Новий міні-альбом «Від Людей для Людей» від харківського фолк-гурту Рогата Жаба

Новий міні-альбом «Від Людей для Людей» від харківського фолк-гурту Рогата Жаба

Ми — гурт Rohata Zhaba. У нашій творчості ми хотіли показати світ, як його бачить істота, що ніколи не знала наших сенсів. Ні добра, ні зла, ні тепла, ні холода. Світ очима Рогатої Жаби, яка створила його барвами. Хаотичність їх форм створила нас. А ми, в свою чергу, стали очима Жаби у цьому новому світі людей.

Альбом «Від Людей для Людей» — це кульмінація нашої подорожі снами Рогатої Жаби. 

Від початку нас оточують ідеї і речі, що були створені від людей і для людей. Ми живемо там, де все має до нас відношення і створено для нас: наш дім і кожна дрібничка в ньому – для нас. Кожна стежка, кожен клаптик землі – для нас. Навіть випадковий камінець, що лежить на шляху, неминуче починає обертатися навколо нас: врешті він нам заважає дістатися певної мети. Як і ліс, що не мав великого задуму, став місцем відпочинку для нашої втомленої голови, або ж темним страшним притулком для істот, якими лякають дітей. А космос раптово перестав просто бути, він став вмістилищем мрій, цікавості або страху.

Новий міні-альбом «Від Людей для Людей» від харківського фолк-гурту Рогата Жаба

Наш новий альбом – це чотири історії. В них йдеться про створінь, що потрапили у сон Рогатої Жаби задовго до нас. Як і ми, вони побачили світ, важко укутаний ковдрами сенсів, і вирішили зазирнути під них. Проте, чим глибше вони заходили у сон, тим більше спотворювався їх вигляд, аж поки вони не загубили себе остаточно.

На відміну від минулих пісень, цей альбом, як музикально, так і наративно – жахливий сон. Кожна істота в ньому бажала знайти у снах Жаби приховану суть і спокій. Вона залишила майже все людське – жагу наділяти речі сенсами. Але глибше цього лежало найперше, первинне їх прокляття – прокляття самого бажання.

Альбом “Від Людей для Людей” – бестіарій тих, хто піддався прокляттю бажання в снах Рогатої Жаби.

Пісня “Пустеля”

Історія Пустелі: вічного палаючого бажання змін, що спалює тебе із середини і розповсюджує полум’я на все навколо. По цьому сну ходять різні створіння: Темрява, Туман, Коріння. Кожен з них повен пороків, але живе своє сумбурне життя, приймаючи хід подій. Натомість Пустеля живе бажанням змінити себе і світ навколо, перетворюючи його на розпечений пісок.

Пісня “Водомірка”

Історія водомірки: крик бажання бути непоміченим. Вийти, не залишивши сліду, нічого не дав, нікому не нашкодивши. Бажання, яке перетворюється на страх та параною. Навіть повітря тримає її під пильним поглядом, супроводжуючи кожен крок водомірки.

Пісня “Тихохода”

Історія тихоходи: бажання відчаю. Побачивши світ, який живе і дихає бажанням, ти бачиш із тим вічний тихий відчай, в якому перебуває все навколо. Бо бажання – це нестача. Нестача – це страждання. Якби всі побачили свій відчай, може, стало би можливим зняти це прокляття. Як би всі, як тихохода, просто тихо крок за кроком йшли в нескінченність…

Пісня “Десь під Хмарами”

Історія перших істот, що ходили під хмарами: ті, хто перші наділили світ сенсами, і посадили у землю зерна бажання. 

З музикальної сторони, ця робота мрачніша за наші попередні релізи. Ми змішали із нашою інтерпретацією фолька жанри та стилі, які доповнювали би тягучість і важкість атмосфери, наприклад: індастріал та електроніка. В перкусії з’явилося більше барабанів, що дало можливість збільшити масштаб історій. А різноманітні семпли, які раніше мали би надавати нашим пісням відчуття казковості, тут, натомість, створюють відчуття моторошної долини. 

Rohata Zhaba — гурт родом із Харкова, який поєднує у своїй музиці фолк, кантрі та інді з домішками багатьох інших жанрів. Центральною темою є міфічний світ, побудований навколо снів Рогатої Жаби.

На цей момент команда складається з п’яти учасників: автора пісень, вокаліста та гітариста Михайла Барановського, скрипальки Аліси Шевцової, кахоніста та відеографа Євгена Френкеля, бас-гітариста та саундпродюсера Честера Іванени, а також Ані Птиці, яка грає на різноманітних допоміжних інструментах та формує весь візуальний стиль гурту.

Музиканти мають на своєму рахунку два мініальбоми — «По сліду з вугілля» та «Десь під хмарами», а також низку синглів. Один із них, що отримав назву «Ліхтар», має вже понад 1 мільйон прослуховувань на Spotify.