Нова українська музика – Daria Tretiak. “Я вірю, що все не випадково”

Нова українська музика - Daria Tretiak

Нова українська музика - Daria Tretiak

Якщо ви вважаєте, що всі стратегії задля “народження артиста” вже давно створені й нових бути не може, то хочемо потішити – це не так! Лише погляньте, як набирає обертів просування артистів через соцмережі, як ТБ і радіо змагаються зі стрімінгами за першість у формуванні вподобань країни, а самі виконавці вчаться не вокалу та акторській майстерності, а розвивають менеджерські навички та вчаться робити якісний контент.

Сьогодні у рубриці НУМ.О (нова українська музика. обличчя) MUZVAR має нагоду поспілкуватися зі спеціалістом в медіапродюсуванні. Ця дівчина пише якісні пісні, знімає атмосферні відео, поліпшує свій вокальний скіл та працює СММницею. Чи не заважає така різносторонність досягти мрії стати співачкою – розказує Дар’я Третьяк (Daria Tretiak).

Ти – молода артистка, яка розпочала творчий шлях зі співочих конкурсів. Коли ти зрозуміла, що бути артисткою та учасницею вокальних змагань – різні речі?

Дійсно, я представляю покоління, що шукало своє натхнення та мріяло про велику сцену завдяки участі у вокальних конкурсах. Але у 15-16 років я зрозуміла, що готуюсь кожен раз не до життя відомої співачки, а до чергового прослуховування без чіткого майбутнього. Бо для конкурсу треба було раніше готувати репертуар, вигадувати вокальні (не завжди потрібні у реальному житті артиста) фінти та іноді навіть не бути собою. Зараз я помітила позитивну тенденцію змін у цьому напрямі. Так, на конкурсах активно просувається тема авторського та альтернативного репертуару. Коли я усвідомила, що сцена від мене віддаляється з кожним моїм новим конкурсом, я зробила паузу. Саме у цей період я зрозуміла, що для мене надважливо зрозуміти, як працює шоу-бізнес у нашій країні. Особливо, якщо я хочу стати його частиною.

Ти зараз говориш про напрям, який обрала щодо свого фаху?

Саме так. Я вирішила, що навчання у сфері “менеджменту та продюсування” – це максимально правильна стежка, за якою можна зрозуміти правила гри на великій сцені та зазирнути у реальність нашого шоу-бізнесу.

Нова українська музика - Daria Tretiak

Ми ще повернемося до твоєї спеціалізації та роботи. Розкажи як ти почала писати власні пісні?

Пару років тому на телефоні я почала з семплів збирати простенькі аранжування. Одне з таких аранжувань вийшло досить цікавим і змотивувало мене дооформити його в повноцінну пісню. Так народилася композиція, що стала стартом для мого авторського матеріалу. Я показала цю пісню подругам, які зі мною вчилися на “продюсуванні”, й вони мене запевнили, що треба пісні дати життя.

Ти підписала контракт з лейблом?

У тому й річ, що ні. Я, завдяки відеопідказкам на YouTube, самотужки почала заливати пісні на стрімінги. Робила розсилки. Просила друзів підтримати мої роботи переглядами та лайками. Це допомогло мені зрозуміти, що і як треба робити для правильного та вдалого просування авторської музики в маси.

Хто така Daria Tretiak?

Відчайдушна душа з ліричним настроєм. А щодо мого імені, то я вирішила не змінювати його для сцени. Бо для того, аби вигадати псевдонім – треба його відчути. Я відчуваю себе зараз повністю гармонійно.

Про що твої пісні?

Я не хочу бути просто гарною дівчиною, що співає. Я хочу бути особливою! Тому пишу різноманітні пісні, у різних стилях. Зараз я взагалі перебуваю в такому стані, що не проти і реп зачитати. Мої вірші в піснях про почуття та відчуття, про світ, що оточує мене, а відповідно і моїх однолітків.

Хто твій слухач?

Це точно мої однолітки. Бо я пишу музику тут і зараз. Не маю бажання зазирнути в майбутнє чи про щось ностальгувати. Мій слухач – це молода людина, яка в пошуках себе й експериментує. Вона кохає, вона розлучається з хлопцем чи дівчиною, вона насолоджується життям, мріє та бачить своє яскраве майбутнє. Я хочу чути від слухачів просту фразу: “Мені твоя музика близька, а тому подобається”.

А кого слухаєш ти?

Поважаю артисток, які співають. Смаки звичайно змінюються, але TAYANNA чи Тіна Кароль для мене зразок для наслідування. Зі світових імен відзначаю для себе Ariana Grande. Але я слухаю на фоні і alyona alyona, і Макса Барських і багато-багато інших артистів. Усе залежить від настрою та місця.

Чи не боїшся, що шоу-бізнес може тебе зламати? Індустрія розваг дуже жорстка.

Не боюсь. У мене було таке “бойове” дитинство – від провалів на співочих конкурсах до участі у мюзиклах, від хейту моєї творчості до високих оцінок авторської пісні продюсерами телесеріалу “Перші Ластівки”. Я сильна, але при тому залишаюся людяною. Я вірю в себе і в свій успіх! Мені є що сказати і я не боюсь перепон.

Розкажи про свою відео роботу на пісню “BROKEN”. Це був твій перших досвід зйомок?

Це відео вважаю своїм досягненням. Все зроблено власними силами за підтримки близьких друзів. 2 дні зйомок, кадри під водою, безперервна робота на студії… Це був перший досвід і для мене, і для всієї команди. Всі залучені у процес учасники (фото- та відеографи, візажисти, адміністратори тощо) працювали по бартеру, заради ідеї та з великою вірою в мене. Після зйомок та отриманого результату я стала Unbroken 🙂

Чи будеш змінювати себе під тенденції та тренди?

Якщо тренди та тенденції мені подобаються, то і змінюватись не доведеться. Для мене музика – це насолода. А як можна насолоджуватися тим, що тобі не подобається?

Зараз ти працюєш СММницею топових телевізійних проєктів України. Це план чи випадковість?

Я вірю, що все не випадково. Робота до мене прийшла сама, я її не шукала. Люди, які зараз є моєю опорою, прийшли в моє життя з найочікуваніших сфер і напрямів життя. Я не випадково робила паузу у співі, бо саме перерва дала можливість отримати досвід дотичний до шоу-бізнесу, якого не мають інші артисти. Вокал від мене вже нікуди не втече, я швидко приходжу у форму. Але я знаю “задзеркалля” зйомок шоу, реалії життя артистів, що відбувається в гримерках, як готуються найменші дрібнички великих проєктів. Я реально почала розуміти систему менеджменту і навіть піару креативної індустрії України. Це колосальний плюс для моєї творчої кар’єри.

Чи побачимо ми тебе скоро на ТБ?

Я не малюю ілюзій. Мені відомо як нікому, що історії, які треба показати на телебаченні, не завжди збігаються з тим, що хотілося б транслювати особисто мені. Але я разом з тим розумію, що виступ на талант-шоу національного рівня допомагає додати до аудиторії за один день від сотні до декількох тисяч фанів. І цього я теж хочу. Але головне не кількість, а відданість… Бо я мрію бути другом для свого слухача.

P.S.: хотілося б додати декілька рядків з віршів Дар'ї
Ти загублена і втомлена від всієї брехні
Надламана квітка, що палає у вогні
Твої тисячні пробачення, що не мали ніякого значення
Він почує у кожній пісні
Одинокі погляди
Ховаюсь поміж подихами
Пристрасті смак
Коли немає тепла