“Євробачення – 2023”: Європейські меломани у захваті від “Щедрика”

"Євробачення - 2023": Європейські меломани у захваті від “Щедрика”

Учора в ефірі “Євробачення – 2023″ з’явився мешап із легендарних українських композиторських творів: Назарій Яремчук “Родина”, Мирослав Скорик “Мелодія”, Микола Леонтович “Щедрик” та віршів Тараса Григоровича Шевченка під музику Миколи Лисенка в сучасному стилі.

Креативний директор “Євробачення – 2023” Герман Нєнов розказав про цю творчу колаборацію Марії Яремчук, репера OTOY та Злати Дзюньки. По словам Германа Нєнова на цей номер його надихнув фільм “Щедрик”:

“Коли я подивився фільм “Щедрик”, однозначно зрозумів, що цей твір повинен лунати на “Євробаченні”. Адже він був написаний 100 років тому, саме тоді, коли у України була можливість стати незалежною державою, але напад росії і окупація українських територій в 20-х роках на 70 років відтермінували нашу незалежність”.

Сто років тому “Щедрик” виконувала хорова капела під керівництвом Олександра Кошиця. Їм тоді аплодували найкращі сцени світ та вся Європа. Цього року європейські прихильники шоу теж дуже позитивно відреагували на номер:

“Неймовірно круто читати коментарі європейців про те, що вони саме завдяки цьому перформенсу  дізналися про те, що їх улюблену різдвяну мелодію написав український композитор. Бачити, як вони у коментарях питають, де можна знайти оригінали цих творів. Дехто пише, що вони вперше почули про голодомор, погугливши, хто такий Скорик. Це є великий крок знайомства з нашою спадщиною. А, значить місія нашої команди — показати світу всю глибину та багатогранність української культури, була виконана!”.