«Мої пісні – це не просто музика, а аудіовізуальні сновидіння», — IMARY про творчість, волонтерство та майбутні унікальні виступи

«Мої пісні – це не просто музика, а аудіовізуальні сновидіння», — IMARY про творчість, волонтерство та майбутні унікальні виступи

Продовжуємо вам розповідати про нову українську музику. На черзі молода співачка та мисткиня IMARY, яка готова вражати не лише пісенною творчістю, а цілим творчим симбіозом.

Почнемо, напевно, з найбанальнішого, але необхідного для знайомства. Чому саме музика стала справою вашого життя?

Музика стала справою мого життя завдяки моєму ранньому знайомству з нею та глибокій пристрасті, яка розвивалась з дитинства. З 4 років я відвідувала музичну школу, де спочатку вивчала фортепіано, а потім перейшла на вокал, розвиваючи свої здібності під керівництвом різних викладачів. Попри початкові труднощі та критику, я продовжувала наполегливо працювати, брала участь у численних конкурсах і фестивалях, що дозволило мені вдосконалювати свій талант і набиратися досвіду. Музика приносить мені справжнє щастя і задоволення, а виступи перед публікою і можливість дарувати радість іншим стали головним стимулом для мене. Навчання в Академії естрадного та циркового мистецтва і паралельно в Політехнічному університеті імені Сікорського допомагає мені розвивати свої навички та відкриває нові можливості.

Підтримка сім’ї та зустріч з творчими людьми стали вирішальними факторами, які надихнули мене почати свій шлях артиста. Тепер я впевнена, що цей час настав, і готова реалізовувати свої мрії у світі музики.

«Мої пісні – це не просто музика, а аудіовізуальні сновидіння», — IMARY про творчість, волонтерство та майбутні унікальні виступи

У вашому пресрелізі йдеться, про те, що ви художниця аудіовізуальних сновидінь. Розкажіть більше про цей напрям, як ви до цього прийшли?

IMARY – це проєкт не просто співачки, а й художниці, тому об’єднання цих двох професійних стежок став термін художниця аудіовізуальних сновидінь. Мій проєкт унікальний завдяки музичній синестезії, яка дозволяє створювати стильний мрійливий поп, де реальність переплітається з фантазією. Моя музика звучить, як захід сонця теплого літнього вечора, вона має якісний продакшн європейського рівня з елементами народного вокалу, що додає глибини та самобутності.

Місія моєї творчості – посилювати жагу до життя, надихати проживати кожен день на максимум, усвідомлено творити свою долю. Стиль моєї музики можна описати як “сон наяву” або “dreamy pop”, який дозволяє слухачеві переживати те, про що він мріяв у снах.

Назва “IMARY” відображає сутність мого проєкту. Я позиціоную себе, як художницю аудіовізуальних сновидінь, що об’єднує музику і мистецтво в єдиний аудіовізуальний досвід. Мої пісні – це не просто музика, а аудіовізуальні сновидіння, які створюють магічний і казковий світ. Музика IMARY – це синестетична подорож, де звуки перетворюються на кольори, текстури та форми, створюючи імерсивне враження  впливу на всі органи чуття одночасно. Кожен звук стає палітрою, що малює образи в уяві слухачів, відкриваючи перед ними казкові світи. Це синергія звуку й образу, яка робить мої виступи і мерч унікальними. На концертах я планую використовувати запахи та візуальні ефекти, щоб створювати повний імерсивний досвід для моїх слухачів. Таким чином, моя творчість – це поєднання музики, мистецтва та аудіовізуальних ефектів, які разом створюють унікальний і незабутній досвід.

Якщо порівнювати вашу пісенну творчість із картинами якогось світового класика живопису, то який це митець міг би бути? 

