Прем’єра діджиталізованої опери Штрауса за п’єсою Вайлда «Соломея»

УКФ Саломе

УКФ Саломе

9-го листопада в Києві за підтримки Українського культурного фонду відбудеться допрем’єрний показ-презентація мультимедійної містерії «Salome tech». 

Про історію постановки

Це нова сценічна постановка на основі опери Ріхарда Штрауса «Саломея» за п’єсою Оскара Вайлда. Біблійна принцеса Саломея стала одним із найяскравіших жіночих образів у світовій культурі. Дізнатися, завдяки чому це стало можливим глядачі зможуть на прем’єрі «Salome tech». 

УКФ Саломе

Тут об’єднаються класичний оперний вокал, електронна музика, відеомеппінг та світлове шоу. Усі разом вони створять надзвичайний ефект повного занурення у дійство. Уперше у музичній історії бентежна опера німецького композитора Ріхарда Штрауса виконається класичними вокалістами наживо під оригінальну музику в електронному реміксі.

Це перша постановка опери «Саломея» в історії нашої країни. У радянські часи її було заборонено. Дебютна прем’єра відбулася в Дрездені 1905-го року, але імперська Росія до 1917-го року також забороняла її через ідеологічні питання. Ба більше, українка Соломія Крушельницька була однією з перших виконавиць головної партії, але, на жаль, не на вітчизняній сцені. 

Про символічне значення вистави

Для авторської команди проєкт є символом культурної свободи та розвинутості нашої молодої країни, яка прагне яскраво реалізувати свій культурний потенціал у спільному просторі європейської культури. 

УКФ Саломе

Символічним є і той факт, що прем’єрна вистава зміщена у прямий етер. Нині привабливість Саломеї вимірюється лайками та сяє рекламними статусами. Цар Ірод впливає власним контентом на зовнішню реальність. Соціальний статус кожного з персонажів вимірюється кількістю гаджетів. А відеодекорація вистави стилістично витримана в холодній темно-металевій естетиці Hi-Tech. 

Тема художнього дослідження творчої групи проєкту — наслідки, які може спричинити базова підміна екзистенційних понять і духовних цінностей у суспільстві. 

П’єса «Саломея» Оскара Вайлда немає позитивних героїв і тому не може мати щасливого фіналу. Це досі трагічна ілюстрація, яка показує, що відбувається, коли віру міняють на гординю, любов на пристрасть, а гідність на вартість.

УКФ Саломе

Глядачі матимуть два варіанти подивитися оперу. Перший — онлайн (через карантинні обмеження). Другий — в концертній залі Дитячої школи мистецтв № 2 ім. М. Вериківського (м. Київ, вул. Бульварно-кудрявська, 2). Кількість місць обмежена, необхідна реєстрація в Google-формі. Також обов'язкова наявність зеленого COVID-сертифіката чи ПЛР-тесту на COVID-19/експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години. Початок відбудеться о 19:30. Вхід вільний. Зареєструватися можна за посиланням.