Євробачення: 18 років дебюту України

Олександр Пономарьов - початок історії України на Євробаченні

Олександр Пономарьов - початок історії України на Євробаченні

Сьогодні рівно 18 років тому Україна вперше взяла участь у пісенному конкурсі «Євробачення». Тоді у 2003-му році нашу країну представляв Олександр Пономарьов, який посів 14-ту сходинку, що є цілком пристойним результатом для країни-дебютанта.

Згадуємо цікаві факти про участь Олександра Пономарьова:

⚡️Планувалося, що Олександр Пономарьов виступить із баладою, яку писали спеціально під нього. Однак у останній момент, за порадою Філіпа Кіркорова, команда артиста вирішила зробити ставку на пісню автора, який написав переможну пісню «DIVA» для Дани Інтернешинал.

⚡️ Початково на сцені з Олександром Пономарьовим мав бути балет «Freedom», але потім змінили команду і номер також. Ідея додати дівчину акробатку належала саме новій команді.

⚡️ На бек-вокалі у співака була Альона Романовська, яка тепер є постійною бек-вокалісткою Вєрки Сердючки.

⚡️Оскільки тоді не було півфіналів, то наш представник виступав одразу у фіналі конкурсу. Можливо, саме через невелику кількість репетицій, під час виступу у Олександра Пономарьова стався конфуз, випав вушний монітор, але артист не розгубився.

⚡️Співаку досі не подобається його конкурсна пісня. Вибрав він її після порад Філіпа Кіркорова, який переконав артиста купити пісню у автора з міжнародним іменем.

⚡️ Оскільки пісню вирішили замінити в останній момент, то кліп знімали у дуже стислі терміни. Історія відео розповідає про розставання двох людей, точніше, про дівчину яка збирає свої речі та покидає коханого.

До речі, Олександр Пономарьов цьогоріч був головою нашого національного журі на Євробаченні 2021.