“Перший куплет був написаний під обстрілами в Київській області” – переможниця конкурсу “Шукаємо хіт” sameTa.

"Перший куплет був написаний під обстрілами в Києві" – переможниця конкурсу "Шукаємо хіт" SameTa.

"Перший куплет був написаний під обстрілами в Києві" – переможниця конкурсу "Шукаємо хіт" SameTa.

Переможцем конкурсу “Шукаємо хіт” стала тендітна та лірична дівчинка Анна з загадковим псевдонімом “sameTa”. Не дивлячись на постійні повітряні тривоги у день інтерв’ю, нашій журналістці все ж таки вдалось особисто (а не онлайн) поспілкуватись з Анною і дізнатися трохи більше про її особистість та творчість в цілому.

Як давно ти займаєшся музикою?
– Глобальний початок можна взяти з самого дитинства. Коли я була маленькою, ми з бабусею постійно співали українські народні пісні. Бабуся любила співати, тож в нас була певна традиція, збиралися усі її брати та сестри, і ми співали. Трошки згодом у 9 класі я захотіла собі гітару, і знайшла її у МЕТРО, причому вже вживану. Мені її розмалювали та я почала вчитися грати. Далі до мене прийшло натхнення і я продовжила співати, спочатку це були кавери, а потім мені захотілося писати вірші. Все якось так збіглось, що вже на першому курсі один з віршів перетворився на пісню. Я показала її друзям, їм сподобалось,  деякі донині згадують мені про неї.

Якими інструментами ти володієш?
– До першого курсу я вміла грати лише на гітарі. Я один раз була у викладача, він мені показав акорди, і далі самостійно. Зараз вже в мене є чотири гітари, синтезатор  та невеличкий барабанчик. Але більше мене цікавить вокал. Текст – це найбільший інструмент для мене. Я розумію, що є люди, які в цьому розуміються краще, тож для концертів намагаюсь шукати собі гітариста або піаніста. А для написання пісень мені цього достатньо.

Поділись своїм секретом написання пісень?
– Я вже пишу не один рік, і в мене все почалось з віршів. Зараз же за пару хвилин я можу написати цілу пісню, а буває таке, що в мене просто є в голові пару рядків, які я записую. І от коли, наприклад, є куплет, але немає приспіву, я починаю шукати з того, що є записане. Так з цього і складається цікава пісня. Виходить, що компоную свої ж слова. Тож секрет у тому, що якщо у вас виникають будь-які рядки, навіть якщо це й два слова, які вас дуже зацікавили. Словосполучення чи бодай одне гарне слово, то обов’язково його записуйте.

Що для тебе музика?
– Музика – це моє захоплення, це те без чого я не можу жити. Я намагалась жити без музики, але тоді це якесь сухе існування. Музика – це значна частина мого життя без якої я себе не можу уявити. В музиці я можу себе реалізувати, висловити те, про що я думаю, та те, про що сказати, що співзвучно для інших людей.

"Перший куплет був написаний під обстрілами в Києві" – переможниця конкурсу "Шукаємо хіт" SameTa.

Як створився псевдонім sameTa?
Він виник тоді, коли я виступала, мені необхідно було себе якось представити. Я думала як же себе презентувати, і від того перебирала різні варіанти. Спочатку це були звичайні назви квітів, якісь слова. Потім похідні від імені Анна. “Анна” змінилось на “Нета”. “Нета” звучало якось негативно, тож, я змінила на “sameTa”. Так воно вже зі мною чотири роки.

Як створився гурт sameTa bаnd?
– Я його створила разом зі своєю подругою. Вона починала грати на кахоні, коли я вже писала пісні. До того ж я дійшла вже до того моменту, коли мені хотілось ділитися своєю творчістю і в принципі шукала якісь реалізації як це зробити цікавіше. І я така: “все, створюємо гурт”. Я їздила перший час до неї у Дніпро на репетиції, а потім вже коли вона повернулась до Києва ми почали виступати. Виступали на творчих вечорах і невеличких київських фестивалях.

Як знімався перший кліп під пісню “Залежні”?
– Моя подруга проходила курс режисера і їм дали завдання відзняти відеокліп, а в мене на той момент було написана ця пісня. Ми знайшли студію, яка якраз тільки заснувалась, знайшли оператора, купили квіти і відзняли. У кліпі були тільки я і мій хлопець, тож ми змогли передати усю ніжність і легкість пісні.

"Перший куплет був написаний під обстрілами в Києві" – переможниця конкурсу "Шукаємо хіт" SameTa.

Як ти дізналась про конкурс?
– На МУЗВАР я була підписана вже давно, і просто вискочив пост. Я вагалася, чи брати участь, але майже в останній день серед ночі подала заявку, аби було. Ну пісня є, я якраз планувала її записувати, до того ж вона мені дуже подобалась.

Як ти написала пісню, яку подавала на конкурс?
– Я спочатку писала дуже агресивні тексти і так, що весь мій біль вливався просто на аркуш. Проте коли я пишу пісні мені не хочеться передавати, що все так погано. Мені хочеться робити щось легке, як я завжди пишу. І власне перший куплет був написаний під обстрілами в Києві. Я десь прочитала фразу “лютий вкрав весну” і вона мене дуже зачепила. Потім вже після переїзду до Львова я почала згадувати свої асоціації з Україною, що ти кудись їдеш в інше місто і бачиш дивовижні поля і безкрайнє небо. Цією піснею мені вдалось передати це відчуття коли ти слухаєш і тобі стає приємно від пісні.

Як відреагували батьки та друзі на твою перемогу?
– Коли я зрозуміла, що потрапляю у фінал, відразу почала дзвонити усім друзям і родичам, щоб за мене голосували. Оскільки мій тато та чоловік військові, то за мене ще й голосували усі військові. Молодша сестра підключила усіх своїх друзів. І коли я вже дізналась, що перемогла то була дуже щаслива, і звичайно всі за мене раділи.

"Перший куплет був написаний під обстрілами в Києві" – переможниця конкурсу "Шукаємо хіт" SameTa.

Коли вийде пісня та чи планується кліп?
Протягом декількох тижнів ми її вже запишемо. Зараз готується аранжування, і потім я йду записувати голос. Стосовно кліпу, думаю, що точно буде щось коротеньке для інстаграму та тік-ток. Це буде знято в полі, блакитне небо, жовті квіти. Де буде тільки я, ця пісня і можливо український прапор. До речі, обкладинка планується такого ж плану.

 Після випуску пісня на твою сторінку будуть заходити люди, і потрібно чимось зацікавлювати аудиторію. Що ти транслюєш у своєму інстаграмі?
– Що музика – це значна частина мого життя, і я взагалі відчуваю світ через музику. Але я це не тільки музика, я люблю вирощувати рослини, аромопалички, йогу. Це теж визначна частина мого життя. Саме це і планую показувати у свому інстаграмі.

Подальші плани?
– Паралельно з випуском пісні шукати виступи якісь у Львові. Та далі писати музику.

"Перший куплет був написаний під обстрілами в Києві" – переможниця конкурсу "Шукаємо хіт" SameTa.

Спілкувалась: Лисенко Ліза