Незалежність, яку ми виборюємо: Марта Липчей представила кліп на новий сингл «Не забувай»

Незалежність, яку ми виборюємо: Марта Липчей представила кліп на новий сингл «Не забувай»

Поп-рок співачка Марта Липчей представила новий сингл «Не забувай» та кіновізуалізацію на нього. Премʼєра пісні відбулася в студії «ТСН» під час спеціального ефіру до Дня Незалежності України. 

«Не забувай» — це історія сучасної незалежної України. Історія українців, готових до будь-яких випробувань долі заради власної свободи та незалежності.

В центрі сюжету — історія української родини, яка розгортається від 90-х до сьогодення. Батько-одинак виховує доньку та сина, займається чесною працею в автомайстерні, передає дітям емпатію, любов до України та відчуття щирого патріотизму. Ми бачимо, як час розділив головних героїв, брата і сестру, — і вони знову зустрічаються вже на похоронах батька, який загинув на фронті, захищаючи Україну. Особиста трагедія доньки, що не може змиритись зі смертю батька, тільки загострюється, коли вона бачить брата у військовій формі. Але згодом, через подорож у власне минуле, вона приймає вибір найрідніших людей, які ладні віддати свої життя заради майбутнього Батьківщини. 

«Не забувай» закликає пам’ятати, якою високою ціною нам дається наша незалежність.

 «Цією піснею я хочу ще раз нагадати, що ми є творцями власного майбутнього. Все в наших руках. Україна має глибоке коріння, нам у спадок дісталась непроста, але велична історія, найкраща в світі земля та неймовірна сила духу. Як би хто не намагався стерти нашу державність, стерти українців з лиця землі — нікому і ніколи це не вдавалося. «Не забувай» — про прагнення і жагу жити у вільній країні. І допоки ми боремося, стоїмо на своїй землі — наше право на самовизначення належить нам. Я уявляю, як мільйони українців разом зі мною співатимуть цю пісню в історичний день нашої Перемоги, всі, як один!», — Марта Липчей. 

Відеоробота «Не забувай» виконана в естетиці кінофільму. Завдяки певним символам вона перегукується з попереднім відео артистки на пісню «Волю в кулак», режисером якої також виступив Артур Лерман. 

«Це вже друга наша колаборація з Мартою, яка концептуально дуже сильно пов’язана з попереднім кліпом «Волю в кулак». Можна навіть назвати це музичним кіносеріалом про захисників України. Певні символи з «Волю в кулак» ми перенесли й у «Не забувай» — це вода, що символізує очищення та переродження, усвідомлення найважливіших істин, а також зв’язка «тіло і метал». У «Волю в кулак» важливу роль відіграла шабля, ставши символом перетворення героя, а в «Не забувай» — це атмосфера автомайстерні, де серед металічних запчастин зміцнюється головна героїня», — Артур Лерман. 

Відеокліп знімався на кіностудії Довженка, де створювалась уся культова класика українського кіно, тому кінематографічна естетика відчувається буквально в кожному кадрі «Не забувай».