КАЧАЙТЕСЬ, ЧОРНОБРОВІ! МУР випустив новий музичний альбом на вірші українських класиків

КАЧАЙТЕСЬ, ЧОРНОБРОВІ! МУР випустив новий музичний альбом на вірші українських класиків

КАЧАЙТЕСЬ, ЧОРНОБРОВІ! МУР випустив новий музичний альбом на вірші українських класиків

«Народжений війною», так кажуть про гурт його засновники. Один з них – народився і виріс у Донецьку, інший – пережив 47 днів окупації вже під час повномасштабного вторгнення.

«Є така штука: ваги сумління. До 24 лютого, багато хто з нас слухав російську музику, обожнював російську літературу, кіно… Й не бачив у цьому проблеми. Але зараз не можна просто сказати: «Ми більше так не будемо!» – треба щось робити, робити заради власної культури, історії, нації…» – кажуть хлопці.

«Тому ми створили цей проєкт. Ми всі – закохані в українську поезію, але ми розуміємо, що для сучасної людини, поезія – це щось нудне, зостаріле, шкільне… Хай послухають нашу «Панно Інно», чи «Слово – Зброя», і скажуть, чи здається їм ТАКА поезія нудною чи зостарілою. Загалом, ми багато чим зможемо вас здивувати, незалежно від того, ви задрот, як ми, чи навпаки – ненавидіте Укр. Літ. завдяки школі. В новому альбомі купа сюрпризів…»

Незважаючи на досить специфічну тематику, всього за 3 місяці гурт зміг зібрати навколо себе достатньо велику аудиторію. А 27 серпня в них відбувся перший сольний концерт у Caribbean Club.

«Це було неймовірно. Ти тільки уяви: повна зала народу, і всі в один голос скандують Франка, Симоненка… Це – наша мрія. Що школярі будуть ходити по місту й замість попси слухати на блютуз-колонках Стуса чи Іздрика, і навіть байдуже – у форматі пісень МУР чи просто записи якихось акторів. Нам головне, щоб поезія – жила. І вона буде жити, і це – прекрасно».

Стосовно нового альбому, МУР стверджують, що в українській музиці мало альбомів з настільки різнобарвним звучанням. «Захалявна Книжечка», (а саме так називається їх нова робота), увібрала у себе реп, хіп-хоп, хард-рок, соул, ньювейв, фанк й трошки техно, і все це – на тексти українських класиків.

«Хтось каже: «Як можна так знущатися над класикою!», бо для них Шевченко – це дід з вусами, Пророк, а в нас він – гангстер. Та й взагалі, українська поезія – це ох**нно. Так і запишіть! Не «кльово… класна, цікава…» Ні, українська поезія – це просто ОХ**ННО!» – сміються хлопці з гурту.

Ну що ж, подивимось, що для нас підготував гурт МУР, але точно зрозуміло одне – допоки в нас є люди, які з палаючими очима кричать на вулицях, грають у театрі, читають у книгах і тепер ТАК кладуть на музику українську поезію – вона, як заповідає останній трек в новому альбомі МУР, «Не вмре ніколи».