Легендарному «Щедрику» 100 років: версія пісні у сучасному аранжуванні

Легендарному «Щедрику» 100 років: версія пісні у сучасному аранжуванні

«Щедрик» – одна з найпопулярніших різдвяних пісень не лише в Україні, але й у всьому світі.

Сьогодні, у період повномасштабної війни, коли Україна відстоює свою свободу, мову та культуру, важливо нагадати де народився «Щедрик» та показати як звучить не тільки давня українська музика, але й сучасна. 

«Щедрик» у сучасній інтерпретації – це творча колаборація чьотирьох подруг-вокалісток Євгенії Пахомової, Марії Марченко, Віри Шемчук, Анастасії Ярмощук. 

Прем’єра пісні відбулася майже рік тому, 13 січня, у Щедрий вечір. Вона була опублікована в соцмережах, як привітання для друзів. Та зараз, з нагоди 100-річчя «Щедрика», дівчата вирішили презентувати кліп на YouTube, щоб у ці важкі часи підтримати всіх українців та знову відчути атмосферу свята і спокою.

«Ідея заспівати «Щедрик» в своїй сучасній інтерпретації з’явилася напередодні свят. За один день я написала аранжування, зібрала дівчат на репетицію, 30 грудня ми зробили студійний запис пісні, а 31 грудня – шукали оператора, щоб відзняти відео. У період відпусток і корпоративів здавалося неможливим втілити цей проєкт, але в перші дні січня, ми змогли «синхронізуватись», щоб відзняти відео та підготувати наш «Щедрик» до релізу», – пригадала Євгенія Пахомова. 

Легендарному «Щедрику» 100 років: версія пісні у сучасному аранжуванні

«100 років тому легендарний Щедрик М. Леонтовича наживо прозвучав в Карнегі холі та став символом Різдвяного дива. Це музика, в якій є сила, чогось живого та прадавнього, незламного – вона об‘єднує та зігріває. Зараз Щедрик звучить по всьому світу, а для нас, українців, він набув сенсу перемоги весни над зимою, відродження та процвітання», – поділилася Марія Марченко. 

Можливо, саме такий стилізований та сучасний «Щедрик» знайде своє місце у вашому плейлисті.