Інтерв’ю тижня: амбітна співачкою KLER про творчість

Розмова з амбітною співачкою KLER про творчість

Молода артистка KLER розповіла про свої джерела натхнення, музичний стиль, концертну трупу та процес створення українських та англійських пісень.

Ваша пісня «Любов» написана під впливом української музики 80-х. Які ваші улюблені виконавці того часу?

Так, пісню «Любов» я написала в кінці 2022 року. І саме восени якось до душі було слухати пісні 80-х років, зокрема і українських виконавців. Не можу сказати що я прям маю кумира тих років, скоріше окремі твори які подобаються. Наприклад ВІА «Гуцулочка» – Анничка, мені дуже подобається як змінюється гармонія та ритміка в цій пісні. «Гуцулка Ксеня» Ярослава Барнича також подобається, але саме у стилі танго. ВІА «Водограй» – Зоре моя вечірня, коли почула цей витвір мистецтва, була вражена талантом та професіоналізмом наших музикантів уже в ті роки. Їх спокійно можна поставити в один ряд з легендарними Bee Gees, Earth, Wind & Fire, яких я до речі обожнюю і теж переслуховувала в цей період. Тобто можна сказати що я зловила хвилю 70/80-х і коли виплакала весь біль, написала пісню, яка відкрила в мені нову грань музики. 

З ким із артистів ви би хотіли співпрацювати?

Якщо чесно в нас так багато крутих музикантів, вибрати когось одного важко. Якщо дивитися по стилю музики, мені було б цікаво створити щось з Latexfauna, Roxolana, Kadnay, Phil it… мої слухачі пропонували мені фіт з Джері Хейл та Пивоваровим, але мені здається що зараз я просто починаю перерахувати наших артистів, тому напевно спочатку має народитися пісня, а потім вже зрозумію кому пропонувати фіт.

Як ви можете описати свій музичний стиль?

Це якісна, стильна поп музика, з елементами диско та інших стилів, в яку я намагаюсь вкладати сенси та додавати цікаві архаїзми. Або просто розповідаю історії з життя та фіксую в піснях певний стан душі. А вже більш детально стосовно стилю потрібно запитати у Антона Кукрі, адже саме він продюсує усі треки.

Розмова з амбітною співачкою KLER про творчість

Які у вас творчі плани на найближче майбутнє?

Наразі дописуємо альбом, в який входитимуть вже випущені пісні «Любов», «Зірка» та «Ланіти» і нові пісні в схожому стилі. Радісно те що мої слухачі дуже підтримують і чекають коли вже буде реліз. Тож можливо зробимо live презентацію альбому, якщо все піде по плану. І звісно мрію про перший сольний концерт. Також в мене є англомовний альбом, можливо в цьому році встигнемо випустити. Ще у 2021 році почала писати казки, маю надію в цьому році закінчити збірку і презентувати їх. Тож роботи багато, сподіваюсь все вдасться!

Що надихнуло вас займатись музикою?

Мені здається я з самого дитинства знала що хочу бути на сцені. Як мені розповідали батьки, коли вони пішли в кінотеатр на фільм про рок музикантів, мені було три місяці, і я спокійно проспала весь фільм і навіть не муркнула. В дитячому садку пам’ятаю як раділа коли вся група пішла гуляти, а я залишилася разом з вихователькою репетирувати танці, вірші і пісні. Для мене це було в кайф. В школі теж постійно виступала та активно брала участь у всіх заходах.

Потім я вступила в музичну школу, співала в квінтеті з яким ми їздили на концерти до міст побратимів у Словакію та Польщу. Ну і звісно велика подяка моїм батькам, бабусям і дідусям. Завдяки їм я зацікавилась грою на фортепіано, слухала та надихалася різною музикою. Від народних пісень які співали мої бабусі, до майже усіх хітів які вмикали тато з мамою. Якщо коротко, в мене завжди був один напрямок попри всі труднощі та невдачі – сцена та творчість.

Як у вас відбувається процес створення пісень?

Частіше за все я накидаю якесь демо де є ідея, сенс пісні та гармонія, або навіть трохи оформлюю музично, додаю якісь барабани, семпли. Потім показую її Антону Кукрі, талановитому музиканту та саундпродюсеру і починається магія. Ми разом працюємо з 2017 року, і саме він створює стиль KLER, та продюсує треки. Іноді бувало навіть так, що я приходила в студію з одним рядком, і Антон додавав гармонію і далі ми разом вигадували текст.

Або наприклад пісню «Зірка» ми створювали прямо в студії, Антон почав робити демку, зʼявилася гармонія, скрипки, а я відчула приспів і почала співати «Хто вона така…». Далі разом придумували куплети. І ще одна з фішок яка зараз зʼявилася в моїх піснях це бек вокал. Пам’ятаю як нам потрібно було записати хор, але в студії ми були вдвох, тож вирішили заспівати самі і результат був навіть краще! Я стараюся знімати процес написання пісень, тож можете подивитися в моїх соціальних мережах процес створення та запису. 

Чи є різниця у процесі написання англомовних та україномовних пісень?

Якщо чесно, різниці майже немає, схема схожа, я щось придумую і показую це Антону, і після його роботи це можна показувати людям.

Єдина відмінність це те що я ще вивчаю англійську, і доводиться надсилати тексти на перевірку граматики моїм друзям, а потім якщо це були пісні з англомовного альбому який ще не вийшов, скидали послухати демо Брайану Малуфу, і він давав поради, казав свою думку стосовно пісні, та іноді ми замінювали деякі фрази щоб було більш влучно по сенсу. 

Розмова з амбітною співачкою KLER про творчість

Яку роль відіграє бенд у ваших виступах? Чи додають музиканти якусь особливу атмосферу?

Я з підліткового віку мріяла грати з музикантами, адже коли дивилася виступи світових артистів, їхні шоу завжди мене заворожували. Перші спроби гри з музикантами були коли навчалася в музичному училищі у Вінниці, ми студентами збиралися і репетирували пісні на різні свята. Також всі мої екзамени були у супроводі не тільки мінусовок, а й моєї концертмейстерки Марини Анатоліївни. Тобто вже тоді мені подобалась ця синергія на сцені. Коли почалася моя музична карʼєра, я виступала разом з хореографами.

Мені дуже подобалося і співати і танцювати, тимпаче що я обожнюю танці. І вже в 2023 році коли ми випустили «Любов», познайомилися з Женею Галичем, багато розмовляли про творчість. Він запропонував спробувати виступати з бендом. Ми так і зробили. Пам’ятаю першу репетицію з хлопцями, я була шалено щаслива, адже потроху моя мрія почала здійснюватися. Для мене виступати з музикантами це свого роду дорослішання в музиці, це неймовірні відчуття коли кожен вкладає частину себе, своєї енергії і разом виходить щось космічне. Звісно я мрію дійти до рівня щоб виступати і з бендом і з хореографами. Але покищо як я співаю у своїй новій пісні «Маємо що маємо, танцюймо далі ми».