«Якщо вони трохи посміхнуться, то все не дарма!», — SVITLA про трек-присвяту дівчатам із ЗСУ

SVITLA — side проєкт гурту NAKOLINA, про який ми вам неодноразово розповідали. Наразі одна із солісток гурту продовжує артоборону, зокрема, і піснею «Сестри». Коли у артистки з’явилися сили творити, яке майбутнє гурту та як SVITLA потрапила під шквал російських ботів — детальніше в нашому інтерв’ю.

Солістка гурту NAKOLINA презентувала новий проєкт - SVITLA

SVITLA — side проєкт гурту NAKOLINA, про який ми вам неодноразово розповідали. Наразі одна із солісток гурту продовжує артоборону, зокрема, і піснею «Сестри». Коли у артистки з’явилися сили творити, яке майбутнє гурту та як SVITLA потрапила під шквал російських ботів — детальніше в нашому інтерв’ю.

Як народився проєкт SVITLA? Це спонтанна ідея?
Проєкт SVITLA, за своєю ідеєю та цільовою аудиторією, для нас це органічне продовження проєкту NAKOLINA. У травні з’явилася ідея треку «Сестри», дві солістки групи знаходяться наразі в Європі, тому було прийнято рішення, за підтримки всього складу гурту NAKOLINA, зробити окремий проєкт в Україні.

Як прийшла ідея пісні СЕСТРИ? Хто працював над відео?
Вона з’явилася спонтанно і таке відчуття, що у всієї команди одразу. Нам захотілося зробити бадьорий танцювальний трек, який би підтримував наших дівчат, які служать у ЗСУ. Наші жінки є прикладом для всього світу. Плюс, нам хотілося передати нашу енергію у цьому синглі, те, як ми відчуваємо дівчат та їхній дух та сміливість! Над відео працював мій чоловік Субочов Ігор, він є великим фанатом кіно та кліпів. Він закінчив режисерську школу в Києві, де познайомився зі своїм постійним оператором та режисером монтажу Олексієм Лєсковим та Владиславом Щербаченком (він як оператор зняв також три наших кліпи).

У складі гурту Nakolina у вас були плани щодо україномовних релізів?
Дев’ять місяців тому відбулася прем’єра треку та кліпу «Лірика», який був записаний українською мовою (“МУЗВАР” був присутнім на зйомках цього кліпу і брав інтерв’ю у мене та дівчат). Також восени було записано два треки українською мовою, але ми вирішили їх не випускати, оскільки зараз вони втратили свою актуальність, але сподіваюсь у найближчому майбутньому ви їх почуєте).

Солістка гурту NAKOLINA презентувала новий проєкт - SVITLA

З приводу танців, їх так само багато у вашій відеороботі. Виходить, що SVITLA перегукується з вайбом гурту?
Так, звичайно, для мене ці проєкти це частина мене, а оскільки більшість мене це танці (я виросла в танцювальній сім’ї), то й проєкти засновані на танцях та танцювальній музиці. Але не танцями єдиними, вайб групи і проєкту Світла – це все про одне – про жіночу енергію, про відповідальність за саму себе і про нашу гру з чоловічою статтю (послухайте треки NAKOLINA там багато про це).

Як знайшли в собі сили розпочати творити і знову влитися у робочий графік?
Сили я ще шукаю в собі кожен день, а можливо і щогодини, для мене це складний психологічний процес, але завдяки роботі над проєктом я починаю оживати і давати трохи енергії людям, які оточують мене, звичайно залишаються питання – чи потрібно це кому, чи потрібно це зараз робити, але я вирішила пробувати

Хто і що вас надихає та підтримує?
Надихає сміливість і перемоги наших хлопців і дівчат на фронті (то що вони роблять, для мене це більше ніж подвиг), я їм безмежно вдячна за ті можливості, які вони нам усім дають! Звичайно, моя сім’я, з моменту початку війни ми щодня разом, думаємо, шукаємо способи щось робити. І, звичайно, надихають інші наші – артисти, які рухаються, не зупиняються і намагаються донести свій стан через творчість.

Кого із української музики можете виділити? Дружите з колегами?
З моменту проєкту NAKOLINA ми отримали підтримку та поради від Насті Каменських, Ольги Полякової, Жіночого Кварталу – підтримка таких артистів для нас дуже важлива, ми їм дуже вдячні!Також була коротка, але дуже вагома для нас розмова з Олексієм Потапенком, можливо він про нього не пам’ятає, але він дав пару порад, які змусили нас задуматися про подальші плани по гурту NAKOLINA. Зараз дуже сподобалися дуети, які робить Артем Пивоваров з Надією Дорофєєвою та Ольгою Поляковою – вийшло концептуально та чесно (мені здається, зараз це важливо). Надихає, що робить alyona alyona і Jerry Heil – це дуже стильно і національно (а так треба зуміти), прям дуже круто!

Солістка гурту NAKOLINA презентувала новий проєкт - SVITLA

У вас досить відверті образи у відео та такий хуліганський настрій. В житті ви така ж сама бойова?
Відверті образи, напевно, не погоджуся, як на мене, виходячи із загальної картини шоубізнесу – мої образи дуже стримані. Я не граю у своїх роботах – я така і в житті, це можна простежити в моєму ТікТоці (який довелося оновити, тому що після треку «Сестри» мою сторінку заблокували, а там було близько 150 000 глядачів, думаю руzкі боти добре постаралися, благо у нас залишилося сторінка в ТікТоці «Nakolinа».

Як реагуєте на хейт? Бачив, що серед більшості позитивних коментарів, були і такі, що не підтримують танцювальну музику?
Будь-яка реакція на творчість це добре, ти розумієш – чи потрапляєш ти у відчуття аудиторії, чи ні і куди тобі далі рухатися, але так ми отримали здебільшого позитивну реакцію, то продовжуватимемо рухатися в тому ж напрямку. Трек добре проходить відбір на радіо, також нас швидко взяли на М1, напевно щось вийшло, а значить можливо і почують дівчата з ЗСУ, яким і був присвячений цей трек, якщо вони трохи посміхнуться, то все не дарма!

Солістка гурту NAKOLINA презентувала новий проєкт - SVITLA

Вже є плани та мрії з приводу майбутніх робіт проєкту SVITLA?
Так, є вже готовий трек, який чекає на свій реліз. Сингл створювався ще в лютому і він мене повертає у складні емоції, тому не поспішаю його випускати. Мрія одна (та вона є дуже реальна) – Наша Перемога, щоб винні понесли покарання за весь жах що вони принесли на нашу землю! А після Перемоги я впевнена – українська творчість вийде на новий рівень і це стосується не лише музики, а й кіно, художників, скульпторів та інших творчих напрямів!