«Рекорд став для мене своєрідним викликом», — Svitonia про рекорд Гіннеса, нове звучання та «Голос Країни»
Ви могли бачити та чути цю артистку на різних телевізійних шоу. Тепер ж радимо почути її власний авторський репертуар, який заслуговує на увагу. Про нові пісні, рекорд та ставлення до форматів — у нашому інтерв’ю.
Ваша нова пісня “Океан” – це своєрідний експеримент, адже до цього в форматі “лаунж-поп” ви не працювали. Як народилася така неочікувана прем’єра?
Творчість в моєму розумінні – сублімація внутрішнього світу автора, а внутрішній світ в свою чергу – це цілий Всесвіт, який ми пізнаємо протягом усього життя. Мої пісні народжуються з роздумів, відчуттів, тому кожна з них відображає певний етап мого життя. “Океан” у цьому сенсі для мене новий етап – більш чуттєвий, ліричний. Не дивлячись на те, що в житті я доволі оптимістична людина, люблю гарний гумор, десь в глибині душі я, все ж таки, людина сумна.
Вважаю, що в світі багато сумних людей, які просто не показують цього. Але відчувають це залишаючись наодинці з собою; вдаючись до роздумів та рефлексій. “В кожній посмішці є журба- велика, як океан”. Саме про це моя пісня. Звичайно, не обійшлося без експериментів з поєднанням різних стилів. “Океан” – це світла меланхолія, щось поміж колисковою та затишним джазом. Тому, якщо ще не встигли послухали, обов’язково зробіть це.
Ваш артистичний пошук себе ще триває? Який сингл з раніше випущених, на ваш погляд, найбільше розкриває ваш потенціал?
Ми всі змінюємось, дорослішаємо, десь набуваємо життєвого досвіду, на якісь речі дивимось інакше. Абсолютно закономірна поява нових фарб самовираження у творчості.
Щодо попередніх синглів, я не тільки автор текстів та музики, але й займаюсь аранжуванням та зведенням. Люблю відкривати для себе нове звучання. Наприклад, пісня “Веснянка”, окрім вокалу, цікава своєю просторовою обробкою треку. Працюючи над обкладинкою я поринула у дослідження такого культурологічного пласту, як старослов’янська міфологія. Обкладинка до пісні у вигляді календаря старослов’янських свят – найточніша з існуючих. Пісня “Ворожила” була написана у новорічну ніч. Це історія кохання, розказана в жанрі етно, яка є однією з найчарівніших моїх пісень за відгуками слухачів. “Моя мелодія” – легка танцювальна пісня, де я заспівала у свистковому регістрі. Неможливо відокремити якусь одну. Всі мої пісні – грані моєї особистості.
Ви якось казали, що в душі ви людина сумна. Які пісні розраджують вашу душу та надихають? Кого з колег слухаєте?
Мене надихає саме життя, гарні фільми, картини, музика,розумні, талановиті люди, захоплює історія, зокрема міфологія, цікаві факти про музику та життя композирів, якими, доречі, я ділюсь у своєму інстаграм та отримаю безліч позитивних відгуків від читачів.
Якщо говорити про музичні вподобання, мій смак дуже різноманітний. Зараз у моєму плейлисті Snarky Puppy, Jacob Collier, Cory Wong.
До речі, знаємо, що ви в книзі рекордів. Розкажіть, за який ваш талант вас вшанували?
Рекорд став для мене своєрідним викликом. Мені цікаво було перевірити свої можливості. Рекорду передував довгий шлях підготовки. Зроблено велику роботу і як результат – я стала Найвищим голосом України та однією з трьох людей у світі, які можуть співати у п’ятій октаві. Далі була участь у шоу “Голос Країни”, “Суперінтуїція”, співпраця з Film.ua. Рекорд не був самоціллю, а лише кроком на шляху до того, щоб реалізувати себе у професійній музиці як артист Svitonia.
У вас такий діапазон вокалу, фактично ви можете заспівати будь-яку пісню. Шоу бізнес не змушує заганяти в рамки себе, адже досі існує таке поняття як “формат”?
У створенні музики, як і в житті в цілому, я не мислю категоріями формат/ неформат. Я взагалі проти рамок та шаблонів. На мій погляд, це обмежуючий фактор, який не дозволяє автору відкритися у всій своїй повноті і перейти той кордон, за яким народжуються геніальні твори, де можна доторкнутись до чогось, що неможливо виразити словами. Мені цікаво експериментувати, створювати щось нове. Хочу через багато років, озирнувшись назад побачити, що я створила щось прекрасне, щось новаторське, щось, що має цінність.
Загалом, під час військового стану, легше стало просувати україномовну музику та свої пісні? Попит ж однозначно зріс.
Дійсно, зараз спостерігається підвищений інтерес до української музики і це добре відображають стрімінги. Розуміння того, що українська культура сильна, самобутня та професійна у світі не було. Війна навела своєрідний прожектор та створила сприятливий грунт для розвитку української культури. В тім,просування музики- достатньо складний процес, що потребує певних зусиль, розуміння ринку та інших чинників, а це завжди велика та не проста робота.
Що плануєте далі, яких нових робіт та експериментів чекати?
У мене є чіткий план, сформовані цілі, яких я хочу досягти та кроки, як я планую це зробити. Вже працюю над новим музичним матеріалом. Наступна пісня на стадії аранжування. Обіцяю дивувати цікавим звучанням тому, слідкуйте за новинами.