Я дуже поважаю всіх митців і надихаюся їхньою творчістю, але не хочу порівнювати свою роботу з будь-якою іншою. Моє мистецтво – це відображення того, як я його відчуваю, і моя пісенна творчість найкраще співзвучна з моєю власною художньою творчістю. Якби я все ж мала назвати художників, які мене надихають, то це були б Поль Сезанн за його майстерність у створенні об’ємних форм за допомогою кольору, а саме геометризацію форм, масивні мазки, перспективу, тривимірність та простір. Сезанн залишив значний вплив на подальший розвиток мистецтва, особливо на таких художників, як Пабло Пікассо і Жорж Брак, які розвинули кубізм на основі його ідей. Пабло Пікассо: відомий своєю величезною різноманітністю стилів та періодів, один з основоположників кубізму, це авангардна  течія в образотворчому мистецтві, яка мені дуже імпонує. Вінсент Ван Гог за його емоційну насиченість і текстурну багатогранність, а також Едвард Мунк за його здатність передавати глибокі емоції через символізм та експресіонізм та ще багато інших художників. Звичайно,  художники сучасності та наші українські митці вражають своїм потенціалом, майстерністю та в хорошому сенсі дивакуватістю. Для мене є важливо вчитись у кращих та постійно розвиватись, та завдячуючи долі моїм викладачем став Заслужений художник України Бабій Михайло Васильович. Йому на зараз 76 років та він досі їздить на велосипеді та веде активний спосіб життя. Постійно випромінює життєрадість та позитивні емоції, це і є символом успіху. Працює в галузі станкового та монументального  живопису та в графіці. Мої картини, написані маслом з використанням мастихіна та текстурної пасти, такі ж об’ємні й насичені, як і моя музика. Абстрактні форми, філософські підтексти й багатошаровість моїх робіт створюють унікальний світ, де звук і колір переплітаються, утворюючи єдиний емоційний досвід. Це мистецтво, яке я створюю з глибокою любов’ю та відданістю, і воно єдине у своєму роді. Моя музика і картини разом створюють синестетичний, багатошаровий світ, де кожен звук і мазок пензля взаємодіють, даруючи слухачам і глядачам унікальний емоційний досвід.

Розкажіть більше про ваші композиції «В чистому полі» та «Сновидіння». Чому саме їх обрали для перших синглів у творчості?

Мої композиції «Сновидіння» та «В чистім полі» були обрані для перших синглів у моїй творчості через їх глибокі емоційні та філософські підґрунтя.

«Сновидіння» – це пісня про свободу, якою може заволодіти кохання. Головна героїня прагне бути вільною у всіх сенсах цього слова і боїться втратити себе через любов. Основний емоційний заряд пісні – це засторога перед незвіданим і страх втрати власної ідентичності. Головний клич пісні: кохання має окриляти, а не ставати кліткою.

 «В чистому полі» – це мелодія, яка переносить слухача у магічний світ, де кожна нота створює відчуття казки. Пісня розповідає про пошук коханої людини, з якою можна розділити свій особистий Всесвіт і насолоджуватись моментами гармонії. Це історія дівчини, яка вірить у казку і долає великий шлях, аби знайти свою любов, що принесе світло в її життя.

Обидві композиції підкреслюють важливість гармонії з природою і власним внутрішнім світом, а також боротьбу за духовне багатство та щастя. Головний заклик моїх пісень – діяти в реальному житті, сміливо проявляти свої справжні почуття і не боятися бути собою. Це те, що допомагає нам усім задуматися над важливими поняттями, як щастя, кохання та душа.

Хто з популярних колег по сцені вам імпонує? Хто є у вашому плейлисті?

Мені імпонують багато талановитих українських артистів, які своєю творчістю роблять вагомий внесок у розвиток нашої музичної сцени та культури. В моєму плейлисті можна знайти такі імена, як: Тіна Кароль – за її неймовірний голос і здатність торкатися душі своїми піснями. Я зростала на її піснях і вона є великим прикладом людини, яка ніколи не здається також Юлія Саніна – за її енергійні виступи і харизму та яскраві образи, також є LELY45, Jerry Heil, Alyona Alyona, гурт SESTRA,  Skofka, гурт Kalush, деякі пісні DOROFEEVA, Jamala, KOLA, SIROMAHA, MONATIK, YAKTAK, SHUMEI, Parfeniuk, Артем Пивоваров, Diandi, ALESSON, SANTERA, BALSAM, звичайно пісні IMARY та ще багато інших, всіх точно не назву. Це лише кілька імен, але варто зазначити, що українська культура дуже виросла, і є багато чудових виконавців, які заслуговують на увагу.

