Ukraїner та Саша Чемеров випустили відео та пісню про Бахчисарай
“Хоробрі міста” — серія коротких відеороликів про українські міста, що перебувають під тимчасовою російською окупацією та героїчно чинять опір. Цього разу відео присвячене Бахчисараю і вже вийшло на Youtube-каналі Ukraїner.
Бахчисарай — українське місто в Автономній Республіці Крим, розташоване у внутрішньому пасмі Кримських гір, у долині річки Чурук-Су. У перекладі з кримськотатарської Бахчисарай означає «сад-палац» (bağça — сад, saray — палац). Це невелике, затишне і колоритне місто полюбляли туристи. Сюди приїздили знайомитися з кримськотатарською культурою, досліджувати пам’ятки історичної забудови, зокрема Ханський палац і «печерне місто» Чуфут-Кале, милуватися пейзажами гір, смакувати традиційну кримськотатарську кухню і куштувати вина місцевих виноробів. А ще Бахчисарай був популярною точкою для скелелазів, адже тут діяли маршрути як для початківців, так і для більш досвідчених підкорювачів скель.
Із 2014 року Бахчисарай разом з усією територією Криму перебуває під тимчасовою окупацією РФ. Багато місцевих мешканців вимушено покинули рідне місто, адже не могли стерпіти «рускій мір» на своїй батьківщині. Багато з них нині продовжують боротьбу в лавах ЗСУ, інформаційно чи волонтерять і всіляко намагаються наблизити день, коли Бахчисарай знову повернеться до України.
“Мої асоціації з дитинства — це Бахчисарайський фонтан та Ханський палац. Але як музикою, так і текстом я хотів описати стан рідної землі та її мешканців, що опинилися в довгому полоні і хочуть додому”, — коментує Саша Чемеров.
Проєкт «Хоробрі міста» створений для підтримки людей із тимчасово окупованих українських міст, містечок і сіл, які не потребували жодного «визволення», а тепер сміливо чинять опір загарбникам або ж тимчасово покинули свої домівки. У межах проєкту вже вийшли відео про Нову Каховку, Бердянськ, Мелітополь, Херсон, Маріуполь, Скадовськ, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Донецьк, Луганськ та Сімферополь. Новий сезон присвячений Криму і складатиметься з трьох відео та пісень.
Усі ці відеоролики — про дух цих міст та їхніх мешканців і водночас про кожного українця й українку, які зараз не можуть цілком безпечно почуватися у своєму домі.
Українці — єдині й незламні. Кожне наше місто — це Україна.