Сергій Жадан у Львові презентував артбук “Птах” і анонсував однойменний благодійний концерт

Сергій Жадан у Львові презентував артбук "Птах" і анонсував однойменний благодійний концерт

Найвідоміший український поет, номінант на Нобелівську премію з літератури, також широко відомий як співак і лідер декількох музичних гуртів Сергій Жадан презентував львівському America House Lviv, нову книгу “Птах: вірші, що стали піснями”. Це артбук, що вийшов у видавництві “Ковчег “Україна”. 

Книга зі спецефектами – висічка, рисовий папір, копірка, дзеркальна фольга. Усі музичні композиції можна прослухати за QR-кодами. Але звучить і сама книга – декілька шарів рисового паперу нагадуватимуть шарудіння снігу у пісні “Сніг”; у пісні “Середні віки” через копірку можна залишити “стигми” людських гріхів на дерев’яній скульптурі Христа; у пісні “Вона” відірвати перфорований папір у ритмі групи Kozak System, аби побачити цитату з пісні; а потім у тиші прочитати пальцями шрифтом Брайля назву пісні “Торкатись”. А ще у дзеркальні фользі, що проходить наскрізним декоративним елементом через усю книгу, кожен зможе розгледіти себе – як і в геніальних віршах Сергія Жадана

Замовити книгу. 

Співзасновниця культурної платформи “Ковчег Україна” Ярина Винницька та куратор артбуку “Птах” коментує:

“Це книги для багатих”, – сказали нам у польському Інституті літератури. Мене ця фраза дуже зачепила. Адже мою книгу прирівняли до сумок Фенді і “важкого люксу”. Але наші книги – таки справді haute couture – “висока мода” книжкової індустрії. Чи зараз на часі видання дорогих ексклюзивних книг? Чи на часі поезія і концерти? У час війни можна закинути нам, що такі видання не є речами першої необхідності. Як і живопис чи поезія не є необхідними для виживання. Але якщо їх забрати, тоді постає питання – навіщо тоді взагалі виживати? Наша культурна платформа спеціалізується на артбуках – це книги-артефакти, книги-арт-об’єкти, дорогі подарункові видання зі спец-ефектами. У такій книзі поєднуються три музи – літературний текст, графічний дизайн і ексклюзивна поліграфія – дизайнерський папір, висічка, фактурні лаки та інші ексклюзивні поліграфічні прийоми”.

“Книжки треба видавати дорого. Адже дешево видана книжка – це неповага читача і до духів літератури. Книжки мають видаватися красиво й тішити око й руки тих, хто їх читає. Збірка, звісно, не є повною, адже моїх віршів, які співаються, набагато більше, і нові пісні далі з’являються. Тут навіть не йдеться про якийсь The best – у збірку увійшло те, що особисто для мене дуже дороге. І я радий, що ви зможете цю книгу не тільки слухати, але й гортати, розглядати фантастичні ілюстрації і мати її, як певний артефакт. Бо все, що видає “Ковчег” – це завжди трішки більше, аніж просто паперове видання того чи іншого тексту. Крім того, цей артбук має дві мети: естетичну та благодійну. Всі кошти від його продажу підуть на підтримку ЗСУ, ними ми зможемо закривати запити, які безперервно надходять”, – додає Сергій Жадан.

На підтримку ЗСУ у Львові 22 травня на сцені Львівської опери відбудеться і два благодійні концерти. Сергій Жадан і культурна платформа “Ковчег “Україна” скликають друзів – на унікальний проєкт відомих львівських музикантів, котрі виконують пісні на вірші Жадана. Ці концерти стануть публічною презентацією артбуку “Птах: вірші, що стали піснями”. Разом із Сергієм Жаданом того вечора на одній сцені виступатимуть Мар’яна Садовська – міжнародно визнана співачка у стилі world music, яку називають українською Бйорк, співачки Христина Соловій, Соломія Чубай, Уляна Горбачевська – етноспівачка, дослідниця української традиційної пісні, відомий джазовий музикант Марк Токар. 

Справжньою сенсацією стане повернення на сцену легендарного гурту “Мертвий півень” – вперше після багаторічної перерви. Звісно ж, не обійдеться без “бойових друзів” поета – гуртів “Жадан і Собаки” та “Лінія Маннергейма”. А спеціальним гостем концерту будуть вже навіть не легендарні, а міфічні “Брати Гадюкіни”.