MOZGI DIARY: 7 років у спогадах учасників команди

MOZGI DIARY: 7 років у спогадах учасників команди

MOZGI DIARY: 7 років у спогадах учасників команди

Сьогодні вибуховому гурту MOZGI — сім років. За цей час хлопці виросли з виступів у клубах до масштабних арен, далі — стадіони та закордонний тур. Колектив неодноразово об’їзджав з турами всю Україну, потрапляв у кумедні та трешові ситуації й експериментував із музичними стилями. До вашої уваги спогад кожного учасника драйвового колективу.

Потап, фронтмен
У який момент вирішили створити групу MOZGI?

Вважаю, що MOZGI – це втручання якоїсь найвищої інстанції. Цей гурт з’явився сам собою і став для нас усіх чоловічою віддушиною. На той момент існував мій сольний проєкт «Аркадій Лайкін», і написалась пісня «Ножомпо», яка йому ніяк не підходила – ні за звучанням, ні за подачею. Вона сильна та чоловіча. І я вирішив реалізувати її якось по-іншому. Так і народився гурт MOZGI.

Позитив, фронтмен
Яка пісня для гурту написалася найшвидше, а яка найдовше всіх?

Нашу нову пісня «Ой, Мамо!» ми написали дуже швидко та легко. Ми хотіли зробити напівнародний мотив і награли хітовий семпл дудочки. Після цього було перше аранжування з флейтою. Потім підключився Потап, і ми за 10 хвилин написали текст і мелодію. Слова народжувалися відразу українською мовою, що було несподівано й прикольно, адже українських пісень у нас не так вже й багато.

Довше за всіх ми писали наш хіт «Любов». Ми підготували все з вокальної та музичної частин, окрім найголовнішого, чим завжди дивують MOZGI. Це дропові хітові лід-мелодії. Коли ми робили аранжування, було близько 30-ти варіантів різних мелодій. Ми довго не могли визначитися та зрештою обрали золоту середину. Я безмежно щасливий, що вона спрацювала. «Любов» викликає максимальні емоції в публіки. Це найбільш душевний трек нашого гурту. Кожний концерт ми закриваємо саме цією піснею і дуже часто навіть плачемо під неї.

Дядя Вадя, фронтмен
Яку пісню найважче виконувати вокально?

letat – висока пісня, важка за диханням, при цьому одна з моїх найулюбленіших. Можна порівняти з тим, як хлопцям буває складно зі швидким речитативом в окремих треках.

Звукорежисер Олег Шевченко
Пригадайте найгірший концерт у плані технічного забезпечення

Технічна база нашого шоу-бізнесу в останні роки зробила великий крок уперед, та й гурт MOZGI не вчора створився, це – справжні профі! Навіть якщо під час концерту стався якийсь факап, уся команда веде себе професійно! Швиденько один одного прикрили, вдали, що так і треба, а глядач навіть не встигає помітити, що десь щось пішло не так. Тому за всі роки праці з MOZGI в мене не було найгірших концертів.

DJ Bloodless
В якому місті найкрутіше публіка?

З гуртом ми проїздили багато міст і селищ. Навіть одного разу побували на Альдебаранівці, та всюди нас тепло і радісно зустрічає наша публіка: люди, звірі та гуманоїди (усміхається). Але найбільше мені подобається публіка мого рідного міста Києва, за те, що вона витончена, досвідчена та відкрита до нових вражень. А вражати ми вміємо! Наше перше Big Show у Stereoplaza було неймовірним!

Ед, танцівник
Якось під час виступу ти ледь не зламав ногу. Це був найкурйозніший випадок за кар’єру в гурті?

На сцені я падав дуже багато разів: ковзався, падав з піраміди з Вадька, практично ламав собі спину в сальто…але найважчий випадок стався під час космічного Atlas Weekend з М1 в порожній залі: ми щойно розпочали виступ, я стрибаю сальто з височини, приземляюся на ноги та розумію, що не можу піднятися – дуже сильно болить нога. Зйомку зупинили, а мене відразу повезли до лікарні, де сказали, що це сильне розтягнення. Я проходив два місяці на милицях. Минув рік, а я досі не можу нормально бігати.

Максим, барабанщик
Часто кидаєте барабанні палички для фанів? Любите цю традицію?

Ніколи не кидаю – вони для мене занадто дорогі! Мій особистий ритуал перед виступом: розігріваю руки, стукаю паличками та готуюся до розриву!

Максим, гітаріст
Часто струни рвуться на сцені? Бували курйози?

Ні, не часто, я використовую найтовстіші, які тільки можна знайти в Україні. З нещодавніх курйозів: була маленька сцена, й мене разом із великим гітарним підсилювачем прийшлось поставити біля сцени, саме в натовп.

По-перше, там одразу організувалася своя мікротусовка. По-друге, хлопці пів концерту шукали гітариста (сміється).

Олексій Бондар, концертний режисер
Який концерт у плані режисури запам’ятався вам найбільше?

Як не дивно, найбільше запам’ятався мій перший концерт. Це була максимальна концентрація емоцій: знайомство з групою, поїздка в автобусі, ознайомлення з програмою Big Show, яка була написана ще до мене. Мені потрібно було повністю поміняти її в найкоротший строк, бо все «вилітало», коли ми починали запускати програму. Модернізувати все за ніч у готелі під час переїзду з одного міста в інше коштувало неймовірних зусиль і нервів. Але цей випадок став моїм зірковим часом, коли вся команда повірила в мене. І я радий, що у мене вийшло виправдати їхні очікування.

Олексій Березкин, турменеджер
Яке місто в турі любите найбільше? Чому?

Люблю Одесу – вона дуже атмосферна: Дерибасівська, Потьомкінські сходи… Загалом, красиве місто з красивими людьми! Це одне з міст України, де MOZGI найчастіше виступають, особливо влітку. Літо, Ibiza, MOZGI – легендарне поєднання.

Рус, танцівник
Найтрешовіший виступ гурту MOZGI? Де і коли це було?

У нас постійно несеться! Нам завжди дуже весело разом! Взагалі кумедних випадків вистачає – всіх не згадаєш.

Нагадуємо, що на нашій сторінці у Instagram анонсовано конкурс каверів. Найкращий виконавець отримає змогу зустрітися з гуртом та заспівати разом.