«Зараз всі мої думки про дім, про Україну», — LE’MONA про підкорення США, благодійні виступи та майбутні прем’єри

Українсько-американська співачка LE’MONA презентувала пісню “Ті Дні”. Пісня про розділене відстанню кохання

Співачка LE’MONA вже понад 15 років живе у США. У інтерв’ю порталу “МУЗВАР” дівчина зізналася, що не так давно наважилася на сміливий крок та пішла за своєю музичною мрією. Чи важко артистці підкорювати американський музичний ринок, як підтримує Україну закордоном та яку музику планує писати далі — детальніше у нашому інтерв’ю.

«Зараз всі мої думки про дім, про Україну», — LE’MONA про підкорення США, благодійні виступи та майбутні прем’єри

Як наважилися на переїзд до США? Поїхали втілювати музичну мрію?
Не можу сказати, що я переїхала в США з метою втілення своїх музичних мрій. У 2005 році я переїхала сюди, попередньо закінчивши в м.Суми українську академію банківської справи. Після закінчення бакалаврату я завдяки програмі «Work and travel» поїхала в штати на літо і з часом вирішила, що вступлю тут до університету, залишилася тут вчитися на факультеті менеджменту. Після закінчення університету (3 роки навчання) я працювала 10 років в банку. До переїзду в США, в Україні я займалася музикою. Це завжди було моїм покликанням. Я закінчила музичну школу, завжди виступала на сцені та відчувала, що це моє і те, про що я мріяла, моя душа завжди хотіла співати. Тут займатися музикою було складно, не було часу та й можливості. Я ще й працювала під час навчання на 2 роботах, щоб «вижити» тут та заплатити за навчання. З часом я повторно розклала пріоритети та усвідомила важливість музики для мене. Я звільнилася з роботи в банку, довго наважуючись на цей крок, і ось вже рік займаюся музикою. Це мене надихає і дає мені сил. Я це люблю і це було давно моєю мрією.

“Моя ціль – писати те, про що говорить душа”. А про що говорить ваша душа?
Зараз всі мої думки про дім, про Україну та мою сім’ю. В Америку я переїхала самостійно, а вся моя сім’я, родичі та друзі зараз в Україні. Власне, тому і всі мої думки зараз про Україну та про те, що зараз проходить моя країна, про людей, які переживають війну. Я допомагаю, як можу, окрім цього співпрацюю з благодійною компанією. Я бачу в цьому потребу та спрямовую свої сили в допомогу, це важливо.

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ви присвячуєте свою творчість Україні. У чому це виражається, можливо були якійсь благодійні виступи?
Благодійні виступи були, зокрема виступ в Сан-Франциско. Зараз разом із командою ми плануємо ще декілька благодійних виступів у декількох містах США. Окрім цього, ймовірно,  виступ відбудеться зокрема й в Канаді. Якщо говорити про творчий аспект, пригадую історію, коли на пісню «Чи не знала ти?» Ми підготували сценарій для відеокліпу, все було вже заплановано, але почався повномасштабний наступ росії на Україну і ми не змогли не висловити всі емоції в цьому відео. Я чітко розуміла, що далі все – про Україну та для України. Я писала пісні про Україну, виступала на благодійних заходах і ні в якому разі не зупинятимусь в цьому.

Як народилася ідея запису пісні «Ті дні»?
«Ті Дні» ми створили спільно з українським саундпродюсером Томаш Лукаш. Після попередньої спільної співпраці Томаш надіслав мені «награну» на гітарі «Ті Дні», я її забрала не одразу і ходила з нею в голові близько місяця. Я відчувала та розуміла, що ця пісня і те, про що в ній співається – торкається мене також. Пройшов час і я забрала цю пісню собі.

Ви експериментували з танцювальними треками разом, разом з діджеями. Такі роботи ще будуть?
Ремікс для «Чи не знала ти?» Мені зробили The Faino. До речі, зараз вона в Україні грає на деяких радіостанціях. Наступна моя українськомовна пісня буде танцювальною, в мене вже є декілька ідей. Я націлена на те, щоб в моєму репертуарі була така музика. Є надчуттєва історія, якою я хочу поділитися. Мій тато забирав машину з ремонту, він зателефонував мені та розповів, що на радіо грає наш ремікс на «Чи не знала ти?». Це такі теплі та щасливі моменти, коли дзвонить тато і каже, що чув мене на радіо. В мене виступили сльози, я буду по-справжньому щаслива в той момент.

