DJ, який виводить мікси на новий рівень: DJ Grim про танцювальну сцену України, ідеї для мешапів та плани

DJ, який виводить мікси на новий рівень: DJ Grim про танцювальну сцену України, ідеї для мешапів та плани

DJ Grim, який підкорив TikTok міксами українських треків різноманітних жанрів зі світовими хітами, ексклюзивно поділився своїми думками та залаштунками створення треків.

@djggrim

Portugal. The Man – Feel It Still & Борис Сичевський – Ой Хто П’є Тому Наливайте #dj #mix #feelitstill #діджей #мешап #mashup #ойхтопєтомуналивайте

♬ оригінальний звук – Віталій Грім

Розкажіть, як ви зацікавились танцювальною музикою

Весілля! Це осередок танцювальної та народної музики, яку я полюбив ще змалечку, спостерігаючи, як дорослі танцюють, а музиканти тиснуть на клавіші. Де ще можна від душі натанцюватися без відчуття крінжу? Це, як мінімум, весело.

Як ви схарактеризуєте свій стиль? Які три ваші мешапи ви порекомендували б послухати, щоб познайомитись з вашою творчістю?

Мій стиль — це суміш open формату в мешап стилі, і це все з українськими піснями, такий собі «народний ді-джей». Якщо є таке звання, як «Народний діджей України», я хочу його заслужити!

Щоб познайомитися з моєю творчістю пропоную послухати:

  1. “Feel It Still” & “Ой, хто п’є”;
  2. “XX Intro” & “Весна”;
  3. “Happy” & “Ой, Марічко Чичері”.

Чи плануєте ви якісь релізи на стримінгових майданчиках?

Так, обовʼязково! Почну з мешапів із найбільшою кількістю переглядів у ТікТок. Якраз активно над цим працюю. Впевнений, буде чим зацікавити, я тільки починаю.

DJ, який виводить мікси на новий рівень: DJ Grim про танцювальну сцену України, ідеї для мешапів та плани

Як у вас виникають ідеї про вибір пісень для мешапів? Це спонтанний процес чи радше продумана стратегія?

У мене досить непогано звучать по два треки у голові, але все починається з одного навʼязливого! Потім до цього підключається щось схоже за темпом, тональністю чи гармонією або просто ритмічним малюнком. Щоб не впустити ідею, я швидко записую назви двох треків на дошку з заголовком “ІДЕЇ ДЛЯ МЕШАПІВ”. Кілька ідей мені буквально приснилися перед світанком, і я швидко скочив з ліжка, побіг до столу з DJ обладнанням та о п’ятій ранку вигукнув: «Геніально»… Але так буває далеко не завжди.

Лайфхак: якщо ніяк не можете позбутися пісні, яка постійно грає у вас в голові, а ви вже стомилися підспівувати, то просто згадайте закінчення цієї пісні або придумайте своє. Я в такі моменти уявляю закінчення треку неймовірною збивкою барабанів як на рокконцерті і фінальним акордом.

Ви казали, що надихаєтесь діджеями open формату, що передбачає стирання кордонів між жанрами треків у міксах. Які жанри зазвичай найкраще поєднуються, якщо є така закономірність?

Найлегше поєднати ритмічні треки з рівним бітом, наприклад: техно, хаус, диско, та треки в одному жанрі, але це не про open формат. Тут постійна зміна стилю, темпу, тональності, а треки звучать в середньому 1:30 і зводяться по-різному, враховуючи, що зараз звучить та, що звучатиме далі. Щоб звести два треки, мені потрібно близько 30 разів щось тапнути чи покрутити, в результаті стає цікаво не тільки танцювати чи слухати, а просто спостерігати.

Для мене найважче поєднувати тридольні треки (окрім вальсу їх загалом дуже мало), та дуже старі, чи народні пісні, які не мають сталого темпу. Для мене це виклик. Тридольний мешап у мене — це Metallica & “Гаї шумлять”.

Які програми ви використовуєте для розділення треків на окремі партії?

Я використовую лише одну програму, і це — Serato Dj Pro. Для мене це найкращий професійний софт, який я коли-небудь використовував. Відчуття, наче його розробляв Apple: це зручно, швидко, стабільно і неймовірно красиво, не дарма більшість діджеїв з усього світу віддають перевагу саме SERATO.

Маючи ліцензійний софт на потужному Mac я з легкістю прибираю вокал, мелодію, бас чи ударні, або й усе разом, з будь-якого треку. Підставляючи вокал, мелодію, бас та ударні, з будь-якого іншого треку. Що в сумі з вдалим підбором матеріалу, темпу, тональності, ефектів та цікавого виконання дає можливість насолодитися магією мешапу та дати нове дихання старим пісням, створюючи ремікс на ходу.

У серпні ви закривали фестиваль Покоління. На яких заходах вам подобається виступати найбільше?

Я кайфую від своєї справи, велика сцена — це окрема любов. Років десять тому, ще не бувши ді-джеєм, зробив тату себе на великій сцені за пультом. Хто б міг подумати що 11-го серпня мене сфотографують точно як на тату!

DJ, який виводить мікси на новий рівень: DJ Grim про танцювальну сцену України, ідеї для мешапів та плани

З ким з українських і закордонних артистів ви б хотіли співпрацювати у майбутньому?

В моїх мріях — це Kalush, Jerry Heil, Зібров, Віктор Павлік, Степан Гіга, KOLA. З закордонних — David Gueta. Але роблячи мешапи на їхні пісні, я певною мірою співпрацюю та досить часто отримую позитивний фідбек: Зібров, сказав що цікаво та зацінив мої вуса!

KOLA зробила дует на мій мешап у TikTok на пісню “Salut Papa” & “Makeba”.

Jerry Heil написала мені, щоб разом щось зняти для TikTok, я одразу ж зробив мешап на її на той момент новий трек “Подоляночка”.

8-го серпня вийшов неймовірний фільм «Незрівнянний світ краси» про Назарія Яремчука. Дякуючи film ua мене запросили на передперегляд цього фільму в кінотеатрі Жовтень, де я сміявся і плакав під час перегляду. Приїхавши додому натхненним, я швидко записав мешап, який став черговим трендом, який я започаткував, та ще й визнаний найкращим! Зацінив мікс навіть Віталій Гордієнко (“Загін Кіноманів”)

Кілька днів тому я взагалі вперше завітав на телебачення, та ще й одразу на прямий ефір ранкового шоу. Попереду ще багато цікавого!

Як ви оцінюєте стан танцювальної музики в Україні?

Як на мене, хочеться більшого різноманіття, але це питання часу. Шляхом збільшення кількості оригінальних виконавців танцювальної музики зміститься фокус до жанру. Дуже не вистачає нових хіп-хоп та R&B виконавців, але це моя субʼєктивна думка. Впевнений, десь на студіях чи вдома творяться шедеври, про які ми ще почуємо.

Які, на вашу думку, шляхи інтеграції української музики на світовий ринок?

Є багато шляхів: соцмережі, дуети, колаборації, фіти, виступи за кордоном, мешапи з закордонною музикою. Це вже відбувається та набирає оберти. Чудовий приклад — перемога Калуш на Євробаченні, а разом із тим фіт із Rasmus, як і Jerry Heil & Alyona Alyona чудово заявили про себе, познайомилися з іншими виконавцями та наробили фітів, це блискуче!

Ми зараз проходимо тернистий шлях до якісної музики, та знаходимо скарби під завалами руснявого. Зараз ідеальний час для популяризації, відродження, другого дихання українським хітам минулого століття. Коли, як не зараз?

Спілкувався: Товтин Михайло