Ода Києвицям, модний саунд та сучасна українська лірика: «Києвиця» від гурту «Тонка»

Ода Києвицям, модний саунд та сучасна українська лірика: прем'єра кліпу «Києвиця» від гурту «Тонка»

Ода Києвицям, модний саунд та сучасна українська лірика: прем'єра кліпу «Києвиця» від гурту «Тонка»

29 червня гурт «Тонка» та «Masterskaya» презентують кліп на пісню «Києвиця» з альбому [Плач]
«Києвиця» — це  дослідження київської культурної спадщини, містика та глибока лірика про почуття. 

«Києвиця» — історія закоханої київської відьми, а кліп — відчуття музики та містики через танець. 

Коментар гурту «Тонка» про кліп: У кліпі ми хотіли розкрити сенс пісні «Києвиця» через красу і велич київської природи та через чуттєвий танець. Головними акцентами відео стали — танцівниця Лєна зі своєю неймовірною пластикою та величні київські пейзажі. 

Режисеркою кліпу стала Аліна Маточкіна. Це перша спільна робота режисерки та гурту. 

За рахунок камери, що обертається можна по-іншому подивитися на пластику танцівниці та на прості, на перший погляд, у композиції кадри. І хоч ми знімали в екстремальних умовах, навіть застрягли на машині з технікою в багнюці, зйомки були з класним настроєм і відчуттям, що всі вкладають сили в спільну справу. 

Що цікаво: прем’єра кліпу відбувається у день Петра, який вважається днем, коли відьми збираються на шабаш. 

Коментар режисерки Аліни Маточкіної: У цьому кліпі немає надскладної ідеї, це більше атмосферне відео, де Лєна (танцівниця) за допомогою своєї неймовірної пластики передає зміст пісні. Я фанат довгих кадрів і, як виявилося, Яр (учасник гурту) теж, тому ми довго не змовляючись відразу вирішили цей трек візуалізувати саме довгими протяжними кадрами. І мені дуже подобається як все вийшло в результаті.

“Бути собою – це бути красивою. Таких називали Києвиця, коли бачили магію погляду і силу, таким вклонялися і на руках носили. Таких забули і в піснях воскресили.» — говориться у фіналі пісні та допомагає ще яскравіше розкрити зміст пісні.”

_________________________________________________________________________________________

Про гурт «Тонка»: 

Тонка – український прогресивний інді-поп проєкт, що складається з вокалістки Олени Карась, саунд-продюсера і клавішника Ярослава Татарченко та ударника Дениса Швеця. Гурт виділяється мінімалістичною естетикою, як в музиці, так і в візуальних образах, а композиції підкорюють слухачів динамічним ритмом, мелодійністю і сильним вокалом.