В майбутньому будете підкорювати більше американський музичний ринок чи все ж український?
Я хочу балансувати. Моя творчість складатиметься як з пісень написаних англійською мовою, так і з пісень українською. Я розумію той факт, що в Україні слухають музику як українською так і англійською мовами. Одне не заважає іншому. Я впевнена, що мої американські прихильники попри незрозумілу їм мову все одно слухатимуть мої пісні та відчуватимуть на енергетичному рівні мої слова. Про Україну знає цілий світ і я вважаю, що зараз потрібно показувати нашу мову та нашу музику з різних сторін.

Кого з українських артистів зараз можете відзначити? Хто є у вашому плей-листі?
Я завжди любила гурт «Океан Ельзи». Також мені подобається творчість Kalush, MONATIK’а та Артемова Пивоварова. Якщо говорити про те, кого б я відзначила, безсумнівно, для мене це Артем Пивоваров. Я вважаю, що він дуже талановита людина. Його надпотужна енергія відчутна та пробирає до мурах. Його пісні, виступи наживо – це спалах емоцій і мені це відгукується.

«Зараз всі мої думки про дім, про Україну», — LE’MONA про підкорення США, благодійні виступи та майбутні прем’єри

Хто та що надихає вас займатися музикою?
Мене ніколи ніхто не надихав. Знаєте, це покликання, яке йде від душі, його неможливо пояснити. Я не хочу нічого іншого робити. Для мене бути на сцені, записувати пісні на студії, сидіти за фортепіано та писати пісню – це те, чим я живу та дихаю. Я щаслива, коли займаюся цим. В мене не було ніколи кумира, який мене б надихав. Зараз мені подобаються різні співаки, але я не можу назвати їх «кумирами». Я часто слухаю румунську співачку Minelli, мені близька її творчість. А в машині я частіше за все слухаю свої пісні та просто плейлисти від Spotify. Я люблю багатьох артистів, але кумирів в мене немає.

З ким із українських авторів, саундпродюсерів вдалося попрацювати? Хто ваша команда?
Спільно з Томаш Лукаш ми створили 3 пісні, але зараз склалося так, що я співпрацюю з американським саундпродюсером, оскільки дуже складно працювати з людиною, яка фізично знаходиться від тебе на відстані в тисячі кілометри. Саме причина відстані та різниця в часі повпливали на нашу подальшу співпрацю. Мені подобаються всі наші спільні роботи і я рада, що нам вдалося попрацювати разом, це важливий досвід для мене. Також я працювала над реміксами з The Faino Dj Konstantin Ozeroff та Dj Sky. Я зробила ремікс на пісню «Don’t You» спільно з американським саундпродюсером Max Vangeli, надалі ми будемо працювати разом. Для мене він – менеджер, саундпродюсер та незамінна людина. Я відчуваю, що ми з ним на одній хвилі. Протягом наступних декількох тижнів ми записуватимемо на студії нову англомовну пісню. У Макса є свій лейбл NoFaceRecords, його команда допомагає мені у всіх питаннях, що стосуються мого музичного шляху. Я вдячна їм за це!

Моя команда зараз формується. В мене є особиста фотографиня, яку я обожнюю. До нас доєдналась людина з України, яка може виконувати окремі задачі на відстані та допомагати мені. Я вкотре повторюсь, що вдячна кожному! Я щаслива, що завдяки цим людям я можу втілювати свою мрію!

«Зараз всі мої думки про дім, про Україну», — LE’MONA про підкорення США, благодійні виступи та майбутні прем’єри

Якими будуть ваші майбутні роботи, вже думали над наступними синглами?
Як я вже зазначила в попередньому питанні, протягом декількох тижнів ми з моїм саундпродюсером записуватимемо танцювальний англомовний трек. Після його прем’єри відбудеться ще один реліз, українською, до речі. Зовсім скоро можна буде почути ввесь матеріал, який я підготувала спільно з командою.