Знаю, що ви ще й займаєтеся волонтерською діяльністю. Як саме допомагаєте?  

Так, я займаюся волонтерською діяльністю, але не люблю про це розповідати, адже всі ми робимо те, що можемо для наших воїнів. Як художник, я беру участь в арттерапії для військових, допомагаючи їм втілювати їхні задуми на полотнах. 

Це емоційно важка робота, адже хочеться ділитися тільки позитивом, але всередині бувають різні емоції. Однак, наші захисники дуже сильні та талановиті люди. Деякі з них теж займаються мистецтвом, але тепер ця справа залишилась тільки для душі й спокою. Малювання їм дуже допомагає психологічно відновитися. Я маю за честь співати українські пісні під час цих сесій, що також підтримує їхній дух. Також я підтримую збори в Instagram, де як винагороду за один із найбільших донатів розігрую свої картини. Часто виступаю на благодійних заходах, де отримані кошти йдуть на підтримку нашим військовим. Таким чином, я намагаюся допомагати по-різному: через мистецтво, благодійні концерти та онлайн-збори коштів.

 Що зараз надихає та мотивує вас поєднувати так багато всього різного та цікавого? 

Мене надихає та мотивує прагнення робити світ кращим через творчість і допомогу іншим. Поєднання музики, мистецтва і волонтерської діяльності дозволяє реалізувати мої таланти і одночасно підтримувати наших захисників.

Мене надихає абсолютно все, що мене оточує. Я маю щастя бути серед неймовірних людей – талановитих, позитивних, вмотивованих, заряджених, які не бояться перешкод і впевнено досягають своїх мрій і цілей. Особливе місце у цьому списку займають мої батьки, які є найбільшим прикладом у моєму житті. Вони надихають мене, дають сили та енергію, вірять у мене та завжди підтримують. Також мене надихає моя творчість та об’єми, до яких вона може призвести, а також фідбек від людей, яким імпонує те, що я роблю. Мистецтво, книги, природа і позитив – все це джерела мого натхнення. Зокрема, ніч є особливим часом для мене, коли приходять найкращі ідеї. Більшість своїх картин я написала саме вночі. Наприклад, участь в арттерапії для військових показує, як мистецтво допомагає їм психологічно відновитися. Це неймовірно надихає, адже навіть невеликі зусилля можуть мати великий вплив. Виступи на благодійних заходах і підтримка зборів у соціальних мережах демонструють, що наша спільна робота може приносити реальні зміни. Підтримка сім’ї, друзів і вдячність тих, кому вдалося допомогти, додають мені сил і натхнення продовжувати поєднувати різні види діяльності й ставати кращою в кожній з них. Зрештою, це бажання діяти в реальному житті, не боятися проявляти свої справжні почуття і бути собою, що спонукає мене на цей шлях.

«Мої пісні – це не просто музика, а аудіовізуальні сновидіння», — IMARY про творчість, волонтерство та майбутні унікальні виступи

Які плани на цей рік? Маєте вже наперед готові пісні чи творчість народиться спонтанно?

Не люблю розповідати про свої плани, їх знає лише моє близьке коло спілкування. Однак я впевнено можу заявити, що цього року я буду дивувати своїх слухачів та глядачів. Мої плани дійсно грандіозні, і я працюю над новими проєктами, які точно змусять Вас затамувати подих. Тому стежте за новинами, щоб не пропустити жодної важливої події та нових релізів. Щодо творчого процесу, у мене вже є деякі готові пісні, але я також залишаю місце для спонтанного натхнення. Моя творчість народжується, як із ретельно продуманих ідей, так і з раптових моментів натхнення. Цей підхід дозволяє мені створювати різноманітні й цікаві композиції, які відображають мої емоції та переживання.

Instagram
TikTok