Gannababy презентували новий погляд на пісню «Ганьба» Віки Врадій

Gannababy презентували новий погляд на пісню «Ганьба» Віки Врадій

Київський електропоп-гурт gannababy_ переспівав пісню «Ганьба» Сестрички Віки (Віки Врадій), яку та виконувала на “Червоній Руті 1989″. Це був бунтівний фестиваль українського духу серед ще живого на той час СРСР, а gannababy_ захотіли подарувати нове звучання культовій уже пісні.

«Мені дуже тяжко пройнятися музикою, особливо вітчизняною. Але виступ Сестрички Віки з “Червоної рути” — це щось нереальне. Я відчула таку жіночу силу, такий протест. Віка на своїх виступах така жіночна, сильна, сексуальна. Зі сцени валила така сила, якої я не бачу в жодній українській вокалістці нині», — розповідає фронтвумен гурту Ганна Нелуп.

Gannababy презентували новий погляд на пісню «Ганьба» Віки Врадій

Для gannababy_ запис каверу став авантюрою, оскільки записувати кавери — спірне питання для гурту, який має достатньо власного матеріалу. До того ж це ще й питання авторських прав. Гурт каже, що робити пісні з нуля — завжди легше, ніж перероблювати чужу музику під свій стиль. Але бажання «приміряти» на себе таку величну пісню перемогло. 

Окрім того, нині важливо відновлювати ностальгію за автентично українськими культурними явищами, а не асоціювати музичні 90-ті з навʼязаною нам російською музикою типу “Ласкового Мая”.

«У авторів, які створюють музику, є таке відчуття прикрості, коли вони чують пісню, яка їх дуже зачіпає. Бо ти такий: “трясця, чому не я її написав”», — коментує гурт.

Ще до 24 лютого gannababy_ записали «НРА» — Найкращий Реп Альбом, який мав стати їхнім дебютним лонгплеєм. Проте велика війна відсунула реліз альбому на невизначений час, тому тріо сконцентрувалося на випуску синглів.

Gannababy презентували новий погляд на пісню «Ганьба» Віки Врадій

«На диво, пісня далася легко, і ми всі такі: “о, клас, вийшло круто”. Таке рідко буває. Я коли вмикаю цю пісню, зʼявляється багато візуальних образів у голові. З цікавого, у пісні є рядок “Замовкни, вчений жиду, облиш переконання!”. Ми вирішили замилити оце «жиду» в аудіо, але потім замінили це слово на нейтральніше “гнидо”. І щоб заповнити пустоту перед цими словами, ми взяли уривок з присяги на вірність українському народові Леоніда Кучми. Цілком відповідає рядку», – додають учасники гурту.

gannababy_ — колаба Ганни Нелуп, Тимура Соловйова та Стаса Жеребчука, яка сформувалася у 2018 році і відтоді живе витівками та музичними експериментами. Гурт працює на стику електропопу, трепу та купи інших жанрів. Радіо «Аристократи» охрестили їхній стиль «андеграунд-попом». Та гурт воліє не обмежуватися ні жанровими межами, ні будь-якими іншими і робить те, що побається у першу чергу їм.

«Я творю безлад, я ж митець», — характеризує діяльність гурту Ганна Нелуп.

Фішка гурту — яскраві лайви, які не поміщаються у студійках, тому gannababy_ часті гості українських фестивалів, вони встигли зіграти на Ulichnaya Eda, Zaxidfest, Koktebel Jazz Festival, Файне Місто, Рок Булава, Фестивалі Дибільної музики, Respublica Fest, та Dnipro GogolFest.