The Alibi Sisters перетворили відомий український хіт «Кохана» на естетське кіно

The Alibi Sisters перетворили відомий український хіт «Кохана» на естетське кіно

The Alibi Sisters презентують кліп на відомий усіма український ретро-хіт Ігоря Поклада «Кохана». У 60-і роки минулого сторіччя ця пісня ніжністю і мелодійністю підкорила весь світ. Сьогодні Анна й Ангеліна Завальські вдихнули в неї нове життя. 

«Із цією піснею в старшого покоління пов’язано безліч спогадів… Сьогодні ми хочемо ніби передати її вже в спадок нашим дітям. Тобто створюємо «живий ланцюжок» із покоління до покоління», — розкривають головні сенси свого творіння Анна та Ангеліна Завальські.

«Кохана» — легендарний шлягер видатного мелодиста Ігоря Поклада, який приніс йому міжнародне визнання та відкрив світові українську пісню. Композитор написав мелодію пісні в 18 років — 1959 року. Чуттєві вірші до неї написав лікар швидкої допомоги Ігор Барах.

«Імʼя Ігоря Поклада для нашої культури має таке ж значення, як і культові the Beatles, Queen, Elton John для всесвітньої музики… У нас є постаті та митці, які створили безсмертні шедеври, що перебувають поза часом і до яких ми повертаємось усе частіше з повагою та пієтетом. Коли ми готувалися до запису пісні, то мали честь особисто познайомитись і поспілкуватися з автором тексту Ігорем Барахом. Ігор Ілліч дуже чекає на нашу версію пісні, а для нас буде дуже важливою його думка», — розповідають Alibi Sisters.

Першим виконавцем «Коханої» став Костянтин Огнєвий. Трішки пізніше з’явився жіночий варіант композиції, який першою заспівала Ліна Прохорова.

«Пісня «Коханий» — саме з тих, про які можна сказати: таких більше не роблять!. 

І для нас вона є унікальним проявом краси та естетизму української естради 60–70 років, гармонійного поєднання бездоганної музики та романтично-піднесеної лірики. Це пісня-присвята — і кожний, і кожна, слухаючи її, від свого імені звертається до тих, кого кохає. Цей твір із часом, на наш погляд, не просто не тьмяніє, а навпаки стає ще більш актуальним у контексті загальної тенденції відродження нашої культурної ідентичності, звернення до витоків», — діляться співачки.

Виконавиці не осучаснили звучання, змінюючи автентичний естетизм, а підкреслили художню довершеність пісні, зберігаючи тогочасні манеру співаків і саунд аранжування.

Сестри Завальські зізнаються, що запис вокалу відбувся в студії в рекордно короткі терміни:

«Буквально кілька дублів разом у мікрофонів і все! Те, що ви чуєте — майже цілісний емоційний дубль у форматі живого виконання».

Музиканти, які записали інструментальні партії для «Коханий», знімаються і в кліпі. Так само співачки не вперше співпрацюють із режисером Русланом Сабрієвим та оператором Антонієм Абрамовим. Це вже стало ДНК-концепту проєкту The Alibi Sisters. У такий спосіб мисткині пишуть реальну історію разом зі своєю музичною сім’єю.

Візуально та за атмосферою кліп має посилання до одного з найулюбленіших фільмів співачок «Холодна війна» Павла Павліковськи.

«Ми раді можливості вдихнути нове життя в багатьма забутий твір, через пів століття переосмислити той інтимний і щемкий сенс, закладений автором. Анна та Ангеліна натхненно передали настрій композиції. А музиканти витончено підкреслили атмосферу 70-х, додавши сучасних нюансів. І все це за прискіпливої роботи над аранжуванням Дмитра Саратського. Команді операторів залишалося зафіксувати в кадрі емоцію інтимних переживань, ограновану бездоганним виконанням», — розповідає режисер відео Руслан Сабрієв.

P.S. «Кохання — це могутня сила. У цьому почутті — сподівання на краще майбутнє. Особливо цінне це почуття в такі темні часи».