ЕКСКЛЮЗИВ: TVORCHI про підготовку до Євробачення, майбутні релізи та творчу команду

ЕКСКЛЮЗИВ: TVORCHI про підготовку до Євробачення, майбутні релізи та творчу команду

На Національному відборі TVORCHI вразили усіх стилем, ідеєю, проробленою командою роботою. Власне, це і викликало більшість запитань у прес-центрі на бекстейджі, адже одразу було видно — працювали професіонали. Про підготовку номеру на відборі та на самому “Євробаченні”, про прогрес у вокалі та творчу команду, яка допомогла перемогти — далі у нашій розмові.

З другої спроби вам вдалося підкорити відбір, вітаємо! Вже був час видихнути та усвідомити тріумф?

Ендрю: Дякуємо! Дякуємо усім, хто голосував за нас і за пісню “Heart of Steel”. Ми не очікували, тому емоції були дуже різні, це і шок, і радість, і відповідальність, і вдячність. 

Джеффрі: В нас були квитки на 1 ночі в Тернопіль, зразу після фіналу відбору, довелося здавати (сміється). Зараз ми вже повністю занурені у роботу, в підготовку до великого «Євробачення».  

Спеціально писали пісню на конкурс чи обирали вже із заздалегідь записаного матеріалу?

Ендрю: пісня “Heart of Steel” була написана ще весною, ми планували випустити її в альбомі, як власне і зробили. Трек вийшов в однойменному EP декілька днів назад, який ми присвятили нескореності українців. Всього там 4 пісні – усі вони про нашу незламність, про ті емоції, які ми переживаємо останні 10 місяців. Тому, ні, не писали спеціально під конкурс. 

Джеффрі: Цей трек народився під впливом побачених відео наших захисників з «Азовсталі». Ми тоді постійно гортали стрічку новин, дивилися відеозвернення, які записували хлопці. В їх очах був запал, дух свободи, вогонь, – це надихнуло на створення пісні.

ЕКСКЛЮЗИВ: TVORCHI про підготовку до Євробачення, майбутні релізи та творчу команду

Багато ваших конкурентів співають україномовні пісні. Чому все ж обрали англомовну? 

Ендрю: Ми не писали цю пісню спеціально для конкурсу, тому тоді це питання не стояло. Багато хто з учасників писав пісню під конкурс, в нас вийшло навпаки – ми пішли на конкурс, тому що була пісня, якою нам є що сказати світові. 

Джеффрі: Трек “Heart of Steel” про людей зі сталевими серцями, які не дивлячись ні на що йдуть до перемоги. Їм важко, їх намагаються зламати, а вони попри усю біль з посмішкою рухаються вперед. 

Ендрю: Це про нас усіх зараз, про українців. Хочеться, щоб весь світ брав з нас приклад сьогодні, щоб усі згуртувалися зараз проти зла заради миру і майбутнього. 

Кого із колег-конкурентів зацінили? Які пісні, особисто ви, додали б до свого плей-листа?

Джеффрі: Ми не слухали треки учасників до фіналу. Чули частково на презентації, а далі – концентрувалися на власному виступі.

Ендрю: Зараз можу сказати, що було багато красивих пісень. Сподобалась “Alive” DEMCHUK.

ЕКСКЛЮЗИВ: TVORCHI про підготовку до Євробачення, майбутні релізи та творчу команду

Джефрі, у відборі 2020-го тобі прилітало багато хейту з приводу неідеального вокалу. Як можеш оцінити свій вокальний зріст за ці 2 роки, прогрес відбувся?

Джеффрі: То був один з наших перших виступів на великій сцені, ми були не готові до технічних неполадок, які можуть так на усе вплинути, не було подібної практики. За ці 2 роки ми здобули колосальний досвід, дали більше 100 концертів, зібрали команду людей, які вірять в нас, багато чого змінилося. Це дозволяє мені відчувати себе впевнено, коли я виходжу на сцену.

Наскільки заздалегідь ви почали готуватися до відбору? Чия була ідея залучити Івана Фролова до костюмів, а Олега Боднарчука до постановки?

Ендрю: Ми почали підготовку як тільки дізналися, що потрапили до шортлисту. Вибір режисера був очевидним – ми проходили індивідуальний курс у Олега по режисурі, який от-от закінчили, і це неймовірний досвід. Олег – великий професіонал, найкращий у своєму ділі, в чому ми мали можливість переконатися, починаючи з навчання і до репетицій в метро, до самого виступу. 

Джеффрі: Хореограф нашого номеру на відборі Руслан Махов був режисером кліпу “Heart of Steel”. Він зразу відчув нас, найкраще передав ідею пісні. 

Ендрю: З Іваном Фроловим ми вже працювали на кліпі «Боремося» – він створив для нас дуже красиві костюми з вишитими гербами. Це той момент, коли ми знайшли один-одного, у нас творча синергія. Ключовою лінією естетики бренду Івана є серця, і тут знову все склалося. Кожне серце на наших костюмах вишивалося руками, техніками, які використовувалися для оздоблення вбрання козацької старшини. 

Джеффрі: Ми дуже цінуємо роботу з кожним із нашої команди. Усі ці люди невипадкові, нас пов’язує не тільки робота, вони відчувають нас, вони творчі, як і ми, а це надважливо для результату. 

ЕКСКЛЮЗИВ: TVORCHI про підготовку до Євробачення, майбутні релізи та творчу команду

До фіналу Євробачення у травні ще виходитимуть сингли, чи всю увагу та сили сконцентруєте на “Heart of Steel”?

Ендрю: З початком повномасштабного вторгнення наша творчість вийшла на новий рівень. Ми написали дуже багато треків і усі вони на порядок вищі від усього, що було раніше. Тому, ми точно не плануємо зупинятися, релізи будуть – і сольні, і в дуеті. І так, ми вже працюємо над піснею “Heart of Steel”. 

Джеффрі: А поки ви можете послухати наш новий EP “Heart of Steel”. Можна сказати, що це приквел нашого майбутнього великого альбому, який ми плануємо випустити наступного року. 

Спілкувався Юліан Новак