«Фонку ніколи не було на «Євробаченні». Це вперше…»: ANKA про свою участь у Нацвідборі «Євробачення – 2024»

ANKA: «Фонку ніколи не було на «Євробаченні». Це вперше…»

Напередодні Нацвідбору «Євробачення – 2024» ми поспілкувалися з учасницею цьогорічного відбору ANKA. Про хворобу перед відбором, «Голос країни» та «ритуали» співачки перед відповідальними проєктами далі у нашому інтервʼю.

Розкажи про свій найяскравіший казус, який відбуваюся на сцені або за нею, що робила та як вийшла з ситуації?

Це був не зовсім мій виступ, у мене, чогось, на виступах нічого такого трешового не було. Це був підлітковий мій час. Це був табір і там на сцені виступав досить відомий такий артист, не буду казати хто. І ми за кулісами стояли, бо теж там виступали, співали, грали. І ми стояли з музикантами за кулісами й ті куліси відгороджували такі дерев’яні двері, які вже просто виходять на сцену, і там артист виступав. І ми щось не поділили, почали біситися за кулісами, і мене штовхають, і просто серед сцени, серед виступу, я випадаю на сцену, точніше вилітаю і падаю серед сцени. І я просто встала, закрила двері й було незручно дуже.

Що дав тобі «Голос країни» та чому навчив?

Досвід, розширення, в плані людей. Тобто, найбільше це люди. Що дав? Найбільше, що дав, це робота. Я йшла туди, щоб попрацювати з Ванею. І найбільше воно мені дало, звичайно, це Ваню, з яким ми зараз спілкуємось, який допомагає мені зараз по «Євробаченню», допомагає з моїми піснями і це для мене найцінніше.

ANKA про «Євробачення», зміни та творчий шлях

Не так давно ти змінила псевдонім на ANKA, це рішення було з метою почати з чистого листа чи просто захотілося змін?

Чому поміняла псевдонім? Тому що раніше я не знала який брати псевдонім, тож взяла просто прізвище, коли випускала свої пісні. Це більше про дитячу позицію, коли ти просто пишеш пісні, бо ти так відчуваєш, це немає якоїсь відповідальності, графіку — коли й що ти робиш. Є натхнення, пишеш, пишеш в одному стилі, в іншому, то так, то так, неправильно запускаєш. Ну, просто робиш як робиш, як виходить, по відчуттях. ANKA, це все-таки після «Голосу країни», я вирішила, що точно буду міняти псевдонім, навіть ще до «Голосу країни». Я випустила свою останню пісню KORCHENOVA – «Дотики світла». Вона мені дуже подобається, вона реально дуже класна і про мене.

Але я так втомилася, що зрозуміла — все, я хочу команду, хочу робити все це професійно, ніж стільки ресурсу зливати самостійно у все це і не отримувати того фідбеку, який можна було б отримати. Я в той момент прийняла для себе якесь таке рішення і прописала, у мене на листочку все записано, це ще задовго до «Голосу країни», це був десь травень, здається, я ще навіть не знала нічого тоді про «Голос країни», що все, я більше не випускаю жодної пісні так, що далі я роблю щось тільки як серйозний проєкт, в якому буде продуманий чіткий псевдонім, чітке імʼя, команда і буде саме як музичний проєкт.

І якось все так закрутилося, що з «Голос країни» і «Євробаченням» автоматично вийшло. І саме ANKA ми шукали з командою, були різні варіанти, але всі, коли почули Анку, сказали 100% ANKA і більше нічого, і закриваємо цю тему. І я зараз реально дуже рада, мені все подобається, все максимально органічно, максимально про мене.

Як готуєшся до «Євробачення», можливо, маєш якісь особливі «ритуали» або звички перед такими великими проєктами?

Як правило, я трохи ізолююся від людей. Як правило, йду в себе, в мене багато часу йде на медитації, на режим. Зранку контрастні душі, практики, спорт, такі мінімальні розтяжки, де я просто збираю у собі весь ресурс, відмовляюсь від продуктів, які викликають стрес, від кави, від алкоголю та всього, що забирає ресурс і ще великий перелік того, від чого я відмовляюсь. Але, на жаль, зараз перед «Євробаченням» в мене пішов жорсткий постковід, і я майже весь час з температурою, відмовляються зв’язки нормально функціонувати, вже десь два місяці такий стан, останній місяць взагалі капець і не можу, немає просто ресурсу робити всі ці ритуали.

