“Коли, як не зараз?” — думаю, що кожен ставить це питання собі”, — M1SHKA про сольну кар’єру, саунд-продюсерство та премію Ґреммі

“Коли, як не зараз?” — думаю, що кожен ставить це питання собі”, — M1SHKA про сольну кар’єру, саунд-продюсерство та премію Ґреммі

Український виконавець та саундпродюсер, співавтор альбому-лауреату Ґреммі “MOTOMAMI” by ROSALÍA, M1SHKA, продовжує тішити шанувальників авторським матеріалом: новий сингл “Як ти кохаєш” уже доступний на всіх музичних майданчиках! В інтерв’ю артист поділився історією, як працював з західними артистами і своїми музичними планами на майбутнє.

Ім’я M1SHKA лунало дуже гучно по музичним ЗМІ у 2023 році, коли ти, як саунд-продюсер, отримав премію Ґреммі за продюсування двох треків з альбому Rosalía MOTOMAMI. Розкажи, як відбулася співпраця з європейською виконавицею? 

Мене завжди дуже цікавила західна музика та я приділяв багато часу її вивченню. Мій шлях у західну індустрію почався з неочікуваного релізу Luca Dayz “Blow Your Mind”, де взяли участь Тіна Кароль і Снуп Дог, а я став співавтором.

Мені подобається робити музику, яка випереджає час. З одного боку це добре, але з іншого — ти інколи залишаєшся для людей незрозумілим.

Волею долі, поступово я почав співпрацювати більше із західними артистами. Згодом, відбулося знайомство з артисткою Rosalia. Завдяки цій співпраці, сталося Греммі. 

Та, на жаль, ця чудова для мене подія була затьмарена повномасштабним вторгненням. 

Тепер ви і саунд-продюсер, й артист українського шоу-бізнесу. Що стало стимулом вийти на сцену, а не тільки працювати за лаштунками у студії? 

Я завжди мріяв про це, завжди бачив себе на сцені. Мені здається, я саме тому і почав писати музику, бо першочерговою ціллю завжди була кар’єра артиста. Тут спрацювала моя жага знати все з середини, до найдрібніших деталей, згодом, стала зрозуміла стратегія того, як можна здійснити свою мрію. Так я і став саунд-продюсером. У мене не було грошей на біти — я почав писати їх сам, у мене не було грошей знімати кліпи — почав знімати їх своїми силами і навчився монтувати. Просто у мені не було достатньо сміливості, щоб заявити про себе раніше, тепер я готовий це зробити. 

“Коли, як не зараз?” — думаю, що кожен ставить це питання собі”, — M1SHKA про сольну кар’єру, саунд-продюсерство та премію Ґреммі

У вас дуже цікавий псевдонім M1SHKA, який і пишеться по-особливому. Чому саме таке ім’я? 

Так мене називають близькі люди. Коли стало питання псевдоніму, у мене не було ніяких роздумів, адже навіщо вигадувати щось неординарне, якщо найкращі рішення завжди десь поруч. Мені подобається моє ім’я, а написання — нехай буде моєю “фішкою” (сміється).

Про що ваш проєкт M1SHKA? Які меседжі вам важливо донести слухачам? 

Я хочу дивувати людей. Зробити щось таке, що ніхто не робив раніше. Я люблю, коли музика викликає в мені стан “Ого, а що так можна було?” — це викликає зацікавленість до вивчення мелодійних малюнків, саундів, поєднання того, що не поєднується, а головне — саморозвиток у професійній сфері та покращення своєї творчості. Це є основною сутністю моєї роботи та мене, як артиста. Тому, я так довго йшов до своєї цілі, до сцени, бо занадто ускладнював все у своїй голові. Мені дуже важко дається вибір між тим, що сто відсотків зайде і тим, що я хочу робити. 

У релізі до пісні “Як ти кохаєш” ви розповіли про телефонну розмову. Це реальна історія? Якщо так, про яку саме розмову йшла мова? 

Це сукупність розмов, які були у мене з моєю дівчиною на початку повномасштабного вторгнення. Тоді ми були вимушені розділитись, як і багато пар в нашій країні, але в не частих телефонних розмовах намагалися мріяти та планувати спільне майбутнє. Трек “Як ти кохаєш” про силу любові в моєму житті, адже вона дарує світло навіть у найтемніші часи. Коли почуття щирі, вони долають все. Розлука з коханою людиною, телефонні розмови надихнули мене на написання синглу. На відстані починаєш безмежно цінувати все, що маєш. І кожна дрібниця стає важливою. 

Які ще життєві історії ви інтегрували у свої пісні? Чи може буденна історія надихнути? Як ви бачите в цьому особливе? 

Саме буденні історії і надихають. З роками я навчився помічати красу там, де її не бачать інші, транслювати її через музики. Це чіпляє мене, мій внутрішній світ. Розуміння цінності та неповторності кожної миті життя — надихає бачити особливою кожну секунду існування.

“Коли, як не зараз?” — думаю, що кожен ставить це питання собі”, — M1SHKA про сольну кар’єру, саунд-продюсерство та премію Ґреммі

Як відбувається процес написання пісень або саунд-продакшену, як ви чуєте аранжування, відкривається “портал натхнення” чи це вже стало звичкою та буденною роботою?

Для мене кращий спосіб відкрити “портал натхнення” — надихнутись чимось, картиною або фотографією, віршем або фільмом, загалом — творчістю, мистецтвом, тим, що створюють інші люди. Я отримую задоволення від того, що мене дивує, тому постійно в пошуках такого відчуття, я думаю, що ця особливість властива і моїй музиці, тому що намагаюсь здивувати слухачів. 

Відкрийте таємницю, з ким з артистів українського шоу-бізнесу ви співпрацювали або зараз працюєте, можливо є відомі хіти, які ми чуємо щодня, але не знаємо, що ви автор?

На жаль, не можу розголошувати цю інформацію до офіційних релізів артистів, як тільки — так одразу поділюся (посміхається). Було створено декілька синглів, які вийдуть незабаром. Доля склалася так, що останні роки я був більше заклопотаний роботою для західних артистів. Але я поступово виправляюсь (сміється).

Як ваше життя змінилося після початку повномасштабного вторгнення?

Моє життя, після початку повномасштабного вторгнення, дуже сильно змінилося, як і життя кожного українця. Але з’явилися сили працювати ще більше, робити свою справу в рази краще та усвідомлення цінності кожного прожитого дня. “Коли, як не зараз?” — думаю, що кожен ставить це питання собі.

Хто зараз надихає в наших реаліях? Які артисти є в вашому плейлісті? 

Якщо казати загалом — то це, звичайно, Сили Оборони та волонтери нашої країни, тому що зараз є речі найважливіші, і саме виживання держави та нації — це мотивація писати пісні, волонтерити та розвивати українську культуру. 

Музику слухаю дуже мало, бо практично весь час забирає її створення. Довіряю алгоритмам Spotify.

Зауважу, що за останній час, я відкрив для себе наново творчість Макса Барських. 

Які плани на майбутнє, які релізи ми почуємо ще? 

Планів на майбутнє багато та все потребує поступовості. Ми живемо в час, коли “завтра” може не настати. Тому я максимально стараюсь концентруватися на тому, що відбувається зі мною зараз. Роби свою справу  краще за всіх — і твої плани, самі тебе знайдуть.