Українські музиканти перетворили п’єси підлітків на Радіодрами
Цього року громадська організація “Центр Текст” за підтримки Українського культурного фонду реалізувала проєкт “Тиждень DRAMLAB”.
Перші драматургічні тексти підлітків, учасників лабораторії, були озвучені та поставлені на музику сучасними українськими музикантами, символічного 13 листопада вони були опубліковані на SoundCloud. Радіодрами – можливітсть зануритись у сучасну драматургію, трошки сповільнитись від прослуховування 3-хвилинних треків, познайомитись з новими артистами та відкрити для себе вже знайомих. Тож, давайте докладніше про проєкт:
У серпні цього року пройшло три драматургічні лабораторії:
- Тиждень DRAMLAB / PRO – для професійних драматургів/-инь;
- Тиждень DRAMLAB / NEO – для початківців, які вже мають один текст;
- Тиждень DRAMLAB / YOUNG – для підлітків, які тільки хочуть написати свою п’єсу.
Мова піде саме про YOUNG драматургів та драматургинь.
Відбувалось це у мистецькому центрі YOUKH , який створили організатори DRAMLAB влітку 2020 року, як платформу для реалізації творчих проєктів. Центр знаходиться у селі Олександрівка на Херсонщині, воно розташоване на березі Дніпровсько-Бузького лиману, поміж станіславськими кручами, та має особливу атмосферу. Природа цього села спонукає до глибоких роздумів, саморефлексій та трансформацій.
Молоді автори та авторки проходили воркшопи від відомих мистецьких діячів таких як Стас Корольов, Катерина Бабкіна, Ольга Мацюпа, Ірина Гарець та інші.
Молоді автори познайомилися із місцевою природою та мешканцями, один з одним, а також самі з собою. Впродовж десяти днів вони зустрічали світанки з йогою, проводжали сонце на кручах, якими славиться місцевість, та найголовніше – працювали над своїми першими п‘єсами.
Найперші драфти майбутніх п’єс були презентовані у сільському будинку культури та Херсонському театрі ім. Куліша. Далі, маючи певну кількість відгуків першої публіки, відбувалась робота над удосконаленням та завершенням самих п‘єс.
По завершенню цього етапу, готові роботи переходили до наступного – оформлення у аудіоформат. Протягом осені відомі українські музиканти працювали над створенням Радіодрам.
Радіодрама – це театралізована дія, де візуальну складову замінює аудіо. Нова форма діджитал театру в Україні. Але, музиканти пішли значно глибше, часто матеріал приймає зовсім іншу форму, занурює, грає зі станами слухача за допомогою музики. Єдиним правилом для музикантів було залишати текст у повному форматі. Сам формат став великим творчим експериментом та першим досвідом для більшості музикантів.
Відчути цей катарсис, прожити новий досвід та особисті історії тепер можна просто увімкнувши одну з радіодрам у своїх навушниках, в себе вдома, або крокуючи вулицями. Ми страшенно радимо спробувати! Хто знає, що станеться з цими двома реальностями?
Музиканти, що брали участь у створенні радіодрам:
- “лай” – Mariia&Magdalyna + Рост
- “Мушля” – Ragapop
- “Записник” – Богдан Семенченко “Komissaya”
- “Рідне дерево” – Артур Лісний “Komissaya”
- “Juvenus dum sumus” – Garden Krist
- “З днем батька” – Ратмир Білодід
- “Медитація” – Тетяна Борщ (TET), Максим Меркулов (Whaler)
- “Уроки гражданственности” – Андрій Жильченко
- “Гнілі понти” – Roman Slavka, Dmytro Reshetov
- “Війна. Незворотність” – be_ca_di
- “Продаю картини Ван Гога, недорого” – Антон Шитель
- “Сам[3,14]отність” – Тарас Юровський “Death Rates a Politics”
- “Чорне світло” – Марк Медведєв, Максим Атакулов, театральна група “DЄD”
Важливі посилання:
Проєкт реалізується Громадською організацією «Центр ТЕКСТ» за підтримки Українського культурного фонду.