“ЗА ТЕРИКОНАМИ” – історія воїнів у новому хіті Мюслі.UA

“ЗА ТЕРИКОНАМИ” – історія воїнів у новому хіті Мюслі.UA

Ми кожного дня відчуваємо цю війну і щосекунди мріємо про перемогу. Та нам в тилу ніколи не зрозуміти, що переживають воїни там, в епіцентрі подій. Нещодавно інкогніто-творці Мюслі.UA презентували нову роботу – пісню “ЗА ТЕРИКОНАМИ”. Автор цих рядків наш воїн, Михайло Скорпіон, присвятив пісню полеглому побратиму. Ми поспілкувалися з Михайлом та дізналися подробиці створення пісні. 

Ви присвятили цю пісню своєму побратиму? Розкажіть історію вашого знайомства.

Присвятив пісню Ростиславу Терлецькому (позивний “Барон”). Про нього в мене тільки теплі спогади, хлопець був позитивним, веселим, як то кажуть, душа компанії… Познайомилися ми з ним восени 2022 року, коли проходили бойові навчання. Ми відразу подружилися та знайшли спільну мову. 

“ЗА ТЕРИКОНАМИ” – історія воїнів у новому хіті Мюслі.UA

Як вам прийшли ці рядки, розкажіть про історію.

Я відчував невимовний біль, коли загинув мій побратим, його розстріляли… Це сталося 17 листопада 2022 року, він один із перших пішов з тих, з ким ми були на навчанні. Усі ми відчували тугу за ним. Сидячи в підвалах Мар’їнки, ми бачили терикони, які зайняли ворожі війська. Саме звідти нас постійно накривали, так і з’явився перший куплет: 

“За териконами, там, за полями,

Нас били градами, били вогами…”

Так як я творча людина, пишу вірші, то при мені завжди ручка та маленький блокнот. Тож, записавши перші рядки, я повернувся з позиції та став дописувати далі. Я відразу знав, кому хочу присвятити ці слова. Це найменше, що я можу зробити для людини, яка віддала життя за цілісність, суверенітет та волю України. 

Як ви вважаєте, завдяки чому можна стирати межі між військовими та цивільними та чи може творчість сприяти цьому?

Я вважаю, що саме музика може в цьому допомогти. Важливо пам’ятати своє коріння, рідний край. Важливо знати мову, не важливо який в тебе чин, ранг, статус. Завжди треба залишатися людиною. Для мене музика – це стан душі. Я вважаю, що у такі складні часи нам потрібно стукати до людей саме через музику, українську музику. У нас дуже багато талановитих виконавців, нам потрібно творити своє, слухати та популяризувати своє. 

Поділіться першими враженнями від прослуховування варіанту Мюслі.UA, як ви вважаєте, чи відгукнеться цей варіант українцям?

Мені дуже сподобалося, і впевнений, що це сподобається та відгукнеться людям. В ті рядки вкладений глибокий сенс, там те, що ми переживаємо на лінії фронту кожного дня. Слова, які написані війною для людини, що віддала своє життя за кожного з нас.