір дихання світанкового лісу, вологості землі, шуму води. Це заколисування тривоги, запрошення до внутрішньої тиші. 

“Вперше я знайшла саме таку вокальну форму колядці, коли в період різдвяних свят ввечері сидячи на підлозі дивилась у вікно. В кімнаті було вимкнене світло, і я спокійно наспівувала “а викупавши на схід сонця колихнула, люлі-палюлі, мій синочку єдиний”. Відтоді захотілось обрамити колядку так, наче звучить весняний ліс о 5 ранку, де немає людей, все парує і виблискує, прокидається окремий всесвіт, життєвий порядок. Звідси почався пошук і робота”. 

Просторовий ембієнт народився у співпраці з виконавцем Volyn Field, котрий експериментує із традиційним звучанням, прозою та електронною музикою. Двоє виконавців працюють з локальним контекстом, оскільки походять з Волині, Луцька. Історія створення треку – від ідеї, сенсів та запису – вся про локальність. Запрошую до прослуховування невагомого музичного космосу на всіх музичних стрімінгових платформах 23 травня 2025.

Посилання на музичні платформи.