Дует Astronata випустив відео на головний саундтрек американського короткометражного фільму

Дует Astronata випустив відео на головний саундтрек американського короткометражного фільму

Дует Astronata випустив відео на головний саундтрек американського короткометражного фільму

Електронний дует AstronataНата Сміріна (Pur:Pur) та саунд-продюсер Ілля Місюра (Dub Beans) – презентують кліп на пісню My Friend – головний саундтрек американського короткометражного фільму On A Whim, лауреата та переможця багатьох міжнародних кінофестивалів.

Фільм та кліп зняла Asya Nikolaeva – український режисер, яка вже кілька років живе у Сан-Франциско. Зйомки кліпу велися в Україні, а процес контролювався дистанційно з Америки.  Основною локацією відео став яблуневий сад під Харковом, який допомогли знайти читачі групи в Інстаграм.  Також були використані кадри із самої картини.

«Перед нами було чітке технічне завдання: наприкінці фільму головна героїня (Лора) грає менует Фрідеріка Шопена і потрібно було написати композицію, яка переплітатиметься з ним, – згадує Ната Сміріна.  – Для мене My Friend – один із найчуттєвіших треків у Astronata.  Це пісня з надривом про найсильніші внутрішні переживання, які тебе руйнують, але зовні ти продовжуєш мовчати.  Це своєрідна хвороба сучасності, коли людина боїться поділитися своїми переживаннями навіть із найближчими людьми».

Дует Astronata випустив відео на головний саундтрек американського короткометражного фільму

«Ми хотіли переосмислити мелодію Шопена на сучасний лад.  Я взяв кілька акордів із різних частин твору, додав лінію басу та синтезатора, а також трохи змінив музичний наратив. Але водночас постарався залишити оригінальні уривки недоторканими», – розповідає Ілля Місюра.

Кліп My Friend, як і фільм On A Whim, досліджують долю сильної сучасної жінки в епоху технологій та блокчейна – у світі, де все ще домінує чоловік, але при цьому у жінки з’явилося багато нових та незвіданих нею свобод.  Головну роль у фільмі виконала британська акторка Sophia Del Pizzo.

Солістка гурту Ната Сміріна розповідає історію жінки, спостерігаючи за нею зі сторони. Головна героїня фільму є її альтер его. Ната, ніби, вже стала мудрішою і вільнішою, а Лора все ще перебуває в процесі, в дорозі, але вже починає усвідомлювати, чого саме хочеться їй і на що вона готова піти заради досягнення своєї мети.

«Мені подобається пісня My Friend і я вважаю, що вона справді стала стрижнем та символом фільму. Сенс слів, мелодія та емоція потрапила в суть нашої героїні та загалом в основний посил фільму. Я дуже рада нашій зустрічі у цифровому просторі і зараз ми думаємо над продовженням співпраці та історії Лори в NFT колекції: 20 коротких відео – 20 On a whim MOMENTS of Lora – до кожного з яких гурт Astronata запише коротку унікальну музичну композицію», – коментує режисер Asya  Nikolaeva.

Прем’єра кліпу відбулася 12 грудня 2021 року, цього ж дня відбувся показ фільму на великому екрані в Голлівуді в рамках фестивалю Independent Shorts Awards, де він номінований на Best Women Short, Best Director та Best Actress. Варто зазначити, що до саундтреку картини також увійшли пісні Astronata – Divine/Fragile та Pur: Pur – Smile, а учасник гурту Ілля Місюра відповідав ще і за звук у фільмі.