“Якби я чекав натхнення, я випускав би одну пісню на рік”: співак Olivan розповів про свою творчість, війну та участь у талант-шоу

«Охоронець» — маніфест чоловічої сили, про найдрожче

Український співак, фіналіст талант-шоу “Співають всі” та учасник гурту ONE LIGHT INSIDE, який у 2016 році вийшов на сцену вокального шоу “Х-фактор”. Ми думаємо, що ви вже здогадалися, що мова йде про Валентина Мушинського, відомого під псевдонімом Olivan.

Ми поспілкувалися з Валентином про його спільний реліз з alyona alyona, ексклюзивно, про участь у Національному відборі на “Євробаченні” та претензії від Анастасії Приходько на шоу “Співають всі”. Дату премʼєри можна знайти у цьому інтервʼю.

Валентине, почнемо одразу з твоєї нової пісні “По різні сторони” та відеороботу на неї. Кому спала на думку така “запальна” ідея? Чи не були ці знімання небезпечними, бо ти грав на фортепіано, яке палало?

Генератор ідей, в основному, я. Виникла вона в мене років шість тому, тоді я думав це зробити на іншу пісню з гуртом ONE LIGHT INSIDE, в якому я є фронтменом. Тоді ми вже купили фортепіано, поставили біля моєї роботи, але його вкрали бомжі, ми дивилися по камерах. Тоді ми й “плюнули” її знімати, бо грошей на нове фортепіано не було.

Про небезпеку на майданчику скажу одне — було дуже гаряче. І дуже пекло в кадик (сміється).

Ми знаємо, що ти не тільки знімаєшся у кліпах, але й контролюєш знімання, як режисер або навіть оператор. Розкажи про свій досвід та чи отримуєш ти від цього таке ж задоволення, як і від написання пісень?

Я дуже люблю творити. Люблю щось придумувати та реалізовувати ідеї в життя. За спиною в мене понад десять кліпів і я кайфую від процесів.

Ти брав участь у талант-шоу “Співають всі” і навіть дійшов до фіналу. У першому випуску, не зважаючи на 93 бали, Анастасія Приходько наголосила на тому, що ти не зміг показати образ “справжнього рокера”, яким вона його бачить, а те, як ти чіпав футболку взагалі викликало цілий конфлікт між суддями. Тож чи згоден ти зі словами суддів та чи нервував під час своїх виступів?

Звичайно нервував. Це нормально. Плюс, я співав не свою пісню, а легендарного Честера Беннінгтона з Linkin Park. Коли співаєш такі твори, звісно нервуєш. Стосовно Анастасії Приходько, чи будь-кого іншого, я така людина, що нікого не слухає. Будь то критика, будь то похвала — я вас навряд почую. В мене своя думка (чую тільки тих, кого я запитую, а таких мало).

"Якби я чекав натхнення, я випускав би одну пісню на рік": співак Olivan розповів про свою творчість, війну та участь у талант-шоу

Як ми памʼятаємо, то на “Х-фактор” ти прийшов у складі гурту One Light Insight. Зараз ти займаєшся більше сольною карʼєрою? Чи намагаєшся тримати баланс між групою та сольним проєктом?

Зараз займаюся більше сольною кар’єрою, але дуже хочу записати пісню з ONE LIGHT INSIDE, є вже файна демка. Тож, сподіваюся, скоро запишемо. Але, стосовно року (як стиль музики), я вже трохи старий скоро, он — 30 буде. Я рокову музику і сам почав менше слухати. Все змінюється і я також.

Вічна тема в Україні — “Євробачення“. У Національному відборі, який відбувся у грудні 2022 року, ти потрапив до лонглиста, але не пройшов далі. Які інсайти в тебе з’явилися та чи плануєш знову подавати заявку на участь цього року?

Так, класний досвід. Мене запросили, я не подавався сам і це приємно. Значить десь знають. Єдине, що я планую зараз — писати пісні. І якщо якась пісня, буде достойна, на мою думку, представити Україну, то я обов’язково подамся.

"Якби я чекав натхнення, я випускав би одну пісню на рік": співак Olivan розповів про свою творчість, війну та участь у талант-шоу

Багато артистів активно займаються благодійністю та допомагають нашим військовим і ти не є виключенням. Розкажи, будь ласка, про благодійні заходи у яких ти брав або береш участь.

Від початку повномасштабного вторгнення я закинув музику і почав волонтерити. Спочатку закупляли й розвозили продукти стареньким, у нашому місті. Потім я організував евакуацію з Донецької області у Львів. Далі — вже почав забезпечувати безпосередньо військових. Став волонтером німецького фонду. За час війни привіз два автомобілі, сотні турнікетів, рюкзаків, бронежилетів, шоломів та тактичного спорядження. Роблю це дотепер. Та ще й катаюся на благодійні концерти для ЗСУ. Їх вже стільки було, що і пригадати важко.

Чи вплинуло повномасштабне вторгнення на твою творчість та емоційний стан? Як ти повернувся до написання пісень після 24 лютого?

Та, звісно, вплинуло. Я став якимось черствим… багато переоцінив в житті, про це я і співаю зараз в піснях. От в пісні “Додому” є такі рядки:

“Зрозумів, хто Каїн, хто Авель 

(Біблійні персонажі, 2 брати, один з них вбив іншого)

Зрозумів, хто Юда між нами,

Хто свої руки вмиває гріхами, 

Я молюсь, щоб не плакали мами”.

Але в якому я б стані не був, я маю боронити Україну на своєму фронті, що я і стараюся робити.

"Якби я чекав натхнення, я випускав би одну пісню на рік": співак Olivan розповів про свою творчість, війну та участь у талант-шоу

Розкажи, що є для тебе віра та як вона тобі допомагає у житті?

Для мене віра — це крок назустріч Богу. Я до того прийшов ще в підлітковому віці, і жодного разу не пошкодував. Класно, коли ти можеш щось розказати Творцю Землі.

Минулого року у тебе мав бути дует з alyona alyona. Ви відклали його на потім чи щось пішло не за планом?

Ми з Альонкою вирішили дознімати лірик-відео і трішки доробити пісню. То вже, певно, можна назвати дату — це 14 лютого. Тож чекаємо.

"Якби я чекав натхнення, я випускав би одну пісню на рік": співак Olivan розповів про свою творчість, війну та участь у талант-шоу

Завершимо наше інтервʼю на приємній ноті — натхнення. Премʼєра за премʼєрою, твої фанати досить часто отримують нову порцію “меду для вух” від тебе. Поділися з нами, що тебе надихає?

Якби я чекав натхнення, я випускав би одну пісню на рік. Я просто живу, переживаю, мрію, розмірковую і так далі. Що і бажаю нашим читачам. ВСЕ У ВАШИХ РУКАХ. Ваш Olivan. ☺

Спілкувалася Катерина Ковальова.