“Say yes to life” надає психологічну допомогу постраждалим від насилля під час війни

"Say yes to life" надає психологічну допомогу жертвам насилля

"Say yes to life" надає психологічну допомогу жертвам насилля

В Україні стартував соціальний проєкт “Скажи життю ТАК / Say yes to life”, що надає психологічну допомогу постраждалим від насилля під час війни. Його місія — творчим шляхом сповістити світ про насильство, яке коїться в Україні, знущання над людьми, у тому числі маленькими дітьми. А також розповісти про недотримання конвенції щодо полонених військових і цивільних. Ще одна мета проєкту — акцентувати на необхідності пошуку правильних форм психологічної підтримки людей, травмованих війною.

"Say yes to life" надає психологічну допомогу жертвам насилля
“Say yes to life” надає психологічну допомогу жертвам насилля
Про авторку проєкту

Автором ідеї є Ольга Семьошкіна, головний балетмейстер театру ім. Івана Франка, Заслужений діяч мистецтв, яка, окрім театральної діяльності, вже понад 20 років співпрацює з артистами на зйомках відеокліпів та постановках концертних шоу і телепроєктів. У її творчому здобутку — робота над відеокліпами Віталія Козловського, ВІА ГРА, Loboda, Гайтани, Наталії Могилевської, Злати Огнєвич, Тіни Кароль, концерти Асії Ахат, Соні Кей, Влада Дарвіна, Альоші. А також телешоу Танці з зірками”, “Танцюють всі”, “Співай, якщо зможеш”, “Хто зверху?”, “Діти проти зірок”, “Шалена зірка”, “Фабрика зірок 2”, соціальний проєкт “Від пацанки до панянки” та багато інших.

”Із самого початку війни ми залишалися в Києві, допомагали цивільним і військовим. Стали свідками багатьох звірств, які окупанти чинили на нашій землі. Викладали це в соцмережі, щоб привернути увагу світу до того, що роблять з нашою країною. Але шокуючі кадри одразу ж блокувалися. Тому, щоб донести світу правду про те, що відбувається, була обрана саме така, непряма, форма подачі. При якій крик, біль і відчай передані через образи, пластику, рухи тіла, емоції та музичні акценти”, — розповідає Ольга Семьошкіна.

"Say yes to life" надає психологічну допомогу жертвам насилля
“Say yes to life” надає психологічну допомогу жертвам насилля

Окрім цього, Ольга з’являється в одній з історій цього проєкту під назвою “Дихай/Breathe”. Це триптих, кожна історія якого у художній формі передає ті життєві випробування, через які проходять люди у воюючій країні, та пошук особистого для кожного виходу з обставин. Уперше в Україні всесвітньо відомий композитор Макс Ріхтер надав ліцензію для використання своєї музики у проєкті. Саме його музичний твір доповнює та підкреслює візуальний ряд, який було відзнято в Києві.

Проєкт відкритий до допомоги та співпраці. Кожен, хто потребує психологічної підтримки та опори у зв’язку з війною, хто хоче поділитися своєю історією, — пишіть на пошту sayyestolife.ua@gmail.com.

Проєкт також відкритий до співпраці з психологами/волонтерами, які готові об’єднатися задля підтримки людей, що постраждали від насильства в Україні. А також до співпраці з творчими людьми, які бажають долучитися до створення нових робіт у межах проєкту.