Нова українська музика: співачка Татиша про захоплення Іриною Білик, авторські пісні та автобіографічні історії 

Нова українська музика: співачка Татиша про захоплення Іриною Білик, авторські пісні та автобіографічні історії 

Продовжуємо вас знайомити з новими іменами української музики. Сьогодні на черзі співачка Татиша, для якої музика є сворєрідною терапією.

Ви займаєтеся музикою давно. Як за цей час змінилось ваше бачення музичної творчості та ставлення до неї?

В мене немає музичної освіти, та я з дитинства росла в родині творчих  людей. Дідусь (батько мами) грав на баяні, а дідусь по батькові взагалі з родини де співали та грали всі. Колись в студентському житті мій батько разом з дядьком утворили колектив і підробляли в вільний час. Моя мама писала вірші. Це напевне мене і створювало, як людину, яка хоче бути ближче до музики. В підлітковому віці я почала теж писати вірші і перетворювати їх в пісні. Просто бормотала під ніс собі всякі мелодії. В 24 роки  я записала свою першу пісню. Це було повідомлення для однієї людини, я дуже хотіла щоб він почув, що ж я відчуваю. Зараз я стараюсь вкладати інший сенс у піснях, але часто приходжу і до того найпершого почуття через яке почала писати і записувати свої пісні. 

Що для вас є важливим у створенні свого індивідуального стилю? Як він розвивався, змінювався?

Для мене важливо передати чіткість та почуття, щоб людина змогла відчути при прослуховуванні моїх пісень, те що відчувала я коли їх писала. 

Нова українська музика: співачка Татиша про захоплення Іриною Білик, авторські пісні та автобіографічні історії 

Розкажіть, як відбувається робота над вашими піснями? 

Це завжди по-різному відбувається, я можу почути як капає вода з даху і вистукує якусь мелодію, в цей момент в мене народжується якийсь мотив зі словами, або я спеціально сідаю щось творити. Єдине, що незмінне це те, що я маю перебувати у спокої та сама, ну або з людиною з якою мені дуже комфортно . Таких мало. 

Ви презентували трек «Ти тільки світи». Розкажіть про нього більш детально. Як він народився? 

Після розмови по телефону з батьком. Він сказав мені про свою хворобу, але так запевняючи мене що все буде добре, що я почала вірити в те, що ми все здолаємо і з усім впораємося. Пісня написалась коли я прасувала одяг і плакала від страху, що можу втратити батька. Але чомусь ця пісня і віра мені давали надію, що все буде добре. З того часу пройшов майже рік. 

У записі цього треку взяв участь ваш батько. Ваш батько теж був музикантом? 

Він грав на бас гітарі та був солістом колективу. 

Які головні цінності в вас, як людину та музиканта, вклав ваш тато?

Вміти чути людей, любити людей та бути терплячим до всього, це те що вкладали в мене батьки. Батько  завжди вірив в мене, казав що в тебе все вийде, якщо зараз не виходить, значить ще не час.

Ваші треки мають відчутну кінематографічність. Чи бачите ви свої композиції саундтреками до кіно? Які фільми найкраще ілюструють ваші останні релізи «Мовчи» та «Ти тільки світи»?

Ніколи про це не думала, але давайте пофантазуємо. «Ти тільки світи» напевне гарно б звучала в такому кіно як: «Достукатись до небес», «Осінь в Нью-Йорку, «Людина дощу», «Чоловік та жінка»(1966р), «Артист», «Мій Король», «Невірна».

Ваші пісні зазвичай повʼязані з темою кохання та особистих відносин. Закоханість – найкраще натхненням для написання пісень? Яку роль любов відіграє у вашому житті? 

Любов відіграє найважливіше місце в моєму житті. Любов до всього, я вважаю, якщо людина не любить навіть самий похмурий день, їй важко полюбити іншу людину, в якої буває поганий настрій чи щось ще. Відчувати любов- це найкраще що ми можемо відчути в цьому земному світі. Я завжди в любові знаходжусь тому вважаю, що і пишу все з любов’ю.  

Багато хто каже, що найкрутіші пісні народжуються, коли автор страждає. Ви як вважаєте? 

Я не знаю як це працює у інших, у мене це свого роду терапія, якщо я сідаю писати через стан образи чи болю. І це як зцілення в мене. Написала і відпустила. 

Нова українська музика: співачка Татиша про захоплення Іриною Білик, авторські пісні та автобіографічні історії 

Що ви думаєте про роль жінки в сучасній культурі та музиці? Чи змінилася вона глобально? 

Жінка – це прямий зв’язок з Богом, тому я вважаю, що теперішньому світу потрібно більше бути повʼязаним з Господом Богом. І так, жінка не тільки має право творити, а це прямий її обовʼязок, для цього ми, жінки  створенні. 

На якій музиці ви зростали? Які українські жінки в музиці були для вас авторитетом? 

Батьки слухали українських виконавців та зарубіжну музику, тому я слухала Modern Talking, Bad Boys Blue, Whitney Houston, Ніну Матвієнко та братів Яремчуків, Оксану Білозір. Потім це вже були всі хіти 90-х, які всі слухали, бо як то кажуть вибір був невеликий, тай трошки обмежені ми всі були в ті часи. Але у нас все таки, в Україні були круті автори та співаки, такі як Ірина Білик, завжди була для мене видатним автором в першу чергу. Тіна Кароль – це теж мій особистий топ. 

Багато хто з молодих артистів колабляться між собою, створюють дуети і вже зі знаними колегами. У вас таке бажання є? З ким ви бачите себе у спільній роботі?

Мені дуже подобається, як пише Kola, полюбляю її пісні, з чоловічого вокалу подобається Shumei, Cheev, напевне, могла б себе уявити з ними в колаборації.