Українська музика у серці Лондона: історія Тараса Житинського

Українська музика у серці Лондона: історія Тараса Житинського

Телеканал “Музвар” продовжує трансляцію телепроекту “Ліберті Арт: Історія української сучасної музики”, створеного телеканалом “Галичина”. Цього тижня ведучий програми Іван Нікітін матиме особливу зустріч із талановитим музикантом, вокалістом, популяризатором української пісні Тарасом Житинським.

Тарас Житинський народився в родині репресованих вояків УПА в Карагандинській області. Лише у 1981 році він зміг повернутися на Батьківщину — місто Івано-Франківськ. Закінчив місцевий інститут мистецтв і з часом став відомим серед молоді музикантом та вокалістом.

Після здобуття Україною незалежності Тарас почав активно брати участь в українських фестивалях та конкурсах. Серед його досягнень: диплом джаз-фестивалю «Кришталевий Лев», третя премія у категорії «поп-музика» на фестивалі «Червона Рута» в 1991 та 1992 роках, третя премія фестивалю «Слов’янський базар-92»; перемога на рок-фестивалі «Тарас Бульба» у 1994 році із групою «Скала» та гран-прі фестивалю «Повстанським плаєм» у 2007 році.

У 1996 році Тарас Житинський перебрався до Лондона, де почав носити козацький оселедець. У Великій Британії з 1997 по 2015 роки функціонував створений ним гурт «Земляки», що складався з українських емігрантів і виконував народні та авторські пісні.

Тарас Житинський є автором проектів «Вкрадені пісні України» та «Історія України в піснях XVI-XXI століть», які популяризують національну музичну культуру та розвінчують міфи довкола неї.

Не пропустіть цей випуск “Ліберті Арт: Історія української сучасної музики” на “Музвар” і дізнайтеся більше про шлях цього талановитого музиканта та його внесок у популяризацію української пісні.