Music Ambassadors Tour 2024 – Україна очима найвпливовіших діячів музичної індустрії Європи – документальний фільм

Music Ambassadors Tour 2024 - Україна очима найвпливовіших діячів музичної індустрії Європи - документальний фільм

У березні до України приїхали 12 організаторів  найбільших фестивалів Європи, музичні журналісти, артисти та впливові культурні діячі. Протягом пʼяти днів вони відвідали Київ, Бородянку, Ірпінь, Чернігів та на власні очі побачити наслідки та масштаби руйнувань, які приніс “рускій мір”.

Серед гостей – члени найбільших європейських асоціацій та ініціатив YOUROPE та Liveurope, промоутери, засновники та директори найпопулярніших фестивалів в Європі, рок-музиканти, британські музичні журналісти та інші.

“У березні вони приїхали на кілька днів, аби познайомитися з Україною, побачити та відчути, що таке війна у 21 столітті, а сьогодні вони стали справжніми амбасадорами у світі, серед своїх колег, друзів. Як результат ми маємо – десятки українських артистів виступатимуть на європейських сценах разом з такими музикантами як Maneskin, Nothing But Thieves, Dua Lipa, Sam Smith, нагадування про Україну бачитимуть сотні тисяч відвідувачів фестивалів у всій Європі, а директори та організатори цих фестивалей направлятимуть кошти із їхніх соціальних ініціатив на гуманітарну допомогу України”, – ділиться президент Всеукраїнської Асоціації Музичних Подій UAME Олександр Санченко.

В межах 5 днів перебування в Україні, амбасадори відвідали Бородянку та Ірпінь, де познайомилися з місцевими волонтерами та активістами, а також послухали з перших вуст про окупацію, руйнування та знищення цілих родин російськими окупантами. Іноземні гості відвідали Будинок культури в Бородянці, який  наразі перебуває на етапі відновлення і де сьогодні функціонує музична школа, а також познайомилися з учнями та вчителями.

“Це мій третій раз в Україні. Але емоції ті ж, що і вперше. Мені дуже шкода, що люди були змушені пережити це та пройти російську окупації. Але я дуже щасливий бачити, що дуже багато чого відновлюється, школи, культурні місця. Кожного разу, коли мене запитують про підтримку України в цій війні я відповідаю, що це добре бути на правильному боці історії,” – розповідає засновник найбільшого фестивалю Словаччини Pohoda, волонтер та громадський активіст Міхал Кащак.

“Сьогодні не найкращий день, аби говорити про угорсько-українську дружбу, але я щиро вірю, що в майбутньому ми зможемо побудувати її краще, в тому числі і завдяки таким проектам, бо ця поїздка для мене стала дуже емоційною, історії людей з Бородянки насправді вражають. Повірте мені люди в Угорщині не такі самі, як уряд Угорщини, вони не є як Орбан. Більшість людей ненавидять російську та путінську пропаганду”, – ділиться програмний директор одного з найбільших фестивалів у Європі Sziget, Угорщина Йожеф Кардош.

Хочемо зазначити, що цьогоріч на Зігеті виступить 11 українських артистів.

Велика увага була приділена Київському Інституту Реабілітації, який займається відновленням українців, які постраждали внаслідок російської агресії на території  України. Також вдалося відвідати Чернігів, зруйнований драмтеатр та Чернігівський молодіжний центр.

“Сьогодні українці здобувають нову дуже сильну ідентичність, Вони переосмислюють власну історію. Про давнє минуле і події останніх років, а зараз повністю концентруються на майбтуньому. І роблять це пдуже добре. Я ніколи не міг подумати, що під час таких складних випробувань можна бути водночас сильними, сміливими, але такими гостинними, дружніми та щасливими. Європу очікує дуже сильна нація!” – коментар Маркуса Вірша, представника німецького фестивалю DAS FEST, члена Асоціації YOUROPE та Event Safety Group (YES).

“Ми отримали великі слова підтримки від наших гостей, а також конкретні пропозиції, що вони можуть зробити сьогодні, аби підтримати українців. Чи змінилися вони? Однозначно. Для когось ця поїздка стала поїздкою життя. Вони чули сирени, весь час читали новини і дуже сильно були вражені українцями, нашими історіями. Вони готові бути справжніми амбасадорами України. Це те до чого ми йдемо. Щоб голос України звучав, ще голосніше, ще яскравіше, аби ми всі разом могли виграти та зупинити цю війну”, – ділиться менеджерка проектів UAME | Music Saves Ukraine Мар’яна Мокринська.

Гості Ambassadors Tour 2024:

Міхал Кащак (Словаччина) – засновник найбільшого фестивалю Словаччини Pohoda, музикант, культурний діяч.

Йожеф Кардош (Угорщина) – програмний директор одного з найбільших фестивалів у Європі Sziget, Угорщина. 

Крістоф Губер (Швейцарія) – голова та член правління Асоціації YOUROPE, директор фестивалю Open Air St.Gallen.

Вілле Койвісто (Фінляндія) – директор фестивалю Provinssi, голова Асоціації Jyväskylä Live Music.

Маркус Вірш (Німеччина) – представник DAS FEST, член Асоціації YOUROPE та Event Safety Group (YES).

Стін Йоргенсен (Данія) – генеральний директор майданчика VEGA в Копенгагені, член керівного комітету Liveurope.

Міхал Березняк (Словаччина) – директор культурного центру в Братиславі “Nová Cvernovka”, засновник LALA – словацького Music Export, співзасновник Sharpe Festival

Роберт Вестерхольт (Нідерланди) – співзасновник та гітарист нідерландського симфонічного метал гурту Within Temptation. 

Руперт Верекер (Великобританія) – CEO в DIY Music, видавець журналу DIY Magazine

Томек Хоукс (Польща) – співзасновник та A&R лейблу Coastline Northern Cuts, букер та співкуратор Up To Date Festival, менеджер артистів
Єва Дудашкова (Франція) – словацька музична ентузіастка з Франції.

Гіртс Майорс (Латвія) – промоутер та засновник одного з найбільших фестивалів Прибалтики фестивалю Positivus. 

За драматичним збігом обставин за годину до прибуття наших амбасадорів росія вчинила черговий терористичний акт проти українського народу та його культури. 25 березня 2024 року уламки ракети влучили у Київську державну академію декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука. Команда Всеукраїнської Асоціації Музичних Подій долучається до відбудови навчального закладу і направлятиме кошти з їхньої благодійної ініціативи Music Saves Ukraine на відновлення.

Мета Music Ambassador Tour  – показати представникам різних країн, що війна досі триває, та залучити їх до підтримки України на міжнародному рівні. 

Нагадаємо, такий формат відбудеться в Україні вдруге. В 2022 Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій UAME в рамках Music Ambassadors Tour привезла в Україну 6 культурних діячів. З ними відвідали Київ та область, щойно деокупований Херсон, а також познайомили їх з буденністю та культурою українців. Вже сьогодні вони є справжніми амбасадорами України на культурних заходах у світі. 

Цей проєкт створено ГО «Всеукраїнська асоціація музичних подій UAME» за підтримки ІСАР Єднання. У межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.