Концертні тури у воєнні час

Концертні тури у воєнні час (частина 1)

Важливість благодійних концертних турів під час війни полягає в тому, що вони створюють можливість залучити кошти та увагу глобальної громадськості до гуманітарних потреб та страждань, які виникли внаслідок агресії росії. Такі тури залучають увагу великої кількості людей, оскільки відомі артисти та музичні гурти привертають увагу широкого аудиторіуму. Концерти можуть бути організовані з метою збору коштів на гуманітарну допомогу, медичне обладнання, харчування, забезпечення притулку для біженців та евакуйованих людей. 

З початку повномасштабного вторгнення наші виконавці дали безліч концертів, як за кордоном, так і в Україні. Перший час концерти в Україні організовувати не наважувались, однак згодом артисти зрозуміли, що наші люди потребують музичної терапії як ніколи раніше. Для багатьох виконавців цей період став можливістю поїхати у свої перші концертні тури. 

На жаль, даних щодо кількості зібраних коштів за концерти практично нема, тому пропонуємо вам добірку найбільших всеукраїнських турів, які відбулися після 24 лютого минулого року:

1. СЕНСИ (DOROFEEVA).

У рамках турне на підтримку однойменного EP співачка відвідала не тільки 19 міст України, в кожному з яких концерт пройшов з солд-аутом, а й Америку, Канаду та Європу. «СЕНСИ» став першим сольним концертним туром для співачки і складався виключно з україномовних пісень, в тому числі і треків, які співачка лише планує випустити незабаром. Прогрівом авдиторії стали 3 поодинокі концерти у грудні 2022 у Києві, Львові та Чернівцях, які дали зрозуміти, що можна спокійно анонсувати більше міст. Так, згодом було анонсовано перші 17 міст туру. В Україні концерти відбулися в період з лютого по березень цього року та з двома концертами у червні.

2. ART ОБОРОНА (MONATIK)

Тур може поборотися за звання одного із наймасштабніх за часи вторгення: 23 концерти у 23 містах України + додатковий концерт «на біс» у Києві, що відбудеться незабаром. На кожному концерті співак розігрував мерч та колекційні айтеми, а всі виручені за них гроші спрямовував на благодійність. Крім того, була можливість купити благодійний meet and greet. У сет-лісті не було жодної російськомовної пісні, а натомість «відремонтовані» версії головних хітів та пісні нової ери співака, яка умовно почалась з релізом EP “АRT Оборона”. Цікаво, що на більшості концертів були присутні різноманітні запрошені гості, як-от: KAZKA, Roxolana, Аліна Паш, Dantes з якими співак співав одну їхню пісню дуетом, а також давав можливість заспівати ще одну свою пісню. Також варто відмітити присутність живої трупи музикантів (скрипка, гітари, ударні).

3. Я – Україна (NK)

Перша частина туру «Я – Україна» охопила 15 міст з березня по травень цього року. Кожен концерт складався з перекладених хітів співачки, іспаномовних пісень та пісень воєнного періоду. Трупа складалася з музикантів та двох танцівниць. За 15 концертів Настя зібрала понад 750 тисяч гривень та військові потреби та регулярно відвідувала військових у містах, до яких завітала. І це ще не кінець!NK оголосила продовження туру, що поки складається з 13 концертів.

4. Heart of steel (Tvorchi)

Перший тур Україною від гурту з Тернополя. Після успішного представлення України на Євробаченні, Андрій та Джеффрі нарешті стали отримувати визнання публіки, на яке вони давно заслуговують. 

Хлопці виконували пісні з однойменного минулорічного EP, дуетну пісню з The Hardkiss «Мрійники», більшу частину альбому «ROAD» та деякі інші пісні. 

Як то кажуть, «Коваль клепле, доки тепле», і цей тур — приклад можливості, якою успішно скористались. Безумовно, у майбутньому на хлопців чекають лише масштабніші тури, але 11 міст для першого туру — чудове досягнення.

5. Благодійні концерти на підтримку ЗСУ (Артем Пивоваров)

Ця серія концертів може позмагатися за звання наймасштабнішої не лише за період після 24 лютого, а й за всі часи сучасного українського шоу-бізнесу, адже лише в Україні в рамках туру Артем дав вже понад 40 концертів. Співак давав подекуди по два концерти за день, викладаючись на кожному на повну. Сет-ліст охопив збірку «Твої Вірші, Мої Ноти PT. 1» та деякі інші україномовні пісні співака. Цікавим фактом є те, що серія концертів почалась ще в першій половині 2022 та досі триває.

Автор тексту: Михайло Товтин