З висоти власного досвіду: учасники Дитячого Євробачення минулих років відверто про везіння та політизованість конкурсу

Дитяче Євробачення

Дитяче Євробачення

Ексклюзивне інтерв’ю спеціально для MUZVAR дали учасники минулих років Дитячого Євробачення: Дарина Красновецька, Софія Іванько й Олександр Балабанов

— Яку пораду або повчання можете дати учасникам?

Дарина:
— Повчати нікого не буду, а от пораду дам із задоволенням. Головне — бути собою. Звісно, важливо готуватися та працювати, щоб налаштуватися на важливу місію. Але у будь-якому випадку потрібно просто залишатися собою. 

Софія:
— Євробачення дуже любить справжніх. Тому коли співаєте, знімайте з себе будь-які маски. Розповідайте свою власну історію від чистого серця. 

Олександр:
— Найбільша порада, яку я можу дати учасникам – бути трушними, залишатися правдивими перед собою та чесними з аудиторією.

Софія Іванько

— За кого вболіваєте?

Дарина:
— Прослухавши усіх учасників, зрозуміла, що кожен з них має шанс представити Україну. Уболіваю за кожного, але хай переможе найкращий!

Софія:
— Я вболіваю за Єлизавету Петрук. Вона заспівала мою пісню, але вона зробила це не так, як я. Не копіювала мене. Вона заспівала це так, як відчуває вона. Відкрито, відверто, від себе.

Олександр:
— Не буду ділитися, але у мене є декілька фаворитів. 

— Яка якість характеру може допомогти учаснику Євробачення у боротьбі, а яка — нашкодити?

Дарина:
— Допомогти може мотивація, наполегливість і впевненість. А ось нашкодити —  лінь. 

Софія:
— Корисні якості — це харизматичність, оскільки вона зачаровує аудиторію. Також зібраність. А завадити можуть неуважність, невміння слухати команду й аудиторію. Окрім цього, боязливість до коментарів, критики та хейту. Це може ввести тебе в поганий настрій та депресію. 

Олександр:
—  Я думаю, найважливіша якість характеру, яку може мати учасник Євробачення — вміння кайфувати від усього, що коїться навколо тебе. Це настільки цікавий сам по собі процес, що дуже важливо вміти не відволікатися на результати та хвилювання з приводу них. А нашкодити — завищенні очікування й турбота про майбутні результати. 

Олександр Балабанов

— Пісня переможця цьогорічного Євробачення: якою вона має бути, на вашу думку?

Дарина:
—  На мою думку, пісня має зачепити слухача. Важливо, щоб вона мала меседж. 

Софія:
— Пісня має бути мелодійною, веселою та вокальною у деяких місцях.

Олександр:
— Я вважаю, що пісня цьогорічного переможця має бути не такою, як усі попередні. Вона має бути не попсовою, а унікальною. 

Дарина Красновецька

— Чи впливає мова пісні на результат голосування?

Дарина:
— Як на мене, якщо пісня крута, то немає різниці, якою мовою її будуть виконувати.

Софія:
— На мою думку, мова пісні не дуже впливає на результат голосування. Найголовніше — це подача, харизматичність артиста та сама пісня. Але не мова.

Олександр:
— Це, насправді, залежить саме від пісні, як цілого та завершеного образу, який представ перед глядачем та журі, а не від мови. Але я вважаю, щонайкраще було б робити все ж таки пісню рідною чи англійською мовою. Але, на жаль, в Дитячому Євробаченні більшість країн забороняють це, тому найкращий вихід — писати рідною мовою.

Олександр Балабанов

— Багато хто звинувачує Євробачення в політизованості. Мовляв, країни розподіляють бали за принципом дружби, а не творчості… Прокоментуйте це, будь ласка.

Дарина:
— Мабуть, ще в силу свого юного віку, я не зможу дати чіткий коментар з цього приводу. Але деякі нюанси все ж таки є.

Софія:
— Іноді країни-друзі голосують один за одного. Але так буває не завжди. 

Олександр:
— Насправді, я не дуже спостерігав такої тенденції саме за Дитячим Євробаченням. Але цьогоріч на дорослому Євробаченні це було дуже видно. Журі насправді віддавали багато голосів тільки керуючись принципом дружби. Саме через це, я  вважаю, що потрібно знизити вплив журі на результат голосування та дати більше влади глядачам.

Софія Іванько

— Дивлячись на цьогорічних учасників, у вас не виникає бажання повернутися в минуле та змінити щось на своєму шляху?

Дарина:
— Бажання повернутись у минуле виникає тільки для того, щоб знову відчути та прожити ті неймовірні емоції, які я відчувала у 2018-му році на Дитячому Євробаченні. І навряд чи я б хотіла щось змінити у цьому. 

Софія:
— Ні, не виникає. 

Олександр:
— Насправді, ні. У мене не виникає такого бажання. На той момент я зробив усе, що міг.

— Яка частка успіху та везіння в цьому проєкті? Чи все ж таки суто вокальні характеристики грають провідну роль?

Дарина:
— Вокальні характеристики, звісно, грають не малу роль. Але, на мою думку, частка везіння теж має бути. 

Софія:
— Вокальні характеристики мають важливе, але не найголовніше значення. 

Олександр:
— Звичайно, що в Євробаченні, як і в усьому, є частка везіння, і від цього дійсно може залежити твій результат. Але усе в житті – це купа випадковостей, яка формується з чинників, які створюємо ми та наше оточення. 

Дарина Красновецька

— Продовжите фразу: “Євробачення — це…”

Дарина:
—  Євробачення — це любов. Це наймасштабніша подія, на яку може потрапити кожен вокаліст та музикант, який щиро вірить у свою мрію та наполегливо йде до своєї мети. А також це хороша можливість заявити світу про свій талант.  

Софія:
— Євробачення — це командна робота. 

Олександр:
— Євробачення — це свято. Вона було завжди для мене святом. І коли я дивився його, і коли брав у ньому участь. 

Нагадуємо, що фінал національного відбору Дитячого Євробачення відбудеться 23-го жовтня. Хто буде представляти Україну на пісенному конкурсі – визначать під час телеконцерту на каналі UA: КУЛЬТУРА професійне журі та глядачі за допомогою онлайн-голосування.