З чого починалася історія !FESTrepublic

!FESTrepublic – це культурний спейс, сучасна територія площею 20 000 м2. Це універсальне місце, яке додає нові габарити центральній частині Львова і протягом багатьох років служить майданчиком для проведення найрізноманітніших подій. Серед закладів, розташованих на цьому просторі є “Реберня”, “П’яна Вишня”, пивоварня “Правда” та інші. До площі Ринок можна дійти за 20 хвилин пішки. Тут відбуваються фестивалі, вечірки, тематичні івенти, виступають і топові діджеї зі всього світу, і українські гурти та цього року простір прихистив у себе тернопільський фестиваль «Faine misto». 

До !FESTrepublic на його місці на вулиці Старознесенській 24–26 існував занедбаний старий завод “Галичскло”, де колись виробляли скляні пляшки для аптечної промисловості. Врешті-решт, завод збанкрутів. Протягом тривалого періоду виробництво та територія перебували у запустінні через відсутність власника, який міг би відродити завод або орендувати землю для іншого підприємства.

Нарешті у 2016 власники холдингу “!FEST”, яким належать заклади на кшталт «Криївка», «Мазох-cafe», театр пива «Правда», «Реберня» та інші, вирішили придбати земельну ділянку разом із старим заводом, щоб втілити у життя новий захоплюючий проєкт, відомий тепер як !FESTrepublic. Окрім створення креативного кварталу для співробітників компанії, плани власників включали створення громадського простору для проведення виставок, культурних подій, акцій, вистав, аукціонів. Оскільки ще однією ціллю проєкту було розширення центральної частини міста, важливо було забезпечити можливість не лише для туристів, але й для місцевих мешканців Львова проводити час в іншому культурному середовищі, відмінному від Площі Ринок. Так і виник !FESTrepublic як культурний центр життя міста Лева.

На території !FESTrepublic відбуваються як концерти у приміщенні, так і опен-ейр концерти. На приклад, на цьогорічному фестивалі «Faine misto». Глядачі могли насолодитися музикою біля великої головної сцени на відкритому повітрі, або ж в одному із трьох павільйонів. Також присутня тераса з чудовим виглядом на місто.

У липні 2017 відбувся перший фестиваль на базі простору – FESTrepublic weekend. Саме тоді розпочалось становлення одного із культових концертних майданчиків заходу України. Далі пішли фестивалі джазу, вінілу, їжі, пива, акустики та розквіт креативу Львова загалом. Наразі !FESTrepublic є основним місцем проведення більшості концертів у Львові через низку причин: зручне розсташування, хороша акустика, наявність необхідної інфраструктури та найголовніше: наявність павільйонів у підвальному приміщенні, що забезпечує безпеку глядачів під час повітряної тривоги.

Фото взяті з ресурсів www.fest.lviv.ua та www.shumanet.ua

Автор тексту: Михайло Товтин