“В рашці мене посадять”: Юля Юріна розплакалася, бо 12 років не може отримати громадянство України

Юля Юріна розплакалася, бо 12 років не може отримати громадянство України

Українська фольклористка Юля Юріна, яка досі має російське громадянство, у сльозах звернулася до своїх підписників. Вона зазначила, що у неї опускаються руки і вона не розуміє, що їй ще потрібно зробити, але отримати українське громадянство.

“Я дуже прошу не писати мені “почекай ще, це зараз не на часі”…я живу тут вже 12 років, займаюся традиційною українською культурою, просуваю її тут. Створюю українські альбоми, концерти, навчаю цьому… і чекаю на це вже буде багато років (на громадянство – ред.). Я не хочу досягнути своєї скляної стелі. Мені і так вже немає шляху до телебачення, до радіо. Я і так не виїздна і нічого не можу зробити, щоб просувати українську культуру за кордоном. Скільки мені ще чекати”, – заявила у своєму зверненні в соцмережах Юля Юріна.

Окрім того, співачка зазначила, що через рік у неї закінчується строк дії російських документів. Їх вона ніяк не зможе поновити. І додала: “В рашці мене посадять за всю мою діяльність та висловлювання, що робити, коли скінчиться строк дії посвідки на постійне проживання? Як мені працювати далі, якщо юридично моя посвідка вже не рахується як документ?”.

Зазначимо, що Юля Юріна – співачка, фіналістка Нацвідбору на Євробачення-2019, переможниця Megogo Music Awards у номінації “Етнофольк-артистка року”. Проживає в Україні з 2012 року. Отримала тут вищу освіту фольклористки, брала участь у вокальному проєкті “Голос країни”.

Під час повномасштабного вторгнення засудила дії російської армії. Творить україномовний контент та розмовляє українською мовою. Місце народження – Анапа, Краснодарський край.