Мар’яна Головко та Макс Смоголь презентують спільний музичний проєкт — Das Wortspiel

Мар'яна Головко та Макс Смоголь презентують спільний музичний проєкт - “Das Wortspiel”

Історію проєкту Das Wortspiel відкриває відео “Livoberezhna”, а вже за два тижні вийде дебютний альбом.

Марʼяна Головко (співачка, солістка формації NOVA OPERA) та Макс Смоголь (саундпродюсер, кінокомпозитор, мультиінструменталіст) давно відомі у професійній музичній спільноті й вже співпрацювали у різних музичних проєктах, зокрема продакшн-студії Baker Street Sound. Але події 2022 року обʼєднали музикантів у нових обставинах та стали підґрунтям для створення спільної роботи “Das Wortspiel” (у перекладі з нім. – “гра слів”).

Першим синглом альбому “CHAPTER I” творчого дуету Мар’яни Головко та Макса Смоголя став трек “Livoberezhna”. Для музикантів це знакова робота, адже саме цей вірш, написаний Марʼяною у перший тиждень перебування у Берліні (після початку повномасштабної війни в Україні), надихнув Макса на створення музики і дав давнім колегам поштовх до написання спільного альбому.

Відео до синглу “Livoberezhna” створювалося у травні 2022 року режисеркою Яною Антонець в умовах, коли в Києві ще відчувався подих початку війни. Але весна все одно розквітала поруч із заржавілими “їжаками” та мішками із піском, що нагадували про події нещодавного лютого… Останні кадри дознімали у Берліні.  

“Livoberezhna” — це дуже особисте для мене. Адже я народилася на лівому березі Дніпра, у Києві, і саме через війну була вимушена поїхати з міста, яке люблю всім серцем. Але для мене це виявилася поїздка не “від”, а “до”: до нових можливостей говорити про українську культуру світові. У своїй частині лірики цього треку, я зізнаюся у коханні своєму місту…”, — коментує премʼєру Марʼяна Головко.

“Музика до пісні “Livoberezhna” насправді вже існувала в моїй голові давно. Цю гітарну тему я придумав декілька років тому і вона мені завжди подобалася, але ідея перетворити її на пісню прийшла на репетиції, коли Мар’яна почала читати свій новий вірш. Процес надихнув мене на власну лірику, яка наче завершувала думки Марʼяни. Ця пісня про те, що наше життя вже не буде таким як раніше…”, — додає Макс Смоголь.