«Я люблю твої тихі затоки» – офіційний рімейк пісні гурту “Візерунки Шляхів”

Alexjazz

Alexjazz

Alexjazz «Я люблю твої тихі затоки» – офіційний рімейк пісні гурту “Візерунки Шляхів”, солістом якого був легенда української музики Тарас Гаринальдович Петриненко.

Пісня вийшла в 1976 році, і була видана лише на вінілі. Загалом робота над треком тривала декілька років, адже потрібно було отримати офіційні дозволи на використання від авторів пісні.  

Alexjazz про історію пісні: «5-6 років тому я почав колекціонувати вініл. І відразу відкрив для себе цілий потужний культурний пласт «вусатого фанку» (прим. Українська популярна музика 1970-х років). «Кобза», «Смерічка», «Арніка», «Ватра», «Візерунки Шляхів»  і ще десятки різноманітних гуртів. «Візерунки Шляхів» я купив на olx за 300грн., хоча її ринкова ціна на той момент була 50-100 євро. Коли почув оригінал треку, виникло непереборне бажання дати цій пісні друге життя. Бо як на мене, це шедевр, який з якихось причин забутий. Після того, як була записана перша демка, я почав шукати авторів. Це був справжній квест. Спочатку я звернувся в ДО УААСП. Вони надали дані та контакти авторів і вже далі контактував на пряму із авторами. З автором тексту Герасимовим Віктором Володимировичем ми зустрічалися декілька разів в Національній Радіокомпанії України на Хрещатику, де він працював на той момент. Він подарував мені свою фотографію із Володимиром Івасюком.  

Фото з Івасюком

З композитором Безугленком Анатолієм Івановичем я зустрівся на базарі на Святошинському шляхопроводі. Ми спочатку пішли з ним базарувати – купували м’ясо, сало і вантажили то все на «кравчучку». Потім всілися за столиком на МакДональдсі, щоб поспілкуватися. Він дістає із сумки «кравчучки» партитуру пісні і каже: «Співайте!»

Я у відповідь: «Я не вмію читати ноти.»

Він: “То як ви зібралися мою пісню співати?»

Я: «То це ж реп». І вмикаю йому демку з телефона. 

Він уважно слухає, дістає із сумки інші партитури і промовляє: «У мене також є і інші пісні».

З Тарасом Гаринальдовичем дуже довго не міг узгодити це питання. Але дякую його менеджеру Валерію Кулічкіну, який вирішив питання дозволів.»

За аранжування рімейка відповідав Роман Sheemy.