Тому зараз я просто намагаюся вилікуватися, набратися ресурсу, щоб на сам фінал вийти й видати результат. На жаль, не так я собі це все уявляла, тому що в мене поки не було жодної репетиції, поки я не можу співати. І як це все буде далі, я не знаю. І все життя мріла про «Євробачення», і точно не очікувала на такий перебіг подій. Але намагаюся все прийняти, розслабитися і хоч якось набратися ресурсу

Кого зі всіх учасників вважаєш своїм головним конкурентом?

Про конкуренцію найбільше я б не хотіла її включати, навіть оцінювати й думати, хто що і як. Мені легше сказати, хто мені подобається, кого я реально слухаю. Мені подобається пісня Альони Альони та Джеррі Хейл, я реально її наспівую. Мені подобається пісня YAGÓDY. , напевно, мої топ три фаворити — Альона Альона та Джеррі Хейл, моя пісня та YAGÓDY. Вони, скоріш за все, мені найближче до душі зі всього, що є. Можливо, тоді, напевно, і сказати, що це є конкуренти, але мені подобаються ці пісні. Тому, не знаю, як однозначно відповісти на це питання. Я більше сприймаю цей конкурс не як учасник і конкурент, а як любитель «Євробачення» ззовні й хочу, щоб Україна зайняла точно перше місце і щоб було краще для всіх. І я кожну пісню оцінюю не як конкуренцію, а — подобається вона мені чи ні, класна чи не класна для самого «Євробачення».

У разі перемоги, перше, що зробиш після відбору?

Я намагаюсь уявити, що я перше зроблю, якщо переможу, і не можу уявити реакцію свою. Це дуже важко уявити, тому що в мене не було такого досвіду перемоги в таких конкурсах, і я не знаю, як це. Я не знаю, це для мене щось буде нове. Напевно, перше за все я подзвоню своїм рідним і поділюся, але давайте я переможу і тоді ми відповімо на це питання.

ANKA про «Євробачення», зміни та творчий шлях

Аню, давай про особисте, чи не закрутився у тебе з кимось роман на «Голос країни» за сценою?

На «Голосі країни» для мене можливі тільки музичні романи, тому що в мене є хлопець, я його дуже люблю. І в мене навіть неможливі якісь реакції та думки в будь-яку іншу сторону. Тому що ця людина для мене дуже багато чого значить, це просто для мене це абсолютно все. Але про музичні історії можемо поговорити, тому що для мене відкрилося там дуже багато людей. Ми багато з ким спілкуємося, дружимо. Це близькі люди, практично всі, це, як сім’я, після «Голосу країни», особливо цього сезону, де ми жили всі разом і всі для тебе стали як сім’я.

Ми підтримуємо один одного, ми спілкуємося в нас спільні чати, ми зустрічаємося, ми бачимося, ми разом творимо, робимо колаборації, разом розв’язуємо проблеми, разом знімаємо кліпи й це дуже круто, тому що «Голос країни» дає нову сімʼю з кожним сезоном. Я ще була в 10 сезоні, мене там не показали, я не пройшла, але звідти у мене залишилась теж певна музична сім’я і зараз, тут, музична родина, тому це дуже круті проєкти, дуже цінні й вони дають дуже багато людей далі.

І останнє, чому саме ти маєш представити Україну на «Євробаченні – 2024»?

Тому що моя пісня дуже подобається європейцям. Ми старалися зробити трек, який буде легкий, його буде легко повторити, його буде легко озвучити будь-якою мовою, якою ти говориш, ти зможеш зробити приспів. Трек несе український етнокод, він поєднаний з сучасними бітами. По-перше, фонку ніколи не було на «Євробаченні». Це вперше коли такі стилі, як фонк і фольк поєднані разом. І мені дуже подобається, що, також, ми поєднуємо сопілкою, як би хто не хейтив. Це наш український інструмент, я хочу популяризувати, щоб це стало не одноразовим використанням і наш ліміт використано. А щоб це було нормою, як фортепіано і гітара. Щоб українці не обмежували себе одним-двома треками, а робили своє і популяризували по всьому світу.

Я прожила в Європі досить довго і знаю фідбек європейців на ту музику, яку я роблю. Це ми бачимо зараз в голосуванні європейців, в мене там друге місце. Нагадаю, того року у творчих було третє місце, по тому голосуванні. Тому, я рада, що можу говорити музикою про Україну на весь світ. І рада, що найцінніші відгуки єврофанів, які дивляться, слухають мої пісні, роблять реакції, що їм настільки подобається пісня, що хочуть приїхати в Україну і вивчити мову, щоб зрозуміти, про що я співаю. Так що зробимо це разом.

Спілкувалася: Ковальова Катерина