“Не мовчи”: Макс Барських змінив імідж для соцпроєкту про насилля

Барских

Барских

Співак став головним героєм зимового номеру Marie Claire Україна, присвяченого темі домашнього насилля, та анонсував запуск медіа-арт-простору “Recycling”, в якому експериментуватиме на резонансні теми суспільства крізь призму своєї творчості. 

Барских

«Сьогодні бути відвертим – це привілей! Я обираю можливість ділитися своїми думками, формуючи з них власне мистецтво. Менше соцмереж і більше діалогів! – коментує співак на своїй сторінці в Instagram. –  Уже в цьому році стартує мій новий медіа-арт-простір “RECYCLING”! У ньому я буду багато експериментувати та говорити на незручні теми завдяки музиці, поезії, картинам –  усього, з чого складається моє життя. Тобі не обов’язково це сподобається, але буде цікаво».

Про насилля

Перша арт-розмова Макса відбулася з головним редактором Marie Claire у рамках спецпроєкту «Не мовчи», в якому співак поділився власною життєвою історією про рукоприкладство та чому воно мало місце у його сім’ї, ставлення до гріха та як творчість може вилікувати. 

«Це відбувалося з різних причин: погані оцінки у школі, безлад у моїй кімнаті. Особливого приводу не було потрібно. І на той момент мені це не здавалося чимось дивним, незвичним. За схожих обставин зростало багато моїх однолітків. Така нездорова пострадянська традиція, яка передавалася з покоління в покоління. Вже набагато пізніше я зрозумів, що це ненормально. Ненормально, коли батьки б’ються, принижують один одного, коли ремінь чи стусани стають вагомим аргументом у вихованні дитини. Ненормально, коли оточення бачить це, але заплющує очі та замовчує, бо це «не їхня справа». Ненормально, коли в сучасному світі апелюють словами «б’є чи ображає – значить, любить, бо просто любов буває різною». Це ненормально. Це не про любов. Це про насилля фізичне чи психологічне», – відверто розповідає Барських

Про гріхи

На запитання, чи вдалося відпустити дитячі образи, співак відповідає впевнено: «Так. Я люблю маму і не тримаю зла на тата».  Філософське ставлення артист має і щодо життєвих гріхів.

«Не люблю слово «гріх». Для мене це догма. Відлуння психологічного пресингу. Ти народився – і ти вже грішний. Народився, щоб страждати. Я з цим зовсім не згодний. Я б нічого не додавав та не переписував, бо не мені судити про слабкості інших. Для мене головна заповідь – не вбий. Ніхто не має права посягати на чуже життя. Інші заповіді та гріхи… Кожен має право вчиняти так, як йому підказують його совість, серце, інтуїція. Інша справа, що «каса  – біля виходу». І на ній все одно доведеться розраховуватися», – запевнив співак

Барских

Повністю з інтерв’ю можно ознайомитися на сайті тут.